Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Fiatal felnőtt vagyok. Gyerekk...

Fiatal felnőtt vagyok. Gyerekkoromtól kezdve katonai pályára készültem. Egy ideig melóztam is benne, aztán mint itthon, sok más állami munkahelynél, politikai okok miatt leszereltem. És külföldre mennék, de mit melózhatok ott?

Figyelt kérdés
A kérdés arra irányul, hogy mikor fixen nem is gondoltál másra, így máshoz nincs is sok tudásod, viszont muszájból lépned kell, és más kell hogy csinálj. És egy adott ország katonájaként mégis milyen munkák közül érdemes válogatnom? Esetleg valaki hasonló cipőben?

dec. 24. 10:17
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
86%

Rendvedelmi sulid van, vagy rendes eretsegi/szakma? Mit dolgoztal a seregben? Barmilyen hobbi? Mihez gondolod hogy ertesz?

Rengeteg tarsamnak van valamilyen szakmaja, akar masodallasa.

En szerzodeses voltam 15 evet, gepesz szakmaval, jo szamitogepes ismeretekkel. Plusz logisztikai alakulat, sokszor segitettem altiszteknek, vagy helyettesitettem oket mikor szabadnaposok voltak, adminisztracios feladatok, csapatvezeto is.

Elektronikai teruleten dolgozom, es nagyon meg vannak elegedve a munkammal, nem a papirt neztek, mivel oda nincs is, hanem hogy meg tudom csinalni, es hajlando vagyok fejlodni.

dec. 24. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Biztonsági őr, szerződéses civil, idegenlégiós, stb.
dec. 24. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Iskoláimmal, de nyilván több van, mint érettségi, nem tudnék elhelyezkedni, mert nem köthető egy adott külföldi melóhelyhez sem. Hobbi? Külföldön az is releváns? Ha csak az a hobbi, és alkalmaznak azon a téren is, papír nélkül?!
dec. 24. 11:01
 4/15 anonim ***** válasza:
86%

Nyilvan munkarerulet es országa válogatja hogy kell-e papir vagy sem, de az én esetemben valószínű meg a Cv-t sem olvastak el rendesen, mert az alapjan inkább logisztikai poziciot kaptam volna.

Hobbibol adódóan érték sokfele géphez, igy dolgozok a jelenlegi helyemen.

Legalabb kozepszintű nyelvtudas azért van?

dec. 24. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
54%
Akkor mondjuk elvégzel egy biztonsági őr képzést vagy ami érdekel... Egy katona ne legyen már ennyire életképtelen!
dec. 24. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Szerintem rosszul értelmezted a kérdést. A kérdés az, hogy ilyen alappal hova lenne érdemes jelentkezni külföldre? ...De nem csodálkozok, mert ez az oldal is olyan mint a reddit, hogy feljárnak dühöngeni az emberek, meg beleállni anonim a másikba...
dec. 24. 11:17
 7/15 anonim ***** válasza:
Mondjuk a legfontosabb kerdes kimaradt: miert külföld, es melyik ország. Az nem válasz hogy mindegy. Es miért épp az az ország?
dec. 24. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
0%
Tehat vegulis akkor semmid sincs, vagyis csakerettsegi. Betanitott melok..
dec. 24. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Nos, aki ilyen bm-es dologra adta a fejét, azzok ugye alárítak ilyen olyan papírt, hogy a melóról a vaker csukva marad, vagy akkor ahhoz megy az ávh szinte... Nem adok ki a legminimálisabb személyes infót sem magamról, hogy hol végeztem és mit, meg hogy hova tervezek menni. Tehát itt általánosságban is lehet tanácsot adni, hogy aki volt honvédségi tag, és külföldre került (nem mint missziós :D) az hol tudott elhelyezkedni és mondjuk mi által? :)
dec. 24. 12:03
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Te az eddigi kommenteket elolvastad?

1, 4, 7 vagyok.

Van egyaltalan valami terved, vagy kimesz külföldre mert kolbászból van a kerites?

Miért külföld, es nem otthon valami atképte.

Azzal hogy névtelenül leirod hogy pl Franciaország, mert beszelsz franciául es tetszik az ottani kultura aztán marha sok szemelyes info.

Azert kérdem, mert sokan ugy vágnak neki kulfoldnek mintha a szomszed falu lenne. Es segitsegben sem mindegy hogy Németországba mész , vagy Ausztráliába.

És meg mindig nem irtad le hogy mihez értesz. Mert a katonasagon belül sem mindenki mezei lövész.

Nekem a Linkedin és Indeed profilomban is ott van hogy katona voltam. Ezen a 2 portalon keresztul kerestem szakiranyu munkat, mivel tudtam hogy papir ide vagy oda, en egy bizonyos teruleten akarok dolgozni.

Képzeld, a kutyat nem érdekli.

Amikor egy Hr-es rádír, nem arra kivancsi hogy rendesen megpucoltad a fegyvered, hanem hogy megfelelsz-e arra a munkára amit ajánl vagy te jelentkeztél.

dec. 24. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!