Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Váltanál karriert csak azért,...

Váltanál karriert csak azért, mert lenéznek, hogy rossz a fizetésed?

Figyelt kérdés

Töri-biológia szakos tanárnő vagyok, 28 éves. Az egész családom lenéz, ők mind ügyvédek vagy közgazdászok. Háromszor-négyszer annyit keresnek, mint én, így a szemükben csak bohóckodás a munkám, pedig sokszor napi 10 órám is benne van a sulis munkámban, plusz az egész idegrendszerem, mert nem könnyű eset a legtöbb diákunk. De a családomban lenéznek, mert "csak tanár" vagyok.


Elgondolkodtam az orvosin, mert bejutni nem lenne nehéz, van egy 98%-os emelt bioszom, illetve egy 95%-os emelt kémia érettégim is, így szinte biztos, hogy bejutnék.


De közben meg gyerekkorom óta a tanítás volt az álmom, szóval a gyerekorvosi szakirány az egyetlen, ami az orvosin belül érdekel, a többi nem annyira.



márc. 28. 19:29
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
57%

dehogy váltanék, főleg most, hogy elkezdték felemelni a tanári fizukat. 2-3 év múlva már te is lazán fogsz keresni nettó 600-700 ezreket, ami egyáltalán nem lesz rossz.

Bioszból néha adhatsz korrepetáló órát, zsebpénznek jó lesz.

márc. 28. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
100%
Azért mert tuskó a család ne válts. Ha ezt szereted és meg tudsz élni akkor ezt csináld. Ne add fel más miatt az álmaidat.
márc. 28. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
50%
És olyan rossz lenne, ha nem kéne szárazkiflin élni...?
márc. 28. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
100%

Hát állásnál mindig mérlegelni (ha van választásod) kell a bevételt és a boldogságot amit az a munka ad.

Kereshetsz te 4x többet de ha utállod a munkádat akkor cseszheted.


Az orvosi meg szép és jó de vagy 10 év mire eljutszoda hogy konkrétan orvos legyél, azaz közel 40 leszel mire oda jutsz. Ha ez lenne az álmod akkor azt mondanám hogy hajrá, de úgy hogy alapból nem akarsz vele nagyon foglalkozni szerintem csak magaddal szúrnál ki.

márc. 28. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
100%
Aki lenéz, azzal nem tartom a kapcsolatot, neked is ezt javaslom. Hogyha több fizetésre van szükséged, vállalj különórát a diákoknak, érettségi felkészítő , stb, eleve ez egy olyan munka, amit szeretsz.
márc. 29. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
86%
Nézz magániskolákat.Ott jobb a fizetés.
márc. 29. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
42%

17.


Hát, azért ha beképzeltségről van szó, a mérnökök is előkelő helyen vannak.

márc. 29. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:

Mi majd jól megmondjuk, hogy a családodnak igaza van-e, mert a neten talált ismeretlen, névtelen, arctalan emberek véleménye sokkal fontosabb és hitelesebb, mint az ismerőseidé, akikkel együtt éled az életedet.


Ettől még én sem értek hiánytalanul egyet velük, de az sem megoldás, hogy az ismerősök helyett ismeretlenek véleménye határozza meg az életedet. NEKED kell eldöntened, hogy számodra mi fontos, mit szeretnél és mit vagy képes/hajlandó elviselni, miért milyen áldozatot hozol és hogyan döntesz.


Neked kell mérlegelni, hogy a jelenlegi munkád anyagilag mennyire kielégítő, mit és mennyire tudsz mellé tenni, hogy kisebb változtatásokkal többet is ki tudj hozni belőle.

Ha nem elég a tanításban rejlő anyagi lehetőség, akkor vajon tényleg jobb volna-e az orvosi, vagy más pálya, mennyire szeretnéd, stb.


Egyébként akár az orvosi elvégzése után is lehet még tanítani sok mindent (nyilván nem azonnal az orvosin, de karrier terveket lehet kialakítani).


Hogy mi mennyire fontos/értékes, azt az embernek a saját értékrendje szerint érdemes mérlegelni. Ahogy mások is írták, a közgazdász, jogász, mérnök és egyéb emberek se lennének ma sehol a saját tanáraik nélkül, akik minimum részben hozzájárultak, hogy mire vitték.

Ha Karikó Katalinnak nem fájt a régi biológia tanáráról megemlékezni a Nobel-díja után, talán az ügyvédek és közgazdászok is magukba nézhetnek.


És ha te biosz tanárként nem fogsz Nobel-díjasokat kinevelni "csak" annyit érsz el, hogy néhány gyerek ne szúrja el az életét egy túl korai nem kívánt terhességgel, már azzal is életek megnyomorítását előzheted meg. Ha netán sikerül néhányukat hozzásegíteni egy jobb jövőhöz, jobb megélhetéshez, esetleg egy komolyabb karrierhez, az se semmi. Ha netán páran még orvosok, vagy orvosokat kinevelő tanárokká válnak közülük, akkor meg messze több hatásod lesz rájuk is, meg általuk a világra, mint az ügyvéd és közgazdász rokonaidnak.

Persze ebből nem sok kiflit veszel a boltban. Szóval azt neked kell mérlegelni, hogy a te életedben mi mennyire és hogyan fontos, mekkora probléma a megélhetés, mik lennének egy pályaváltás lehetőségei és következményei, meg hogy mi alapján hozol döntéseket.

márc. 29. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
100%
Nem tenném. A saját életem nekem feleljen meg ne másoknak. Ha téged a tanítás érdekel csináld azt.
márc. 29. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
Szereted,amit csinálsz? Akkor azért,mert másoknak baja van a szakmáddal,ami egy kifejezetten tisztességes és szép szakma,akkor miért váltanál? Kinek a véleménye a fontos? A tiéd vagy az övék? Kinek az életét akarod élni? Egyébként,ha a fizetés a baj,magániskolákban több, ha gondolod keress ott állást.
ápr. 1. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!