Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A mostani helyzetben megéri...

A mostani helyzetben megéri aranyba befektetni?

Figyelt kérdés
márc. 13. 05:18
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
37%
Sosem érte meg
márc. 13. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
36%
Dehogynem. Minden világháború közeli helyzetben jó befektetés. Ezt a kínaiak ezer évek óta tudják. Mivel most náluk kemény idők vannak, veszik az aranyat mint a cukrot, ezért magasan van az árfolyama.
márc. 13. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
18%

Márc. 1-jén indult el szépen erőteljesen felfelé.

Megnézel 2-3 videót róla és el tudod dönteni, neked megéri-e.

Nekem igen.

Az ingatlan most stagnál még egy ideig, tőzsde lassan padlót fog, Szerintem csak azok ellenzik a nemesfémet, akik még mindig az infláció feletti hozamokat érnek el forexen meg nemtudomhol. Hát ha te is 30% feletti hozamokat csinálsz magadnak bármiből, és nem akarsz egy hosszútávú, értékálló biztosítékot a vagyonodnak, mert bízol a mostani pénzrendszer fennmaradásában, akkor nem biztos, hogy az arany neked megéri.

Mindenesetre 8-9%-ot erősödött elseje óta forintban az árrést leszámolva belőle. (A mostani vételi árfolyam a február végi eladási árfolyamhoz képest. Azaz unciánként 60-65 000 Ft-ot.)

Szerintem ez még csak a kezdet.

Most ha teszemazt fél év múlva veszel csak aranyat, kisebb hasznod lesz rajta, mint ha most.

márc. 13. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
28%

A gold price milyen mennyiségre van megadva? 2164 dollár/10 uncia lehet szerintem, bár a fene se tudja.


Egyébként a tőzsde, legalábbis a nyse nincs bajban, sőt egész jól muzsikál. Szerintem nagyon sok kínai pénz jön.

márc. 13. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
24%

Igen, annyi körül mocorog, de volt már 2188 USD is a napokban.

777 000 Ft körül volt a legmagasabb vételára tegnap.

márc. 13. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 krwkco ***** válasza:
0%

"2164 dollár/10 uncia lehet szerintem, bár a fene se tudja."

Ez azért nem akkora rejtély, hogy még évszázadokig gondolkozzanak rajta a tudósok. :-)

Az árfolyamadatok 1 unciára vonatkoznak. Most éppen 2158,8 USD 1 uncia ára.

márc. 13. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
21%
A boomerek feketetnek csak aranyba, látszik is az arfolyamon kb meg se mozdul a szar...
márc. 13. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
24%
7: Mi az a boomer?
márc. 13. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
0%

08:06. Bàzisolt vélemény'


Főleg a boomerek akik tőzsdéhez, kriptóhoz, meg úgy bàrmilyen befektetési vagy spekulatív témàhoz hülyék, de legalább büszkék hogy ők hogy kijátsszàk a rendszert hogy el tudtak menni a zàlogozhos fizikai aranyat venni.

márc. 13. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
21%

Aranyba mindig megérte befektetni, az arany az nem inflálódik és adómentes.

A megtakarításod egy részét, érdemes aranyba fektetni, de általában úgy éri meg, hogy hosszú éveket vársz vele mire abból neked hasznod lesz.

Magyarországon kevesen foglalkoznak arannyal, mint befektetési formaként, mert sok ember számára az arany, egyből az ékszerre gondol. Aminek komolyabb értéke nincsen. Pl... egy 14 karátos aranyékszernek az arany tartalma, csak 58,5% a színarany.

Az aranynak az ára, az utóbbi 6-8 hónapban elég rendesen elkezdett nőni.

Érdemes vásárolni, de csak is személyesen bevizsgált aranyat, mert nagyon sokan hamisítják.

márc. 13. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!