Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Webfejlesztői múlttal milyen...

Webfejlesztői múlttal milyen más szakmára válthatnék most?

Figyelt kérdés

Jelenleg webfejlesztőként dolgozom (PHP, Frontend), de már régóta érlelődik bennem, hogy akár váltanék másra. Viszont kb. 2 év adminisztrációs múltat leszámítva, nincs más szakmában szerzett tapasztalatom. Csak több, mint 10 év, leginkább Full Stack szerepben betöltött év.


Milyen pozíciók vannak, amiben azt mondanátok, hogy ez előny lehet? Amire tudnék ezzel a múlttal váltani és mégsem lenne olyan, mint ha most akarnék 0 tapasztalattal pék lenni? :)



febr. 21. 14:59
 1/5 anonim ***** válasza:
63%
Miért akarsz váltani? A webfejlesztés egy remek szakma.
febr. 21. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
60%
Max AI, amire válthatsz és nem gyatrább a fizu.
febr. 21. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:

Devops elég trendi és jóval megfizetettebb.

Üzemeltetés iránynak néznék utána és simán el tudsz indulni abban az irányban.

Bár kezdetben nem feltétlen előrelépés, de idővel exponenciális megnő a kereset.

febr. 23. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
75%

Hasonló cipőben jártam, 12 év web után kezdett egyre ellenszenvesebbé válni az egész, egyre inkább én-idegennek éreztem a trendeket. Gyakorlatilag az egész webfejlesztés szinonimája lett a túlbonyolításnak.


Én ios fejlesztésre váltottam, utólag visszagondolva nem bántam meg. Kevésbé stresszes az életem, ami nem elhanyagolható szempont. Ami erre motivált, hogy az Apple remekül keretbe foglalja az ios fejlesztés folyamatát, a webbel ellentétben ahol boldog-boldogtalan naponta dobja ki az épp aktuális világmegváltó keretrendszerét, vagy a 120. totál felesleges, a webfejlesztéstől teljesen életidegen megoldást próbálják bele erőltetni.


Egy egyszerű bejelentkezéshez ilyen-olyan provider, factory, activity, meg form generátor...stb Gyakorlatilag feltaláljuk a kereket újra, és újra egyre bonyolultabb köntösben.

márc. 19. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
75%

Egyet értek az utolsóval!


Webesként-osként indultam, desktopra váltottam.


Egy asztali alkalmazás működését akarják mindenáron ráerőltetni egy arra alkalmatlan környezetre.


Szoftveresként kevesebb a stressz!

márc. 19. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!