Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Szerinted mennyiből lehet ma,...

Szerinted mennyiből lehet ma, 2024-ben kihozni egy felnőtt férfi EGÉSZSÉGES étkezését egy hónapra, ha nem rendel, hanem magának készíti a kaját?

Figyelt kérdés

ápr. 10. 22:02
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
22%
60-70 kilós, nem aktív férfi esetében 100-120 ezer, 85-95kg aktív férfi esetében 140-160 ezer.
ápr. 10. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 anonim ***** válasza:
72%
Szerintem az 1.-ben írt összegeknek az 55-60%-a nem túl spórolósan, de az alsó árkategóriából vásárolva.
ápr. 10. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 anonim ***** válasza:
83%

Szerintem az egészséges étkezés semmivel sem drágább mint az egészségtelen. A félkész kaják horror összegekbe tudnak menni.


Én 80kgs aktív férfiként kb 60 ezret költök kajára (amit magam főzök) és azt tudom mondani hogy változatosan eszem normális minőségű ételeket. Persze ha különlegesebb dolgokat is szeretnél mint halak vagy épp avokádó akkor 10-20 ezerrel simán drágább lehet.

ápr. 11. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 anonim ***** válasza:
46%

#3

Hogy a fenében eszel napi kétezer forintból? Egy fél pizza drágább. Egy darab ipari trappista drágább. Egy nyamvadt tejföl két sajtos kiflivel drágább. Mi a fenén éltek ti? Szerintem nekünk 300 körül van a párommal a havi költés, pedig normális dolgokat eszünk, atlétikusak vagyunk, és húsmentesen főzünk.

ápr. 11. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 anonim ***** válasza:
79%
Az egészséges étkezés természetesen drágább mint az egészségtelen. Zöldségek horror áron vannak, anélkül meg eleve nincs egészséges étkezés. Ha nem lenne szempont az egészség, akkor nagyon kevés pénzből ki lehetne hozni, hogy ne halljak éhen.
ápr. 11. 02:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/41 anonim ***** válasza:
65%

Ha nincs semmilyen komolyabb ételallergia, vagy bélrendszeri/étkezéssel összefüggő betegség, akkor relatív olcsón megúszható a dolog. És rohadtul nem igaz, hogy drágább, mint az egészségtelen kaja.


Feldolgozatlan èlelmiszerek sokkal olcsóbbak és legtöbbször egészségesebbek is.

Alap bevásárlólista:

Máj, pulyka/csirke/sertéshús, száraz hüvelyesek (bab, lencsefélék, sárgaborsó), rizs, tojás, mirelit zöldség, vöröshagyma, idényzöldségek és -gyümölcsök, zabpehely, étolaj, alapfűszerek, zabpehely, ((esetleg rizskása (instant vagy főzöl)))


Alkalmanként joghurt, vaj, sajt, burgonya, tészta (gnocci vagy teljeskiörlésű), tej, és ha nagyon nem vagy meg nélküle max havi 1 kg kenyér


Ezekből vagy 400 féle menüt ki lehet hozni, beleértve a reggelit és vacsorát is és simán fedi a mikro- és makrotápanyag igényt.


Ha hozzádobsz egy alap multivitamint, akkor pláne nem marad ki semmi.

Reggeli/vacsi

Tojást 20 féle módon meg lehet csinálni, tejberizs, rizskása, zabkása, ha veszel kenyeret, akkor szendvics sült hússal, házi májkrémmel, tojáskrémmel (utóbbit zöldséggel is lehet mártogatni)


Ebéd/vacsi:

Rizs-párolt zöldség-hús valamilyen variációja

Hüvelyesekből főzelék, leves, akár pörkölt - feltétnek a főzelékhez pörkölt, sült hús, tojás, sült hagyma

Pörköltek: hús, tojás

ápr. 11. 03:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/41 anonim ***** válasza:
75%
Pl úgy hogy nem eszik meg fél kiló sajtot 1 nap
ápr. 11. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/41 anonim ***** válasza:
69%

4es


Megvesz egy kg kenyeret es eszi 2napig.

Megvesz 10tojast es nem fogy el egy nap alatt.

Megvesz 5kg krumplit az szinten nem egy etkezes.

1kg csirkemellet is tud enni ket napig.

ápr. 11. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/41 anonim ***** válasza:
34%

#8


Inkább felkötném magam mint hogy ennyin éljek. A kommunizmusban szélesebb volt az étkezési paletta. De értem.

ápr. 11. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/41 anonim ***** válasza:
66%

Ez egy pelda te vilagtalan.

Amit megvesz a boltban azt nem hasznalja el mind egyszerre.

Vagy ha megvesz egy liter olajat azt egyszer hasznalja es masnap megint vesz?


Ha vesz maganak 20dkg szalamit akkor abbol tud enni masnap is. Mi a baj azzal ha ket nap szendvicset reggelizik?

Ha vesz 1kg paprikat akkor azt egesz heten tudja enni a szendvicshez, rantottahoz..

ápr. 11. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!