Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Felmondási idő alatt mire...

Felmondási idő alatt mire kötelezhet a munkáltató?

Figyelt kérdés

Üdv! Ha most felmondok, ugye van legalább 1 hónap felmondási idő. Ha ez alatt az idő alatt nem csinálok semmit, tehát bemegyek, de csak ülök és nézek ki a fejemből annak lehet következménye? Vagy mi van akkor ha felmondási idő alatt elmegyek táppénzre? Akkor ez idő alatt szünetel a felmondás vagy ugyanúgy telik az ideje?


A lényege a dolognak, hogy a cég folyamatosan hülyének néz, évek óta, röhejes a fizetés és nem hajlandó normális bérről megegyezni. Folyamatosan csak hitegetés jön, meg pár filléres "kompenzáció" viszont konkrétan nem változik soha a bérem. Szeretnék eljönni, viszont most olyan időszak következik amikor biztosan szükség van a munkámra és nincs más emberük aki elvégezné. Ezért gondoltam ,hogy most felmondok, de az 100% hogy ne mfognak felmondási idő nélkül elengedni, azt meg ha jól tudom nem érdemes megcsinálni, hogy egyszerűen nem megyek be dolgozni.

Mit javasoltok, mit csináljak? (megegyezni nem lehet velük, régóta nem tudok).



jan. 9. 16:08
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
57%
Köteles vagy a munkádat végezni felmondási idő alatt is, ha nem dolgozol kártérítésre kötelezhet a cég érte.
jan. 9. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
59%
Ha TP-re mész, akkor is ketyeg a felmondási idő. Ha nagyon szívózni akarnak, akkor kérnek TP ellenőrzést , amit te is és az orvos is megszívhat.
jan. 9. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
De mit ellenőriznek akkor? Honnét állapítják meg hogy mondjuk gyomorrontással otthon maradok és valójában nem fosok? :D
jan. 9. 16:18
 4/16 anonim ***** válasza:
47%

Tappenzellenorzes...


A hr-es csaj meg fog vizsgalni, vagy neked kell meghomeroznod?

A vegkimerultseget hogyan ellenorzik?


A ceg a tappenz jogossagat nem vitathatja!

jan. 9. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
59%

Egyszerűen nem tudom, hogy mi a probléma azzal, hogy nem szemétkedünk a másikkal még akkor sem, ha nem vagyunk valamivel megelégedve.


Felmondasz, ha ragaszkodik a munkáltató a felmondási idő alatti munkavégzéshez, akkor bejársz dolgozni. A felmondási idő alatt semmi nem változik az előzőekhez képest, csak annyi, hogy a felmondási idő lejártával a munkaviszonyod megszűnik.

Ugyanúgy lehetsz szabadságon, keresőképtelen állományban, lehetsz rendes, lehetsz szemét, a lopás ugyanúgy tilos, mint addig, dohányozni is csak ott lehet, ahol addig. Mégis mi változik alatta? Semmi.


Légy korrekt, mindegy, hogy a felmondási idő alatt mi történik, a meghatározott idő elteltével letelik, és az utolsó napon megszűnik a munkaviszonyod.


Volt már rá példa, hogy valaki bosszút akart állni és úgy is viselkedett a felmondási ideje alatt a munkáltatóval, aztán 12 év múlva visszanyalt a fagyi. Éppen az döntött egy fontos kérdésben az életében, akivel ezt eljátszotta. Kell ez? Nem kell...

jan. 9. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Az a baj ők folyamatosan hülyének néztek engem az évek alatt, soha nem voltak korrektek. Apró pénzzel kiszúrták a szemem, persze ígérgettek, hogy majd lesz ez meg az, de sosem lett. Se normális fizetés, se feljebb lépési lehetőség... többször is ŐK ajánlottak más pozíciót, mindig igent mondtam, majd végül mindig az lett az eredmény, hogy felvettek valaki mást anélkül hogy eljutottunk volna egyáltalán a tárgyalásig.

Szóval rohadtul elegem van az egész cégből. Nem akarok senkivel kißaszni, bár ők mindig ezt csinálták velem, csak egyszerűen nem akarom szarért hugyért a az időm, energiám és a tudásom adni.

Azért gondoltam, hogy akkor felmondási idő alatt elmegyek táppénzre, eléggé meg lesznek így lőve a mostani időszakban.

jan. 9. 21:20
 7/16 anonim ***** válasza:
90%

Az 5-os kisregenyt majdnem megsirattam.

lol

jan. 9. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
65%

De vicces vagy 7-es!


Ez nem kisregény, hanem az élet! Most nem gondolnál a mérged miatt arra, hogy a felmondási idő alatti viselkedésed miatt később akár hátrányod is származhat belőle.

Nyilván ha a kérdező elmegy keresőképtelen állományba, akkor nem kell munkát végeznie a felmondási idő alatt addig, amíg állományban is marad.


"Az a baj ők folyamatosan hülyének néztek engem az évek alatt, soha nem voltak korrektek. "

Most őszintén? Erre mit lehet mondani? Minek hagytad magad hülyének nézni? Ez nem a munkáltató hibája, hanem a te gyengeséged.


Az biztos, hogy az emberek nagy részének baromi jól megy az, hogy másra kenegeti mindig a "szart". Mert baromi jó mást hibáztatni a döntéseinkért.

Nem felel meg a munkahely? Lépsz, nem pedig pofánvered a főnököt, mert megígérte 2 évvel ezelőtt, hogy jobban fogsz keresni, de nem tartotta be az ígéretét.

Én így gondolom, mint felnőtt ember...

jan. 10. 03:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Az a durva, hogy emeltek a béremen, de kevesebb mégis a fizetésem. Szóval tudnak azért valamit...A decemberi fizetésem úgy, hogy december egytől magasabb béren vagyok elvileg, kevesebb lett jóval mint az évben bármelyik hónapban. És az többi fizu is röhejes volt, ez meg még röhejesebb.
jan. 10. 13:07
 10/16 anonim ***** válasza:
0%

Ne haragudj, de matematikailag lehetetlen, amit állítasz. Ha több a bruttó bérem, és nem változik a hozzá kötődő közteher (levonások mértéke), akkor nem lehet magasabb bruttó bér esetén alacsonyabb a nettó bér, mint addig.


Ugye ezt te is belátod?

jan. 10. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!