Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A mai fiatalok nagyon sokat...

A mai fiatalok nagyon sokat tudnak spórolni?

Figyelt kérdés

Sokat gondolkodtam, hogy kiírjam-e a kérdést vagy ne. Nekifogtam többször is, de csak foglalkoztat ez a dolog.

2019-ben végeztem az egyetemen, azóta dolgozom. A covid idején bő fél évet nem dolgoztam, mert megszűnt a munkahelyem, valamint tavaly 3 hónapot, mert váltottam.

Ez idő alatt vettem egy kocsit 2.000 euróért, amit én tartok fent. Van barátnőm is, tehát nem tudok minden fillért megtakarítani, hiába lakok már itthon. A fizetésem 200-270.000 forint között ingadozik, szezontól függően és így van most 2.3 millió forint megtakarításom.

Az anyám szerint azonban ez nagyon kevés. Nem tudom más hogy csinálja, de én nem tudok ettől többet félretenni, így is nagyon meggondolom mit veszek és sok mindent meg is vonok magamtól, amit más velem egykorú simán megvesz, még ha nem is feltétlenül keres többet.



2023. okt. 31. 18:17
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
59%

Az a kérdés, hogy mennyit adsz haza, arról nem szólt a leírásod. Ha anyukád főz-mos-takarít rád, és egy fillért nem teszel bele a közösbe, elhiszem, hogy nem nézi jó szemmel.

Nyilván akkor motiváció sincs, hogy jobban fizető állást keress.

De ennyiből egy albérletben hogy élnél meg?

Én már most mondom a 13 éves fiamnak, hogyha elmegy dolgozni, szokja a gondolatot, hogy bizony neki is be kell majd szállni a rezsibe, nem lesz ingyen mamahotel 30 éves koráig.

2023. okt. 31. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
62%
Minek végeztél büfészakot az egyetemen? diploma nélkül is megkapod a 200-270k-t.
2023. nov. 1. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
68%
Milyen egyetemi végzettséggel járó munka fizet 4 év után változóan 200-270 között?
2023. nov. 1. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
100%

Több pénzt kell keresni, ez a nyitja a dolognak.

Dolgozz versenyszférában és építsd tudatosan a karrieredet.


Én levelezőn elvégzett műszaki menedzser bsc-vel keresen bruttó 1 millió felett.Nincsenek extra képességeim, nincs hátszelem sem.Egyszerűen, a sarkamra álltam és elkezdtem tudatosan karriert építeni és "kihasználni" a munkáltatókat.Ők is ezt teszik.

2023. nov. 1. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
100%

Nehéz sokat félretenni a kevésből. Pedig itthon sajnos a legtöbben keveset keresnek, főleg azért mert rossz helyen laknak. Van egy-egy cég elvétve ami jó fizut ad, persze kérdés mit vállalsz el.


Valahogy számomra undorító a tudat hogy 3/4 műszakos rendben dolgozzak azért hogy egy keveset félre tudjak tenni vagy olyan környezetben dolgozzak ami káros az egészségemre nézve. Ma kb az opciód az hogy vagy piacképes szakmád/diplomád van, vagy mehetsz a levesbe.

2023. nov. 1. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
100%

Elsősorban a kérdező válaszára fogok válaszolni. Szerintem van aki sokat és van aki keveset tud félretenni a fiatalok közül. Maga a kérdés sem értelmezhető, és most nem lehurrogni akarlak.


Ugyebár vannak jobban fizető szakmák és vannak rosszabbul fizető szakmák. Hiába van sok-sok év tapasztalata valakinek, ha rossz területen dolgozik, amely keveset fizet. De, hogy a kérdésedre válaszoljak: nekem van olyan fiatal ismerősöm aki sokat keres mégis hónapról hónapra él. Van olyan is aki keveset keres és szintén is hónapról hónapra él. De olyan is akad aki közepesen vagy éppen sokat keres és sokat is tud félretenni (200-600 netto között havonta).


Az más kérdés, hogy neked mik a lehetőségeid.

2023. nov. 1. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
100%

1. Alacsony a kereseted.

2. Ha van barátnőd, pont, hogy könnyebbnek kellene lennie félretenni. Már, ha komoly és összeálltok.

2023. nov. 2. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
35%

25 vagyok 3 diplomaval. 2 eve dolgozom. Eddig kb 2.5 millio megtakaritasom van de tobbet keresek mint te. Havi 40 ezret rakok nyugdijpenztarba es havi 85 ezret lakasra.

Evente 1x utazom kulfoldre es kb 3-4szer belfoldon hosszuhezvegere.

Ami luxus es van az havi 30 k szemelyi edzore. De amugy eleg sporolosan elek

2023. nov. 2. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
100%

Óvodapedagógus(ebben dolgozom jelenleg), közoktatásvezető és nővér(is) vagyok,290.000 ft.ot keresek. Mindig megkapom,hogy kevés a fizetésem,megérdemlem,hogy váltani kell,aki mer az nyer,nincs lehetetlen csak tehetetlen.

Most mondjatok már egy olyan alternatívát amiben nőként,vidéken meg lehet keresni a nagy pénzt.

Mindenfelé figyelek,gondolkodom,hogy mit kellene esetleg tanulni még,de még nem látom a kiutat.

Egyenlőre egyik meglévő szakmámmal sem tudok rendes pénzt keresni.

2023. nov. 2. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
100%

Gratulálok, hogy van 2.3 milliód, de ez csak arra elegendő, hogy vészhelyzetben hozzá tudjál nyúlni valamihez, ha baj van. PL.. megszűnik a munkahelyed, és ugyan úgy fizetni kell a számlákat, kaját kell venned stb..

Esetleg arra jó még, hogy tovább képezzed magadat egy olyan szakmára amiben hiány van és jól lehet vele keresni.

Senki nem tud neked erre pontos választ adni, hogy a mostani fiatalok mennyit tudnak havi vagy éves szinten megtakarítani. Mindenki máshogyan kezeli a pénzt. Kereshet valaki havonta 2 milliót is, de nem tud a pénzzel bánni, akkor a világ összes pénze se lenne neki elég.

2023. nov. 3. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!