Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Szerinted mennyiből lehet ma,...

Szerinted mennyiből lehet ma, 2024-ben kihozni egy felnőtt férfi EGÉSZSÉGES étkezését egy hónapra, ha nem rendel, hanem magának készíti a kaját?

Figyelt kérdés

ápr. 10. 22:02
1 2 3 4 5
 31/41 anonim ***** válasza:
31%

#27


Kezdjük azzal, hogy kamuztál a pizza méretéről. Ez nem 35 cm, hanem jó esetben 26 cm.

Egy 26 cm-s pizza területe kb. 500 cm2, egy 35 cm-s pizzáé pedig kb. 1000 cm2. Az alsós matematika tudás néha jól jön.

Ráadásul nem ilyen hulladék pizzáról beszéltem, ilyet utoljára egyetemistaként ettem, amikor nem volt pénzem kajára. Egy normális 32-35 cm-s pizza szinte minden esetben több mint 1 kg, és legalább 25-30 dkg sajt van rajta. Négyszer éltem ázsiában, ott tényleg nincs sok sajt a pizzákon, akármerre mész, de ennek kulturális és biológiai okai vannak. És szerintem még ott is több van, mint 3-4 dkg.

ápr. 11. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/41 anonim ***** válasza:
43%

31: Hidd el, hogy sose láttam olyat. Az nekem majdnem egy heti kajamennyiség, amit most írtál, nyilván nem veszek akkorát, amekkorát napok alatt sem tudnék megenni. Te ebből napi 3-mat megeszel?

Te biztos nem 60 vagy 80 kg vagy, amikre ezeket az árakat írták a válaszolók.

ápr. 11. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/41 anonim ***** válasza:

Szerintem ezt nem lehet így általánosan megsaccolni, mert teljesen attól függ, hogy milyen gyakran főzöl és mennyit jársz kajáldába/rendelgetsz-e, jársz-e étterembe, mennyi húst, halat eszel, mennyire figyeled az akciókat, a termékekből az alsó, közép vagy felsőkategóriát veszed….


Én 50 kg-s lányként simán elköltök havi 100 ezret kajára, mert ha épp sushit támad kedvem rendelni 6 ezerért, akkor megrendelem, minden nap eszek húst, ritkán főzök, minőségi minimum középkategóriás élelmiszereket veszek. Egy 80 kg-s férfinak ugyanez a színvonal a nagyobb mennyiség miatt 150 ezerbe is kerülhet. Alsóbb kategóriás kajákból, nem rendelgetve meg simán lehet, hogy sokkal kevesebből is kijön, mint én. De hogy az mennyire lesz egészséges, az is kérdéses. Szerintem minőségi alapanyagokból napi szintű húsfogyasztás mellett egy jó étkű felnőtt férfi nem jön ki 80 ezernél kevesebből.

ápr. 11. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/41 anonim ***** válasza:
74%

#32


Milyet nem láttam?

1 kg-s pizza egy heti kajamennyiséged? Napi 15 dkg kaját eszel?

A 32 cm-s, 1 kg körüli pizza a normál pizzaméret (nem vékonytésztás) szinte bármilyen magyar pizzériában.

Ketten gond nélkül megeszünk egyet a párommal, én 85 kg, ő 45-50 között.

Azt sehol nem írtam, hogy ebből 3-at megennék naponta. Te nem csak diszkalkuliás vagy, hanem diszlexiás is. Talán a minőségi tápanyagok hiánya?

ápr. 11. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/41 anonim ***** válasza:

34: Ebből:

"Hogy a fenében eszel napi kétezer forintból? Egy fél pizza drágább. Egy darab ipari trappista drágább. Egy nyamvadt tejföl két sajtos kiflivel drágább. Mi a fenén éltek ti? Szerintem nekünk 300 körül van a párommal a havi költés, pedig normális dolgokat eszünk, atlétikusak vagyunk, és húsmentesen főzünk."

ápr. 11. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/41 anonim ***** válasza:

#29 Az a baj a táplálkozástudománnyal, hogy részrehajló. Ha megnézed, minden dekádban más a "menő". Valamilyen metszetben van a fitnesz és élelmiszeriparral. 90-es években a zsír volt a legnagyobb ellenségünk, utána jött a cukor, majd a 2010-es években a szénhidrátot kezdték el "üldöznni", most utóbbi években pedig a hús alapú ételeket. Egyik sem az ellenségünk, a gond akkor van, hogy ha valamivel rendszeresen, életvitel szerűen túlzásba esünk. Ugyan úgy a táplálkozás gyakoriságát illetően is folyamatosan változik a "divat". Az elmúlt 20 évben azt tuszkolták hogy napi 5x étkezés, 3-4 órás intervallumokban lebontva. Most meg az időszakos böjtölésen alapuló étrendek a menők. Az a baj hogy neves belgyógyászok, gansztroenterlogóus szakemberek között sincs teljes egyetértés. Mindegyik "módszerre" van olyan tanulmány ami alátámásztja és van olyan ami cáfolja.

És még egy dolog, sokan összemossák a sporttáplálkozást, az ebben a témában nem hitelesített forrásokból, félművelt emberek által vízesésszerűen öntött infókat a kevésbé aktív, vagy hobbi sporthoz köthető táplálkozással.

Teli van az internet és a social média katyvasszal a témában. Baromi könnyű elveszni a részletekben, és a rossz infókban.

Bocs az offért, csak kikívánkozott a mediterrán diéta kapcsán. Egyébként én is felemeltem az utóbbi fél évben napi 80-100 dekára a zöldség és 40-50 dekára a gyümölcs bevitelt, húst minimalizáltam, bár nem dedikáltan mediterrán diéta célzattal. Rövid távon egyelőre semmi különbség ahhoz képest, amikor hús vagy éppen szénhidrátforrás alapon étkeztem. Hogy hosszú távon lesz-e hatása nem tudom, de mire saját következtetést vonnék le, már lesz 3 másik módszer ami a tudomány szerint "jobb". :D

ápr. 11. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/41 anonim ***** válasza:
36: És ez már 130 éve is így volt, ebből íródott a Promenád a gyönyörbe. XD
ápr. 11. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/41 anonim ***** válasza:
80ezer környékén
ápr. 11. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/41 anonim ***** válasza:
100%
100kgs férfiként nekem márciusban 118.000 ment el kajára, 90% ban egészségesen eszek.
ápr. 12. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/41 anonim ***** válasza:

Nálunk is fejenként 70-ezren belül megvan egészséges étkezéssel, pedig párom molett és többet eszik. Most szeretne fogyózni, neki is át kéne állnia teljesen barna és durum étrendre. Többnyire én főzök és úgy az én étrendemet eszi, de pluszban eszik mást is. Le kéne szoknia róla. Előző hónapban kétszer üdültem és négyszer voltam étteremben, ez nem számít bele.


35/F

ápr. 12. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!