Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Váltanál karriert csak azért,...

Váltanál karriert csak azért, mert lenéznek, hogy rossz a fizetésed?

Figyelt kérdés

Töri-biológia szakos tanárnő vagyok, 28 éves. Az egész családom lenéz, ők mind ügyvédek vagy közgazdászok. Háromszor-négyszer annyit keresnek, mint én, így a szemükben csak bohóckodás a munkám, pedig sokszor napi 10 órám is benne van a sulis munkámban, plusz az egész idegrendszerem, mert nem könnyű eset a legtöbb diákunk. De a családomban lenéznek, mert "csak tanár" vagyok.


Elgondolkodtam az orvosin, mert bejutni nem lenne nehéz, van egy 98%-os emelt bioszom, illetve egy 95%-os emelt kémia érettégim is, így szinte biztos, hogy bejutnék.


De közben meg gyerekkorom óta a tanítás volt az álmom, szóval a gyerekorvosi szakirány az egyetlen, ami az orvosin belül érdekel, a többi nem annyira.



márc. 28. 19:29
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
20%
Mindenképp váltanék.
márc. 28. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%
Tisztában vagy vele, hogy mennyi idő lenne, mire orvosként praktizálhatnál?
márc. 28. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim válasza:
100%
Ha váltani akarsz, semmiképp sem azért, mert lenéznek. Akik azon a véleményen vannak, hogy te "csak tanár" vagy, annyit érnek, hogy rájuk mosolyogj, miközben beszélnek hozzád, majd mikor kilépsz az ajtón, azonnal elfelejted, amit mondanak. Ha a tanítás az álmod, szerintem semmiképpen ne válts, ha viszont úgy érzed, hogy gyerekorvosként jobban éreznéd magad, akkor tedd meg
márc. 28. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
66%

Szóval csak azért lennél orvos és dolgoznál életed végéig egy olyan munkakörben ami iránt semmi egyéb motivációd nincs csak az hogy megfelelj a családodnak (akiknek teljesen irreleváns a véleményük) és "ne nézzenek le"?


Ilyen egy igazi alattvaló mentalitású egyén, akinek nincs se egészséges önbizalma se egzisztenciája, még tanárnak sem vagy való.

márc. 28. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%
28 évesen nem ott kellene tanár létedre tartani, hogy másoknak akarj megfelelni. Nem váltanék, ha szeretem amit csinálok és elégedett lennék vele.
márc. 28. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy váltanék, de ideje lenne k.vára helyre tenni a családodat! állj a sarkadra, a tanári példamutatásnak ez is a része, hogy nem hagyod, hogy átgázoljanak rajtad.
márc. 28. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim válasza:
86%
Nem. A tanári hivatás kívülről talán egyszerűnek tűnik, de te is neveled a jövő nemzedéket, te mutatsz nekik példát, és hjaj mennyi észrevétlen de munka jár vele, de mennyire hasznos!!! Ne foglalkozz vele, hogy lenéznek miatta. Légy biztos abban, hogy te mit szeretnél, szerintem. Kitartást!:) (U.i.: az emelt érettségi eredményeidhez gratulálok, azért ez elég szép!:)
márc. 28. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim válasza:
89%
+Ha az ügyvéd családtagjaidat nem tanították volna történelemre, most nem ügyvédek lennének :D
márc. 28. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%

Ne válts, ha a tanítás az álmod. Szerintem a gyerekorvosi munka nagyon megterhelő lelkileg. És teljesen más mint a tanítás. Az orvosiba csak akkor érdemes belekezdeni, ha nem tudsz magadnak más hivatást elképzelni. Máskülönben lehet hogy (motiváció hiányában) nem

is tudnád elvégezni az

egyetemet.

Az meg ne érdekeljen hogy ki mit gondol, a lényeg hogy szeresd amit csinálsz. A te élted. Ha ők ezért lenéznek, az rájuk nézve szegénységi bizonyítvány.

márc. 28. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%
*életed
márc. 28. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!