Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Én látom rosszul,vagy tényleg...

Én látom rosszul,vagy tényleg elég rossz helyzetben vannak most a junior fejlesztők?

Figyelt kérdés

Már egy ideje keresek aktívan munkát, de még mindig nem találtam, pedig vannak saját projektjeim, .NET 6, ASP.NET MVC, Entity, MsSQL, MySQL, JS, Bootstrap, Angular, Razor pages, AJAX, stb technológiákat felhasználtam bennük, ezeknek a nagyrészét az utóbbi hónapokban tanultam meg a projektjeim alatt, C# nyelvet használok és nincs egyetemi végzettségem (3 év után otthagytam, de elméletileg nem is érdekli a multikat).

Lényeg, hogy ahogy nézem junior állások nem nagyon vannak, 2 darabot találtam ami C# és releváns lehet, többire mindenhol minimum 3 év "industrial experience"-t várnak el, amibe nem számítanak bele az otthoni projektjeim, hanem arra kíváncsiak, hogy hány évet dolgoztam másik multiknál. Mit lehet ilyenkor tenni? Ha azt kamuznám, hogy 3 évet dolgoztam itt meg ott C# fejlesztő poziban, az törvénybe ütköző és nagy a lebukás esélye? Ahogy látom juniorként nem fogok munkát kapni.



2023. nov. 15. 16:39
1 2 3 4
 31/31 anonim ***** válasza:
100%

"Tanulni a tervem, de nem akarok még évekig a szüleimen élni, elég gáz lenne még 24 évesen a szüleimnél élni"

Nem tudom, észre vetted-e, de manapság nem adottak a feltételek a korai életkezdéshez (persze hacsak nem gyártasz le 3 kölyköt). Nem szégyen a szülőkkel élni. Én csak 30 évesen jöttem el, de akkor saját lakásba, mert albérletet fizetni ugyanabban a városban totál értelmetlen lett volna. És még mielőtt megkérdezed: a párom is ott lakott 2 évig velem és a szüleimmel és semmi baja nem volt vele, azóta már a feleségem.


"Így is szégyenlem hogy évekig itt éltem rajtuk, ők ruháztak, etettek, fizették a koleszt, bérletet én meg nem adtam bele semmi pénzt."

És ki mondta, hogy ne adj bele? Én 20 éves korom óta dolgozok, tehát 10 éven keresztül beszálltam otthon a rezsibe, kajába, miközben persze gyűjtöttem a pénzt a lakásra.


"Egyébként ha valaki új technológiával találkozik, akkor ott a web, nincs amit ne lehetne kikeresni pár perc alatt."

Már, ha tudja használni az ember. Nálunk az egyetemen a C++ ZH-kon lehetett netet használni, mégis a társaság 40%-a egy kettest se tudott összehozni.


Egyébként kezdetben én is azt hittem, hogy az egyetemi anyag nagy része fölösleges, de aztán szépen vissza-visszaköszöntek olyan dolgok, amik igenis hasznosak voltak.

2023. nov. 20. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!