Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Webfejlesztő akartam lenni,...

Webfejlesztő akartam lenni, most mit tegyek?

Figyelt kérdés

Sziasztok:)

Mivel most mindenhol azt látom, hogy telített a piac (van aki azt mondja, hogy egyenesen lehetetlen juniorként elhelyezkedni), ezért alternatív pozíciókat keresek.


Technikumban tanulok, jelenleg a szakmai évemet végzem el tehát érettségin túl vagyok. Egész itt létem alatt programozni, hálózatozni stb. tanultam, fejleszteni magamtól is otthon. Egész kiskorom óta érdekel a webfejlesztés és már általánosban eldöntöttem, hogy ezt szeretném dolgozni.


Viszont most mint látom az a helyzet áll fenn, hogy mire kijárom az iskolát, addigra már elözönlik a bootcampmatyik és szakmaváltós emberek a szakmát ami miatt gyönyörűen szólva rá*@sztam. Napi szinten ezen feszengek, hogy mi lesz velem ha befejezem az iskolát, mert elég kevés esély van arra, hogy felvegyenek.


Ezért is szeretnék tanácsokat kérni, mi az az alternatíva amit tudnék dolgozni az informatikán belül, ami azért annyira távol nem áll a dologtól? Persze valami olyan, amiben viszont el tudnék helyezkedni juniorként.🙂


Vagy inkább ilyenkor nem kéne elengedni ilyen egyszerűen a dolgot?

Mivel próbálkozzak/próbálkozhatnék?

Vagy mit kéne tennem egyáltalán?


Köszönöm.



jan. 2. 23:22
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
46%
Legyél te is bootcampmatyi.
jan. 2. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 A kérdező kommentje:
Van belőlük elég, épp ezért nem keresnek juniorokat.
jan. 2. 23:30
 3/35 anonim ***** válasza:
83%

Amm miért nem mész tovább egyetemre?


Egyetem mellett pedig simán lehetsz gyakornok.

Gyakornoki helyek igazából mostanában a "junior pozició" mert olcsó a munkaadónak. Neked 25 év alatt pedig így is relative jól fizet.

Hosszabb gyakornokoskodás után meg simán felvesznek teljesállásba.

jan. 2. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 A kérdező kommentje:
Mert minél hamarabb el szeretnék itthonról költözni + nem vennének fel valószínűleg egyetemre..:(
jan. 2. 23:37
 5/35 A kérdező kommentje:
És még több időt nem akarok "elpazarolni", így is 20 évesen végzek..
jan. 2. 23:37
 6/35 anonim ***** válasza:
38%
Én a helyedben elhúznék ebből a nyavalyás,jobbágyokra építő országból.
jan. 2. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 A kérdező kommentje:
És hová? Jól tudok angolul az nem lenne gond. De elvileg mindenhol nehéz most.
jan. 2. 23:45
 8/35 anonim ***** válasza:
77%

#4


Az egyetem és az otthonról elköltözés nem zárja ki egymást. Diákmunka és (főleg)gyakornoki munka fizet amiből egy szobát ki tudsz bérelni és el tudsz éldegélni. Plusz ha az elején kell segítség a diákhitel nagyon kedvező és infós fizuból nem egy nagy dolog visszafizetni.


A legtöbb infós képzésre nincsenek magas pontszámok vidéki egyetemeken. Szóval közel sem lehetetlen bekerülni ha normális jegyeid vannak.


Plusz ha ez az álmod és ezzel szeretnél foglalkozni akkor tenned kell érte. 20 éves kor az semmi a legtöbben alapból 23-25 év körül fejezik be az egyetemet.

jan. 3. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
61%

"Egész itt létem alatt programozni, hálózatozni stb. tanultam, fejleszteni magamtól is otthon. Egész kiskorom óta érdekel a webfejlesztés és már általánosban eldöntöttem, hogy ezt szeretném dolgozni."


Gondolom akkor szép számmal találhatók különféle projektek a nyilvános github repositorydon vagy nyomon követhető a szakmai tevékenységed (bugfix, issuek, reviewen átesett merge requestek open source projekteken) a githubon amivel felkelted az érdeklődését a recruitereknek és kiemelkedsz az átlagos bootcampmatyi végzettek közül.


Halkan megsúgom hogy azoknak lehetetlen elhelyezkedni akik az égvilágon semmit nem tudnak felmutatni az értéktelen foszkos, bprof vagy bootcampos papírfecnijükön kívül, viszont aki bizonyítani tudja az elhivatottságát az előbb említett módon, olyan munkaerőre továbbra is igény van.

jan. 3. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
76%
Mindig nehéz. Ha problémát akarunk az mindig lesz. Minden váltás kockázatos, de a leiras alapjan szakmailag jo vagy. A problema esetleg az lehet hogy nincs munkatapasztalatod. Én nagyon gyorsan keresnék egy állást ami nagyjabol megfelel azaz valami multit. Ott dolgoznék valamennyit és elhuznek egy idore az országból. Aztan majd látod vissza akarsz e jonni.
jan. 3. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!