Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért van az a multiknál,...

Miért van az a multiknál, hogy előbb tavolítanak el egy fiatalabb, nem beszűkült gondolkodású valakit, mint egy sok éve ott dolgozó boomert?

Figyelt kérdés
Sokszor azt látom a cégben, hogy valaki ott van 10+ éve, teljesen beszűkült a gondolkodása, kioszt mindenkit, megalázó stílusban beszél, de mégsem távolítják el, mert tapasztalt, meg senki sem mert neki ellentmondani. Sajnos nagyon sok ilyen esetet látok.

2023. nov. 23. 18:04
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
82%

#18

Persze, hogy nem tudod értelmezni, egy google keresést nem tudsz összehozni.

nov. 25. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
17%
A legfiatalabb boomer is 59 éves, ideje már a Gén X-re fogni a dolgokat szerintem
nov. 25. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim válasza:
100%
Ez a kérdés is mutatja a boomerek színvonalát .. a fiatal egyből a rossz ha nem tűri hogy csesztessék
nov. 26. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
24%

21: ha végigolvaatad volna a legelső mondatomat, értenéd, hogy mit nem tudok értelmezni. De hagyjuk is, a vessző utáni rész szerintem most sem jutott el a központig :)

A kedvedért azért rágugliztam:

"Magyarországon ők a Ratkó korszak (1950-56) gyermekei, akik jelentősen befolyásolják a mai nyugdíjrendszert."

Tehát minimum 66 éves emberek, gyakorlatilag egytől-egyig nyugdíjasok.

Pontosan erre céloztam, amikor azt írtam, nem tudom értelmezni. Magyarországon olyan rég volt az utolsó "baby boom", hogy a "boomer" kifejezés, főleg munkahelyi vonatkozásban, nem értelmezhető.

nov. 26. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 A kérdező kommentje:

"Magyarországon olyan rég volt az utolsó "baby boom", hogy a "boomer" kifejezés, főleg munkahelyi vonatkozásban, nem értelmezhető."


Szerintem bárki tudja ezt értelmezni. Nem az a lényeg, hogy pontosan hány éves. Egy 15 éves szemében én is boomer vagyok technológiailag.

nov. 26. 15:02
 26/29 anonim ***** válasza:
100%
A boomer szót a begyöpösödött, a lépést a fejlődéssel minimálisan tartani képtelen, de lekezelő, buta emberekre mondják, akik leragadtak egy olyan világban, ami már nincs, és képtelenek felfogni, hogy a világ nem hozzájuk fog idomulni.
nov. 27. 04:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
40%

Szerintem meg magatokról állítotok ki, hozzájuk hasonló bizonyítványt ezzel a boomer-ezéssel.

Ha azt mondod, begyöpösödött, beszűkült, 70-es években ragadt, az mind-mind jobban fedi a valóságot, mind ez az import szóhasználat ami ráadásul egy másik generációt jelöl, egy másik kontinensen.

Csak jótanácsként mondom, de nyílván értem, miről beszéltek.

Sok ilyen ember van, ez tény.

A 90 előtti rendszer megtette a hatását. Attól, hogy semmit nem tudtok róla, és lassan nem is érdekel senkit, még így van. Ezen sem segít a boomerezés.

nov. 27. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
76%

Komolyan szétröhögtem magam egyes válaszolokon, főleg azokon, akik az időseket úgy állítják be, mint vki tapasztalt szakembereket, a fiatalokat meg lustának :D


A 15-ös leírta a lényeget. Egy fiatal jóval mobilisabb, lehet, hogy nyelvet beszél, ha nem becsülik meg, hamarabb dobbant.

Ezzel szemben az idősebb generáció tele van lepukkant nagyszájú egyszerű emberekkel, akik persze szövegelésben, fiatalok szidásában világbajnokok, de senkire sem jelentenek veszélyt, mert simán nyugdíjig elbohóckodnak az adott munkahelyen anélkül hogy bármiben is fejlőődnének vagy elégedetlenkednének. Csúnyán fogalmazni: az idősebb proli boomer ideálosabb munkaerő, mint egy ambíciózus fiatal.

jan. 22. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 NTBS ***** válasza:
100%

Több ok miatt:

A fiatal hamarabb vált.

A fiatal nem tiszteli a hierarchiát.

Sokba kerülne az idősebbet kitenni.

jan. 25. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!