Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Milyen ember az, aki állandóan...

Milyen ember az, aki állandóan váltogatja a munkahelyeit és nem bír maximum kb. fél-egy évnél többet eltölteni? Mi jellemző rá?

Figyelt kérdés

2023. okt. 5. 13:05
1 2 3 4 5
 21/41 anonim ***** válasza:
91%
8 millió oka lehet ennek. A legtöbben ilyenkor telehazudják az önéletrajzot(ami amúgy teljesen okés), mivel sehova se fogják őket felvenni.
2023. okt. 5. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/41 anonim ***** válasza:

Vagdalkozik a fene, tényeket rögzítettem. A mai magyar munkaerőpiacon elérhető munkák minimum 80%-a betanított munka, legyen az gyárban, irodában, szántóföldön vagy gyorsétteremben. Amit nem tudtak 6 hónap alatt elmagyarázni a kedves kollégák azt valószínüleg vagy maguk sem értik, vagy annyira túl van bonyolítva/el van rontva a folyamat hogy valóban képtelenség elmagyarázni. Ez első, másod és harmad sorban is a menedzsment inkompetenciája, projektmenedzsment és dokumentációs ismeretek hiánya. Van persze aki ebben a zavarosban szeret halászni, ezt az állapotot konzerválni, az új belépőket egy ideig szivatni, aztán berántani a susnyásba, ahol már hibát hibára halmoznak, és magasabb szintről nyúlnak utánuk. Balkáni, hulladék mentalitás, ezt támogató összeszerelőüzem szintű melóhelyekkel.

Ha a válaszolók egy része nem ilyen helyen dolgozik, az nem jelent semmit. Egyébként is, ahová magas kvalifikációk kellenek, ott jellemzően a kvalifikáció adja az ismereteket is (orvos, jogász), arrafelé nem is jellemző a jobhopperkedés.

Sokkal tisztább lenne egyébként a képlet ha a magyar szabályozás is megengedőbb lenne a határozott idejű munkaviszonyok kapcsán. Nekem is bőven elég 1 év ezekből a munkákból, és általában a cegeknek is elege van belőlem 1 év után :)

2023. okt. 5. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/41 anonim ***** válasza:
Visszatérve a kérdésre, magamról pl. tudom hogy az átlagosnál nagyobb a mozgásigényem (fizikailag is), szeretem a folyamatos, valami felé (!) mutató változást, magamban és a környezetemben is megtapasztalni, jobban szeretek összefüggő, nagy rendszerekben gondolkozni mint szétaprózódott adatokban, mérsékelten vagyok csak szabálykövető, a precíz - teljesen trehàny spektrumon valahol a "jól szervezett" tájára lőném be magam, szeretek megbeszélni dolgokat, ahelyett hogy bolond tehén módjára nekiesnék a problémáknak... de igazaból mikor hogy. Átlagosnak, normálisan tartom magam, nagyjából.
2023. okt. 5. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/41 anonim ***** válasza:
63%

Nyitott, őszinte, vidám, nem tűri a megalázást és a nyalizást sem nézi jó szemmel.

Nem takargatja az eddigi eredményeit / tapasztalatait, de nem is kérkedik velük.

Logikusan érvel és igazságos.

Nem feltétlenül szabálykövető.

Tekintélyelvet teljesen mellőzi, viszont tisztelettudó és nem rendeli alá magát a "próbaidős" szerepnek.

2023. okt. 5. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/41 anonim ***** válasza:
24%

Egyébként a munkahelyet nem "bírni" kell, hanem élvezni!

Nekem eddig 42 melóhelyem volt, és 1982-ben születtem.

Ebből összesen kettő munkahely volt amit élveztem is és a pénz is jó volt, a munkakörülmények is, és a tevékenységnek is volt némi értelme, az egyik 5 évig tartott a másik 7 évig.


Sajnos ennyire szar a helyzet, és már nem csak manapság, régebben se volt jobb, főleg ahol háromnál több kolléga van!

2023. okt. 5. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/41 anonim ***** válasza:
30%
Amikor a "főnökömre" nézek, nem a jóistent látom, hanem csak egy másik embert és annak a gyengeségeit...
2023. okt. 5. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/41 anonim ***** válasza:
30%

Egyébként a melóhelyek 90%-a nem is a termelésről szól, hanem egyéb könyveléstechnikai okai vannak, vagy pályázati pénz / egyéb pénzek tisztáramosásáról szól.


Az ilyen munkáknak legtöbbször semmi értelme és a kollektíva is egy katasztrófa, a körülményekkel egyetemben.

2023. okt. 5. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/41 anonim ***** válasza:
51%

Állami melóhelyekre is jellemző a költségvetés "elköltése" munkásgárdákra, miközben nincs valódi munka!

Valójában ott ülnek és nézik egymást nyolc órából hét órán át, vagy jobb esetben a munkaidő harmada telik valódi munkával amineka fele sem teremt valódi értéket, csak hajtják a szpórollert mer a "főnök" aszondta.

2023. okt. 5. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/41 anonim ***** válasza:
8%

27 - pontosan, nézzétek meg a nagy, üresen kongó irodaházakat, különösen a covid után. Valami látszat tevékenységeket azért Magyarországra is kell hozni ha már fölmarkolják a pályázati pénzeket, adókedvezményeket, no meg gondolom a "magyar földbe magyar betont" koncepció miatt az építőiparból sem (csak) állami vezetők zsebébe csurog a lé.

Sajnos minél alacsonyabb szintre megyünk, annál komolyabban veszik a színjátékot, ha nincs alattad senki, akkor a fölötted lévő úgy sz*pat ahogy kedve tartja.

Általában ezek totál elmeroggyantak, tehát ha nem lenne elég jól meg is b...

Na, aki nem erre van berendezkedve mentálisan, hanem egyszerűen "csak" dolgozni akar és cserébe megkapni az azért járó alamizsnát, az váltogat sűrűn, fél- meg egy évente.

Fél év az pont a próbaidő 2-szerese, addigra már szárazon is beteszi neked a TL, őt sem köti semmi, nem fogják a szemére vetni hogy próbaidő alatt vesztegeti az embereket. Nekem teljesen logikus fél-egy év után váltani.

Nálam a másfél szokott a kezdeti cél lenni de általában elég hirtelen lecsökken.

2023. okt. 5. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/41 A kérdező kommentje:

Véleményem szerint az ilyen emberek személyiségzavarosak és alkatuknál fogva nem tudnak sehova sem beilleszkedni, mert mindig a feszültséget keresik. Jellemző rájuk, hogy konfliktuskeresők. Nem tudnak figyelni dolgokra, hosszú távon pláne nem. Nem találkoztam még olyan sok munkahelyet elfogyasztott emberrel, aki ne ilyen lett volna.


25: hát ez az, hogy ez a típusú ember nem hogy nem élvezi, de nem is bírja. Full normális helyeken sem és mindig halljuk a sztoriját, hogy az adott hely miért olyan rossz.

2023. okt. 5. 21:03
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!