Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Én látom rosszul,vagy tényleg...

Én látom rosszul,vagy tényleg elég rossz helyzetben vannak most a junior fejlesztők?

Figyelt kérdés

Már egy ideje keresek aktívan munkát, de még mindig nem találtam, pedig vannak saját projektjeim, .NET 6, ASP.NET MVC, Entity, MsSQL, MySQL, JS, Bootstrap, Angular, Razor pages, AJAX, stb technológiákat felhasználtam bennük, ezeknek a nagyrészét az utóbbi hónapokban tanultam meg a projektjeim alatt, C# nyelvet használok és nincs egyetemi végzettségem (3 év után otthagytam, de elméletileg nem is érdekli a multikat).

Lényeg, hogy ahogy nézem junior állások nem nagyon vannak, 2 darabot találtam ami C# és releváns lehet, többire mindenhol minimum 3 év "industrial experience"-t várnak el, amibe nem számítanak bele az otthoni projektjeim, hanem arra kíváncsiak, hogy hány évet dolgoztam másik multiknál. Mit lehet ilyenkor tenni? Ha azt kamuznám, hogy 3 évet dolgoztam itt meg ott C# fejlesztő poziban, az törvénybe ütköző és nagy a lebukás esélye? Ahogy látom juniorként nem fogok munkát kapni.



2023. nov. 15. 16:39
1 2 3 4
 21/31 A kérdező kommentje:

Pályakezdő az, aki karrierje elején van, programozó munkákhoz szerencsére nem kell jogosítvány. Eleget jártam egyetemre ahhoz, hogy tudjam nem tanítanak semmit amit egy munkahelyen kérnek. Se angular, se ASP.NET, EF, DI, MVC, stb...

Akkor minek menjek vissza egyetemre? Hogy szopassanak még 1,5 évet a professzorok? Inkább kihagyom.

2023. nov. 19. 01:23
 22/31 anonim ***** válasza:
82%

21:

Egyrészt nem tudhatod, mert më nem dolgoztál munkahelyen. Másrészt nem csak konkrét technológiák kellenek egy munkahelyen, én pélául most váltottam munkahelyet, az új helyen nem egészen ugyanaz a technológiai stack, így most is 11 éve dolgozó seniorként is új dolgokat tanulok, méghozzá gyorsan, mert közben a domain tudást is felveszem.


Az nem hangzik jól, ha te eleve csúsztál, mert 3 év után még 1.5 éved van a BSc-ből (ami önmagában nem lenne baj), és nem vagy hajlandó befejezni, mert szerinted értelmetlen. Akkor ha valami unalmas dolgot kell majd csinálni egy-egyy task során, arra is bemondod, hogy ezt nem szeretnéd csinálni?

2023. nov. 19. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
76%
21: te hallod most itt sírsz hogy sehova se kellesz, majd meg osztod az észt hogy te mennyire vágod? Hát láthatóan nem vágod annyira ha sehova se vesznek fel, szal sírás helyet mondjuk húz el tanulni pl...
2023. nov. 19. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 A kérdező kommentje:

Tanulni a tervem, de nem akarok még évekig a szüleimen élni, elég gáz lenne még 24 évesen a szüleimnél élni semmi munkatapasztalattal, csak mert még egyetemen voltam.

Így is szégyenlem hogy évekig itt éltem rajtuk, ők ruháztak, etettek, fizették a koleszt, bérletet én meg nem adtam bele semmi pénzt.

Inkább dolgozok és csinálok néha olyat, ami unalmas és fejlődök vele, minthogy elavult technológiákat tanuljak az egyetemen. Elvégzem az egyetemet és akkor mi lesz? Ott vagyok munkatapasztalat nélkül és szintén nem vesznek fel sehova, mert nincs tapasztalatom. Ez így elég wtf. Ha így megyünk tovább nem lesznek később seniorok, ha mindig csak a tapasztaltakat veszik fel.

2023. nov. 19. 19:35
 25/31 anonim ***** válasza:
100%
Beiratkozol az egyetemre akár levelező szakra, és keresel gyakornoki munkát. Meglátod egyből könnyebben találsz. Utána pedig rendes fejlesztői munkát keresel a friss diplomáddal, vagy akár már végzősként.
2023. nov. 19. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 A kérdező kommentje:
De miért vagyok 0 kmes, ha már volt egy gyakornoki programok, amit teljesítettem?
2023. nov. 19. 19:58
 27/31 A kérdező kommentje:
Illetve önkéntes munkát is elvállalok egy-két hónapig, ha miután megfelelőnek találnak felvesznek mondjunk fizuval, ilyenre sincs lehetőség?
2023. nov. 19. 20:06
 28/31 anonim ***** válasza:
82%

"Eleget jártam egyetemre ahhoz, hogy tudjam nem tanítanak semmit amit egy munkahelyen kérnek."


