Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért csak akkor ajánlanak...

Miért csak akkor ajánlanak fizetésemelést, ha már benyújtottam a felmondásom?

Figyelt kérdés

Tavaly január óta, vagyis 13 hónapja dolgozom a jelenlegi munkahelyemen teherautósofőrként. Pályekezdőként kezdtem, friss CE jogsival és csak minimálbért kerestem a jelen pillantaig, vagyis soha nem emeltek a fizetésemen. Nem szeretek alkudozni/cigánykodni, úgy voltam vele, hogyha ők maguktól nem adnak több pénzt akkor egyszerüen csak lelépek, nem fogok emelésért kuncsorogni. Találtam is másik melót, már minden megvan beszélve, 4 hét múlva kezdhetek is, kétszer enniy fizuért, vagyis 360 nettóért. A különbésg csak annyi, hogy az új helyen majd egy 40 tonnás nyerges szerelvényen fogok dolgozni, eddig pedig 7,5t-val dolgoztam. Mikor szóltam a főnöknek, hogy egy hónap múlva elmegyek, akkor hirtelen ő is megígérte a 360 nettót, csak maradjak,

Akkor eddig mi a f@szért fizetett fele annyit, ha neki a dupláját is megérné??



febr. 12. 05:20
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
Mert aki olcsón is dolgozik azt miert kene jobban megfizetni?
febr. 12. 05:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%
Miert nem 500 nettot mondtal? :) akkor a fonokod ha megadta volna akkor maradhattal volna
febr. 12. 05:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
Szerintem ez ocsmány kizsákmányolás. Ha én vállalkozó lennék, akkor tuti nem hagyná a lelkiismeretem, hogy ennyivel a piac alatti béreket fizessek, főleg úgy, hogy simán megengedhetném a 100%-os béremelést.
febr. 12. 05:35
 4/21 anonim ***** válasza:
86%
Ezert nem lennel te jo vallalkozo
febr. 12. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
#4 Ezekszerint a jó vállalkozó ismérve a gerinctelen kizsákmányolás?
febr. 12. 06:07
 6/21 anonim ***** válasza:
98%

Nincs ebben sajnos tapasztalatod, és túl jólelkű is vagy.

Az érdekeitek nem egyeznek, mivel te minél több pénzt szeretnél kapni a munkádért, ő pedig minél kevesebb szeretne fizetni a munkádért. Mivel sosem szóltál, hogy valami baj lenne a fizetéseddel, ő nagyon örült, hogy van aki ennyiért is elvégzi - te meg csak magadban puffogtál. Most sem derült ki, hogy mennyit ér neki a munkád, mert azonnal rávágta a 360-at, lehet, hogy többet is megadna.


Egyébként rengeteg ember van alulfizetve, ugye te sem fizetsz a péknél a kenyérért 2x annyit, csak azért, mert úgy gondolod, hogy igazságtalanul robotolnak annyit kevés pénzért. Csak akkor fizetsz 2x annyit, ha erre felszólítanak (felemelik az árat), és akkor még meggondolod, hogy neked megéri-e. Szóval ilyen ez.

febr. 12. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
87%

5. Hogy lenne gerinctelen kizsákmányolás, mikor te semmit nem szóltál a bérigényedről? Néma gyereknek...

Te legalább tanultál valamit, vedd úgy, legközelebb okosabb leszel.

febr. 12. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
77%
Figy, 0 kilométeresen még jó, hogy nem fizet sokat, semelyik szakmában sem szakítasz sokat zöldfülűként.
febr. 12. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:
Oké, hogy 0 kilométerrel ennyit ér a tudásom, de azóta már 13 hónapot ledolgoztam mindenféle károkozás nélkül és semmit nem emelt a fizetésemen.
febr. 12. 06:50
 10/21 anonim ***** válasza:
30%
A 360 ezer nettó nagyon kevés egy teherautósofőrnek, át lettél verve. Alsó hangon 800 ezer bruttót is kérhetnél, de ezen a területen sokan keresnek jóval 1 millió Ft felett.
febr. 12. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!