Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Én látom rosszul,vagy tényleg...

Én látom rosszul,vagy tényleg elég rossz helyzetben vannak most a junior fejlesztők?

Figyelt kérdés

Már egy ideje keresek aktívan munkát, de még mindig nem találtam, pedig vannak saját projektjeim, .NET 6, ASP.NET MVC, Entity, MsSQL, MySQL, JS, Bootstrap, Angular, Razor pages, AJAX, stb technológiákat felhasználtam bennük, ezeknek a nagyrészét az utóbbi hónapokban tanultam meg a projektjeim alatt, C# nyelvet használok és nincs egyetemi végzettségem (3 év után otthagytam, de elméletileg nem is érdekli a multikat).

Lényeg, hogy ahogy nézem junior állások nem nagyon vannak, 2 darabot találtam ami C# és releváns lehet, többire mindenhol minimum 3 év "industrial experience"-t várnak el, amibe nem számítanak bele az otthoni projektjeim, hanem arra kíváncsiak, hogy hány évet dolgoztam másik multiknál. Mit lehet ilyenkor tenni? Ha azt kamuznám, hogy 3 évet dolgoztam itt meg ott C# fejlesztő poziban, az törvénybe ütköző és nagy a lebukás esélye? Ahogy látom juniorként nem fogok munkát kapni.



2023. nov. 15. 16:39
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
100%
Haver/ismerős befejezte az egyetemet, és ő se akar br. 500-ért munkát vállalni, mert hát a Jani is milla fölött keres. Azt nem veszi figyelembe, hogy a Janinak már van 3 év tapasztalata. Viszont ő 3 (három) éve keresi a tökéletes helyet, ahol megkapja a semmire a magas bért.
2023. nov. 16. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 A kérdező kommentje:

Most őszintén, ha van kiírva egy 700ezer forintos minimum fizetés és valaki 500ezerért azt mondja elvállalja te felvennéd?

Nekem egyből az jutna eszembe, hogy igen ez egy komolyatalan ember, tisztában sincs a piaci árakkal, vagy egyszerűen ennyire tudja magáról hogy értéktelen. Aki meg ennyire értéktelennek gondolja magát, azt egy multi sem fogja komolyan venni.

2023. nov. 16. 13:58
 13/31 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a sok hype elbaszta az emberek ítélőképességét. Én egyetemről kiesve úgy kerestem munkát (pedig volt diákmelós tapasztalatom), hogy bármit ajánlanak, elfogadom; nem variálok, nem keresgélek tovább. Mert amiket olvasol a neten, hogy ilyen meg olyan milliós fizuk vannak, azért kvára meg kell dolgozni, mert hatalmas tudás és felelősségvállalás kell oda. Ebben a szakmában robbanásszerűen tud nőni a fizetésed a tudásod bővülésével. Minden egyes büszkeségből elvesztegetett hónappal kevesebb lesz a tapasztalatod és a pénzed is.

Én 2019-ben kb minimálbéren húztam le majdnem egy évet, most pedig bruttó 1.5m a bérem.

Szóval gondolj arra, hogy ez egy befektetés.

2023. nov. 17. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 A kérdező kommentje:

Minimálbéren? Azaz 200K forinton? Nem bérminimummal?

Azért albérletre legyen már pénzem. 300K alatt megélni nagyon nehéz, tekintve hogy 200ezer alatt albérlet sincs nagyon. De 160 az a nagyon minimum.

Ha így számolunk meg hogy 25 év alatti vagyok, akkor bruttó 360ami mindenképpen elmenne és akkor még nem vettem tisztálkodási szereket, tisztítószereket, bérletet, ruhát, nincs semmi váratlan kiadásom...

Szóval egy évig dolgoztál minimálbéren, utána milyen pozit kaptál mennyi fizuval?

2023. nov. 17. 13:13
 15/31 anonim ***** válasza:
100%

Nullából kijön az albérlet?