Tényleg nem szurkálódni akarok, de ha így gondolod, akkor nagy a baj. Valószínűleg Dunning-Kruger hatásban szenvedsz. Érdekes módon a felsoroltakat én tanultam egyetemen, pedig 5-6 éve végeztem, és azóta csak jó irányba mozdult el a képzés. Másrészt engem az első munkahelyemre az egyetemen tanult dolgok juttattak be. Olyanokat kérdeztek, hogy mi a látható algoritmus műveletigénye, mi benne a hiba, hogyan lehetne optimálisabb. Előkerültek olyan témakörök, hogy milyen implementációs lehetőségei vannak egy hashmapnek, mi az a red-black tree, stb. Első munkanapomon beültem egy meetingre, ahol úgy használták nem-triviális adatbázisfogalmakat (normálformák, triggerek, nézetek, tranzakció izoláció és konfliktusfeloldási lehetőségek), hogy csak néztem; soha nem gondoltam volna, hogy ezeknek a felére is szükségem lesz. Sorolhatnám. Legutóbb egy mentoráltam kezdett el kérdezősködni, hogy mi az az ipc, és mégis hogy történik meg a kommunikáció két program között. Kva gáz lett volna seniorként azt mondani, hogy nem tudom, ott a wikipédia. Múlthéten például egy probléma megoldásához ismerni kellett a windowsos lapozás/linuxos swap működését és azt, hogy a processzor hogy és mikor ad időt a processednek. És mielőtt kérdeznéd, nem beágyazott rendszerekkel foglalkozom, hanem felhőarchitektúrával.

Most csak néhány dolgot emeltem ki, de estig tudnám sorolni.. én ezeket mind az egyetemen tanultam meg, a kódolást meg felvettem magamtól. Pár hete egy befektetési cégnél interjúztam, kb több matekot kérdeztek, mint programozást.


Persze el lehet lenni mindenféle képzés nélkül is, ha tudsz ilyen-olyan keretrendszerekben kódot írni, de azt azért lásd be, hogy az a szakma alja. És az ilyen helyekre egy tucat bootcampes sokkal nagyobb előnnyel indul, mert ők célzottan megtanulják azt a techstacket 1 év alatt, amit a cég használ.


ui: bocs, csak az ilyen mondatok mindig triggerelnek.

2023. nov. 19. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 A kérdező kommentje:

Az álláshirdetésekben amiket néztem, érdekes sosem kértek sem numerikus analízist, sem process kezelést, sem DFA/NFAt, stb-t.

Én saját tapasztalatból indulok ki, gyakorlati helyemen is azzal viccelődtek a seniorok, hogy itt aztán rengeteg analízisre számíthatok, úgyhogy tanuljam meg jól...

Oprendszerek oktatóm pedig konkrétan kijelentette az utolsó gyakon, hogy nagy eséllyel soha többet nem fogunk ilyenekkel foglalkozni, de ez a tárgy ilyen, teljesíteni kell, hiába "elavult".

Egyébként ha valaki új technológiával találkozik, akkor ott a web, nincs amit ne lehetne kikeresni pár perc alatt.

2023. nov. 20. 00:26
 30/31 anonim ***** válasza:
100%

Csak remélni tudom, hogy állásinterjún nem osztod ugyanígy az észt, hogy tök felesleges, amit az gyetemen oktattak, de bezzeg neked micsoda tudásod van a felsorolt technológiákban.


Pontosan amiatt mert az új technológiákhoz ott a web, nincs értelme ha az egyetem konkrét technológiákra specializálódva oktatna. A numerikus analízis, a DFA/NFA például nem változik, és közvetve ezek a dolgok sokféle gyakorlati problémára ráültethetők, vagy ha mégsem, akkor fejlesztik a gondolkodásmódodat. Vicces, mert pont olyan példákat hoztál, amik közel állnak a programozói gondolkodásmódhoz, hiszen programozói szemszögből pl. a numerikus integrál számítás is csak egy feladat, amit az automatáknál csinálsz, az pedig hasonló, mint mikor konkrét programnál tervezed meg az állapotváltozásokat.

2023. nov. 20. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!