Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Szerintetek is úgy lehet sok...

Szerintetek is úgy lehet sok pènzt keresni ha halálra dolgozod magad?Hol marad a magánèlet?

Figyelt kérdés

24 éves vagyok,több munkahelyen is voltam,hozzászoktam az 1-2 műszakos munkarendhez,de sokan azt mondják hogy a 4 műszakban van a pènz,ismerőseim mind mondják hogy túlórával megvan nekik az 500 ezer,de így nincs sok èletük, és utálják amit csinálnak..Kipróbáltam ezt a 3/3 műszakot,de az éjszakázást nembírom és a folyamatos 12 órát se...Szerintetek is ebben van a pènzkereseti lehetősèg?

Mennyire gáz,ha esetleg az ilyen 3-4 műszakot nem tudom vállalni?

Az 1-2 műszakokban mièrt nem fizetik meg az embert?

Szerintetek inkább dolgozzam fiatalon halálra magamat?

Ti mit gondoltok,az egészség és a magánèlet fontosabb,vagy ha túlhajszolja magát az ember?

Ki mit gondol?

Válaszotokat köszi :)



2023. szept. 22. 23:22
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
19%

Egyrészt, nem a munkát fizetik meg, hanem az értéket, amit termelsz.


Másrészt viszont, a napi 8 óra 3 vagy 4 műszakban még messze van a halálra dolgozástól. Majd amikor napi 16 órát dolgozol, heti 7 napban, na az már közel van a halálra dolgozáshoz.

2023. szept. 23. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
45%

igaza van a #9 nek. 500e nem sok pénz.


#10 el lehet lenni egyedül? Az ember nem csak ellenni akar, hanem előre akar haladni. A mostani generációnak meg kell élnie a jelenben + félretenni a jövőjére, mert 30 év múlva nem lesz állami nyugdíj.

2023. szept. 23. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
22%

#10: és az a sok pénz, amiből már kb meg lehet lenni egyedül?!? :D :D :D

Jajj, ti prolik, mindig nagyon viccesek vagytok.

2023. szept. 23. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
45%
Az 500 ezer nem olyan sok😅
2023. szept. 23. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
46%

"Szerintetek inkább dolgozzam fiatalon halálra magamat?"


Nem. Fiatalon tanult halálra magad és alapozd meg a jövődet, hogy 30 évesen már napi hivatalosan 8, de amúgy 6 órában, home officeban megkeresd a nettó 1 milliót.


Annak semmit értelme, hogy most halálra hajtod magad, majd utána ahogy abba hagyod a kemény munkát ismét visszaesik a fizetésed.


24 éves vagy. Én a helyzedben beiratkoznék egy jó fizetést és egy jó worklife balance eléréshez alkalmas egyetemi szakra és levelezőn elvégezném 3-4 év alatt. Vagy ha még érettségid sincs, akkor első körben annak ugornék neki.


Csak egy példa.

Én most végeztem mérnökinfón. Első főállású munkámban most br 900at kapok, ami szja visszatérítés nélkül nettó 600k. Ezért pedig én home officeban dolgozom. A munkaeszköz biztosított. Van rengeteg lehetőség a fejlődésre. A napi 8 óra munka, ha lazára akarom fogni akkor napi 6 inkább. Meg persze klasszikus home officeos dolgok: WCről meeting, főzés munka közben stb..


Ja és ez csak egy "kezdő" fizetés. 3 év mulva (inflációt nem számolva) szeretnék 1 milliót kersni nettóban.


Amúgy én is ugyan olyan átlagos ember vagyok mint bárki más, csak ahelyett, hogy gimi után gyárban több műszakoztam volna, egyetemre mentem 4 évet.


Persze mindenkinek más az élethelyzete, de főállás mellett levelezőn is végig lehet tolni, akár dupla ennyi idő alatt. Szerintem az is teljesen megéri.


Meg nem csak az IT van. Rengeteg szakkal nagyon jó életminőséget eltudsz érni.


Ha már van bennem egy vágy a magasabb jövedelemre, legalább értelmesen költsd el a limitált energiád. Hiszen szerintem kb ugyan olyan kemény több műszakban tolni, mint munka mellett egyetemre járni. Csak ugye a végeredmény más.

2023. szept. 23. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
56%

#15 Mondjuk programozás továbbra is kiemelkedő fizetésnek számít és akárhonnan nézem sokan nem is lesznek alkalmasak a feladatra. Ha ennyire egyszerű lenne akkor a fizetés sem lenne ennyi.


Viszont abban egyetértek hogy tanulással lehet előre jutni legyen az szakma vagy diploma. Anélkül sima képzettséget nem igénylő munkakörökkel csak vért izzadva lehet valami értelmes fizetést összeszedni.


A nettó 500 hoz:

Aki nettó 300 at visz haza annak a nettó 500 sok lesz. Nettó 500 betanított munkákkal egy "álom" fizetésnek számít ma Magyarországon.