A kommentjeidből az derül ki, hogy pont te nem vagy képben a piaci árakkal. A jelenlegi értéked nem sok, de pár tapasztalattal töltött hónap után már sokkal többet is lehet kérni. Csak nehezen megy be, hogy az eleje nem ugyanaz mint amikor már valaki elindult az úton.

2023. nov. 18. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 A kérdező kommentje:
Nem jön ki nullából, épp azt írom hogy 160-200ezer az albérlet. Azon felül kaja nem jön ki 100alatt.
2023. nov. 18. 18:00
 17/31 anonim válasza:
100%

En most beirtam a LinkedIn-be, hogy "graduate software engineer" es olyan cegek jottek ki mint a Wise vagy az Avaya amik teljesen rendben vannak. Az elso munkad nem arrol szol, hogy megszedd magad es nem is arrol, hogy abban a tech stackben dolgozz ami a legjobban tetszik.


Az elso melodban egy nagyon nagy kockazati faktor vagy (nem csak te, mindenki). Vagy kepes vagy erteket teremteni a cegnek, vagy karba megy az az ido, amit a betanitasodra szantak (6-9 honap). Ezen a szinten meg nem varhatod, hogy kapkodjanak utanad.


Valaki mar elottem remekul leirta, hogy barmennyi fizetes tobb, mint amit azzal keresel, hogy varod, hogy az osszes parameternek megfelelo ceg alkalmaz teged. Az is meglesz, de nem biztos, hogy azonnal.


Ha egy multihoz mesz, es kevesebbet mondasz be az interjun mint amire ok gondoltak, akkor sincs gaz, mert megvannak a fizetesi savok. A fizetesi sav aljanal nem kereshetsz kevesebbet (multinal, nem kkv-nal). Senkit nem utasitanak el azert mert tul keveset kert, ez nem igy mukodik. Amugy iden extrem nehez az ITs piac, hatalmas leepitesek vannak es azt mindenki megerzi igy vagy ugy.


Muszaj felepitened a profilodat valahogy, mert jelenleg se tapasz, se diploma es igy a kockazati faktotod az egekben van. Nem feltetlenul azt mutatja egy egyetemi diploma, hogy milyen skilljeid vannak, hanem azt, hogy vegig tudsz-e csinalni dolgokat. Jelenleg nem tudsz felmutatni olyat, ami nagyon erdekes egy multinak. Az okes, hogy vannak hobby projektjeid, de az eles fejlesztes teljesen mas. Ott nem csak az a fontos, hogy helyes-e a szintaxis amit leirsz, hanem hogy hogy tudsz egyutt dolgozni masokkal, hogy illeszkedik a kodod a mar meglevo architekturaba, mennyire tudsz jol unit tesztelni, stb. stb.


Probalj szerezni tapasztalatot valahol, barhol. Nem kell nyugdijig maradni. 6 honap utan szignifikansan jobb helyzetben leszel.

2023. nov. 18. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 A kérdező kommentje:

Igen megnéztem, köszönöm.

Ezek viszont gyakornoki helyek. Vagyis ha egyetemre járok, akkor felvesznek. De mivel jelenleg nincs jogviszonyom, nem tudom mit kezdenének velem. Vagy szerinted felvehetnek attól még, hogy 20 órára van kiírva, meg kifejezetten egyetemi gyakornokokat keresnek?

Mert ha igen, szívesen elmegyek.

2023. nov. 19. 00:08
 19/31 A kérdező kommentje:
Bár ahogy nézem Ausztiában csomó kezdőnek való állás van, nem tudom így magyar pályakezdőként mennyi esélyem van, de megpróbálok jelentkezni mindenesetre
2023. nov. 19. 00:15
 20/31 anonim ***** válasza:
84%
Te nem vagy pályakezdő, hiszen nem vagy szakmabeli sem. Nincs meg a diplomád. Ez olyan, mintha kezdő sofőrnek neveznéd magad jogosítvány nélkül. Teljesen esélytelen, pláne Ausztriában. Menj vissza az egyetemre és szerezd meg a diplomádat. Ez a belépő papír.
2023. nov. 19. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!