Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Váltanál karriert csak azért,...

Váltanál karriert csak azért, mert lenéznek, hogy rossz a fizetésed?

Figyelt kérdés

Töri-biológia szakos tanárnő vagyok, 28 éves. Az egész családom lenéz, ők mind ügyvédek vagy közgazdászok. Háromszor-négyszer annyit keresnek, mint én, így a szemükben csak bohóckodás a munkám, pedig sokszor napi 10 órám is benne van a sulis munkámban, plusz az egész idegrendszerem, mert nem könnyű eset a legtöbb diákunk. De a családomban lenéznek, mert "csak tanár" vagyok.


Elgondolkodtam az orvosin, mert bejutni nem lenne nehéz, van egy 98%-os emelt bioszom, illetve egy 95%-os emelt kémia érettégim is, így szinte biztos, hogy bejutnék.


De közben meg gyerekkorom óta a tanítás volt az álmom, szóval a gyerekorvosi szakirány az egyetlen, ami az orvosin belül érdekel, a többi nem annyira.



márc. 28. 19:29
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:
42%

Kérdező, orvosként azt kell hogy mondjam, hogy a tanárokat senki sem azért nézi le, mert keveset keresnek, hanem a viselkedésetek miatt.


Orvosi körökben belső poén, hogy tanárnak lenni nem szakma hanem diagnózis. Többségetek okoskodó, tudálékos ember, és szerettek olyanba is beledumálni amihez nem értetek mindezt olyan mentalitás mellett, amit se az ügyvédek se mi nem engedhetünk meg magunknak.


Ezzel szemben látjuk, hogy az általatok végzett munka általában többet árt,mint használ. Tele a körzetem mentálisan sérült fiatallal, többek között hála nektek. Tanárnak lenni rohadtul nagy felelősség lenne csak éppen semmilyen felelősségre vonás nincs ha sz.r tanár vagy...


Az átlag tanár egyébként teljesen alkalmatlan orvosnak, mert sem empátia sem szakmai alázat nem nagyon van bennetek a felelősségtől pedig féltek, mint a tűztől...

Összességében nem azért vagytok lenézve, mert tanárok vagytok, hanem mert többségetek idióta és ezzel állandóan szembesülünk amikor veletek kell dolgozni.

ápr. 2. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:
100%
Erre nagyon egyszerű a megoldás:leszarod a véleményüket.
ápr. 4. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!