Ebből a fizuból már relatíve kényelmesen meg lehet élni, nem kell nélkülözni, megengedhetsz pár dolgot magadnak, de egyértelműen nem luxuskörülményekben él az illető aki ennyit keres.

Néha azt veszem észre hogy sok magasabb fizetéssel rendelkező nem igazán veszi észre hogy nem mindenkinek vannak olyan kilátásai a jövőre mint amik nekik vannak, ugyan úgy ahogy nekünk, magasabb keresetűeknek se ugyanazok a kilátásaink mint akik 10 milliókat tesznek zsebre havonta.

2023. szept. 23. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
28%
Egészség mindennél fontosabb. semmire se mész a havi 500e-el, ha majd 1-2 év múlva orvostól-orvosig jársz+ azokra költöd a megspórolt pénzedet.
2023. szept. 23. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
17%
Az magánügy, hogy mennyi magánéleted van, pont ezért hívják "magán" nak, senki se kíváncsi rá...
2023. szept. 23. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
56%

Had írjam le a történetemet.


2006-2016-ig dolgoztam Győrben az Audiban, dolgoztam 3 műszakban és folyamatosban is. Szinte minden túlórát bevállaltam, amire csak lehetőségem volt. Az első 5 év, nálam csak a munkáról és alvásról szólt, leállás alatt tudtam többet piheni, vagy kisebb nyaralásokra elmenni. A következő 5 évben nem túlóráztam többet, mert folyamatos műszakban voltam, ott meg nem erőltették senkinek, hogy menjen be dolgozni az 5. nap is túlórázni. Annyi pénzt raktam félre, minden hónapban amit csak lehetséges volt. Durván a fizetésemnek a 50-60% biztos. Otthon laktam, besszáltam a havi kiadásokba és kajába. Kocsim nem volt ebben az időszakban, busszal és kerékpárral jártam mindig mindenhova. Magánéletem nem nagyon volt, az utóbbi 5 évben, 30 barátnőm volt, de mindenki otthagyott, mert nincsen időm velük foglalkozni. Bántam is meg nem is. Egy cél volt a szemem elött, hogy saját lakásom legyen. 2016 év vége fele, tudtam vásárolni, egy 75 négyzetméteres kertes kis házat, Győr egyik kerületében.

22 évesen kezdtem az Audiban, és 32 évesen tudtam egy házat venni. Ami hitelmentes. 10 év munka és nagyon sok spórolás, és rengeteg lemondás.

Mindenki döntse el, hogy megérte-e. Szerintem igen.

2023. szept. 24. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 A kérdező kommentje:

Köszönöm szèpen a válaszokat!

Voltak hasznos válaszok és voltak igen kirívóan èrdekes válaszok,viszont,aki azt vallja hogy 500 ezer nem igen sok,mai èlethez kèpest nem sok jogos,de valaki sajnos ennek a felèből èl és virul,sajnos sok család is így van,hogy 2 kereset se èri el az 500 ezret,nekem ez igen is elég lenne így fiatalon,sőtt,nem mondanam hogy sok de ha már ennyit tudnèk keresni már hálás lennék..

Itt vidéken nyomorult max 300 ezres fizetesek vannak,persze lehet itt keresni ennyit 4 muszakban,12 órában,túlórával!

Vicces hogy vidéken nem ismerik az 1-2 műszakot,erre sok cég a beledet ki akarja hajtani a folyamatos műszakokkal!

Mindenki más,ettől szèpba világ,valaki ezt bírja,valaki nem.:/


Szerintem vagyunk így egy páran hogy sokan szeretnènek 500 ezret keresni,nekem a legmagasabb fizum amit kaptam is csak 380 ezer volt,már annnak is örültem. :)


Magyarországon,ahhoz hogy mi fiatalok előrelèpjünk,haladjunk az èlettel,500 ezer lenne a minimum,de sajnos sok az olyan birka cég akik nem fizetnek sajnos jól,sokan mondják hogy "Mert fiatalok vagyunk bírjuk"

Hát ne haragudjatok meg,de fiatal vagyok,4 műszakot nem fogok vállalni hogy ne legyen èletem,plusz akkor az egészségem is károsul mert az éjszakai munkavégzés szenvedés.


Itt vidéken más a helyzet,erre sajnos ha jól akarsz keresni (nem feltétlen számít a végzettség ha a pozíció önmagában is 4 műszakos lásd:(Volt olyan hogy az irodisták is 4 műszakoztak.)


Erre ha 1-2 műszakot vállalsz kevés pènz jut,ha nagyot akarsz keresni meg szenvedj 4 műszakban...

Lehet kedves kommentelők akiknek "500 ezer kevés" ez igaz,de nagyon sokan ennek a feléből kell gazdálkodnom😅

2023. szept. 27. 06:11
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!