Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért csak akkor ajánlanak...

Miért csak akkor ajánlanak fizetésemelést, ha már benyújtottam a felmondásom?

Figyelt kérdés

Tavaly január óta, vagyis 13 hónapja dolgozom a jelenlegi munkahelyemen teherautósofőrként. Pályekezdőként kezdtem, friss CE jogsival és csak minimálbért kerestem a jelen pillantaig, vagyis soha nem emeltek a fizetésemen. Nem szeretek alkudozni/cigánykodni, úgy voltam vele, hogyha ők maguktól nem adnak több pénzt akkor egyszerüen csak lelépek, nem fogok emelésért kuncsorogni. Találtam is másik melót, már minden megvan beszélve, 4 hét múlva kezdhetek is, kétszer enniy fizuért, vagyis 360 nettóért. A különbésg csak annyi, hogy az új helyen majd egy 40 tonnás nyerges szerelvényen fogok dolgozni, eddig pedig 7,5t-val dolgoztam. Mikor szóltam a főnöknek, hogy egy hónap múlva elmegyek, akkor hirtelen ő is megígérte a 360 nettót, csak maradjak,

Akkor eddig mi a f@szért fizetett fele annyit, ha neki a dupláját is megérné??



febr. 12. 05:20
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:
#10 Pesten talán, de leginkább csak nemzetköziben. Szabolcsban más az élet. Mindesetre a minimálbér itt is kevésnek számít.
febr. 12. 07:02
 12/21 anonim ***** válasza:
27%
Filléres munkaerő vagy. Miért fizetne bárki is minimálbérnél többet neked...?
febr. 12. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
100%
Rengeteg a negatív komment, de ez a dolgok rendes menete, hogy komoly fizetésemelést csak munkahely-váltással lehet elérni.
febr. 12. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
100%

Az azért már valami.

Nálunk azt mondják mehetsz a pi*ába.

febr. 12. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
100%

#13-nál a pont.

Cégen belüli általános (EU és US adatokat figyelembe véve) fizetésemelés 1 év alatt 3-8%.

Munkahelyváltással elérhető (és célszerű erre törekedni) fizetésemelés 20-30%-ot is jelenthet.


A fizetésemelési igényedet pedig neked kell jelezned. Érvelj, milyen eredményeket értél el, hogyan járulsz hozzá ahhoz, hogy a cég számain javíts és "add el magad". Nem azt mondom, hogy egyetértek azzal, hogy ez kell a fizetésemeléshez, de jó pár évnyi multi munkatapasztalat alapján ezek a saját, környezetem és többiek visszajelzései is.

febr. 12. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
Most úgy érzed hogy minimál bérre voltál bejelentve de azért többet kaptál mellé ugye?
febr. 12. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
61%

Te ha bemész a boltba, annyit fizetsz a kenyérért, amennyi ki van írva, vagy önként a kétszeresét?


Miért zsákmányolod ki a péket?

febr. 12. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
54%
17-es, köszi az összefoglalást :) (6-os)
febr. 12. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:

Jó viszonyban vagyok a szomszédommal, és tőle vásárolom a házi kecsketejet és a tojást minden héten, tehát visszatérő vásárló vagyok. A viszonyunkra való tenkintettel felajálott egy jelentős kedvezményt, de nem fogadtam el. Nem vagyok hajlandó kevesebbet fizetni érte, mint amennyiért másnak el tudná adni.

Egy másik szomszédom egy 16 éves srác tavaly nyáron fát hasogatott nálam, mert pont akkor fájt a derekam és végül neki is többet fizettem, mint amennyibe megeggyeztünk. És ezeket halál őszintén mondom.

febr. 12. 15:32
 20/21 anonim ***** válasza:
100%

Ez nagyon derék és dicsérendő dolog, pláne a mai világban. De erre is mondtam, hogy túl jólelkű vagy. (6-os vagyok még mindig - meg 7-es)

De amúgy ez kicsit más, hogy a szomszédodat nem akarod alulfizetni, mint hogy a boltban mennyit fizetsz, ismeretlenekkel létesített kereskedelmi viszonyban. Te a munkáltatód számára ismeretlen vagy, az üzleti törvények uralkodnak, továbbra is az érvényes, hogy ő a saját érdekei miatt minél kevesebb szeretne fizetni. Szóval tényleg kicsit csak tapasztalatot kell szerezned ebben.

febr. 12. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!