Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Felmondási idő alatt mire...

Felmondási idő alatt mire kötelezhet a munkáltató?

Figyelt kérdés

Üdv! Ha most felmondok, ugye van legalább 1 hónap felmondási idő. Ha ez alatt az idő alatt nem csinálok semmit, tehát bemegyek, de csak ülök és nézek ki a fejemből annak lehet következménye? Vagy mi van akkor ha felmondási idő alatt elmegyek táppénzre? Akkor ez idő alatt szünetel a felmondás vagy ugyanúgy telik az ideje?


A lényege a dolognak, hogy a cég folyamatosan hülyének néz, évek óta, röhejes a fizetés és nem hajlandó normális bérről megegyezni. Folyamatosan csak hitegetés jön, meg pár filléres "kompenzáció" viszont konkrétan nem változik soha a bérem. Szeretnék eljönni, viszont most olyan időszak következik amikor biztosan szükség van a munkámra és nincs más emberük aki elvégezné. Ezért gondoltam ,hogy most felmondok, de az 100% hogy ne mfognak felmondási idő nélkül elengedni, azt meg ha jól tudom nem érdemes megcsinálni, hogy egyszerűen nem megyek be dolgozni.

Mit javasoltok, mit csináljak? (megegyezni nem lehet velük, régóta nem tudok).



jan. 9. 16:08
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:

Úgy lehet, hogy órabérben vagyok amire még jön pár dolog. A fos órabért növelték de semmi mást nem. Évek óta ez megy. A 20%-os emelés, amit mondjuk kaptam tavaly és tavaly előtt is, valójában csak 7-8%-ot jelent teljes évre vetítve. A mindenféle bónuszokat folyamatosan nyírbálják.

2019-es órabéremhez képest a mostani több mint 76%-al magasabb, a tavalyi éves bérem viszont a 2019-es éves béremnél csak 34%-al magasabb... és 2019-ben sem kerestem jól egyáltalán. Reálértéken 15%-al kevesebb a bérem mint akkor...

jan. 10. 17:57
 12/16 anonim ***** válasza:
100%

"Úgy lehet, hogy órabérben vagyok amire még jön pár dolog. A fos órabért növelték de semmi mást nem."


Tehát akkor mégsem emelkedett a bruttó béred (nem órabért írtam). Ez a lényegi dolog. Az mindegy, hogy azért nem emelkedett, mert a bérelemekkel játszik a munkáltató vagy sem.


Még mindig marad az a megoldás, hogy továbblépsz onnan. Felesleges ezen tovább rágódni.

jan. 11. 05:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Szerintem elég kevés munkahelyen adtak akkora béremelést ami a pénzromlást kompenzálná. Tehát nagyon sokan reálértéken kevesebbért dolgoznak mint egy évvel ezelőtt. Nekem is csak 10%-os fizuemelést adtak, de mivel 18 % volt az infláció ezért máris buktam 1 év alatt 8%-ot a fizetésem értékéből. Tavaly szintén hasonló volt a helyzet tehát 2 év alatt már 20% körüli értékvesztést szenvedett el a fizetésem, mivel a 10%-os emelések ennyit értek. De sok helyen még ennyi fizuemelést se adnak.


A kérdésre válaszolva, ha nem akarsz ott lógni akkor vegyél ki szabit, vagy írasd ki magad táppénzre, de ahhoz kell orvosi igazolás is. Vagy járj be és csak annyira dolgozz amennyire feltétlenül szükséges. Ha nem végzed el a munkát azzal se tudnak sokmindent kezdeni, legrosszabb esetben beperelnek, de nem valószínű, hogy megérné nekik ezzel sz@rakodni.

jan. 12. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:

"Tehát nagyon sokan reálértéken kevesebbért dolgoznak mint egy évvel ezelőtt."


Én kevesebbért dolgozom mint 5! azaz ÖT kißaszott évvel ezelőtt! Ez a durva...


De amúgy nem is zavarna az egész, ha nem azzal jönnéek folyton, hogy mennyire fontos a munkám (konkrétan már helyettesem sincs), meg, hogy nem szeretnék hogy elmenjek. Erre benyögnek kemény 200ft-os béremelést...

jan. 12. 18:36
 15/16 anonim ***** válasza:
100%
Még mindig nyüglődsz? Indulj már neki!
jan. 12. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
100%
Én is voltam felmondási idős. Egyszerűen nem mentem be, még közöltem is, hogy ha már úgy is tudom, hogy vége, akkor le vannak szarva, és az se érdekel ha nem fizetik ki.
jan. 23. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!