Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Okozhat-e problémát a későbbie...

Okozhat-e problémát a későbbiekben az, ha az önéletrajzom tele van átlagosan 2 évig tartó munkahelyekkel?

Figyelt kérdés

Ezeknek részben cégbezárások, részben karriercél váltás, részben kirúgások (kommunikációs és teljesítménybeli problémák) voltak a hivatalos okai.


Ugyanakkor tudom, hogy ez a fajta ipar, amiben dolgozok, gyakran csinál tömeges leépítéseket. De tartok attól, hogy ha egy olyan HR-es, vagy olyasvalaki, aki nem ismeri az ipar jellegzetességeit (és mondjuk magyarázkodásnak veszi, amiket mondok), kb azonnal visszadobja az önéletrajzomat később. Mivel ő úgy gondolja, hogy náluk is csak 1-2 évet szeretnék majd eltölteni.


Most még csak néhány ilyen van, de tartok attól, hogy ha ebben az iparban maradok (márpedig ebben szeretnék maradni, de félő, hogy egyszer muszáj lesz más iparra váltani), akkor 5-10-15 év múlva esetleg ne vennének fel sehova.


Fennálhat ilyen eset? Akár utcára is tudnék kerülni ilyesmi miatt?



ápr. 12. 17:01
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
75%
Írd azt hogy 3-4 évig voltál egy helyen. Úgysem tudják leellenőrizni.
ápr. 12. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

1-es:

Szerintem a pokolban lenne előmelegítve egy emberi lélek méretű terület számomra, ha ezt bejátszanám.

Biztos vagy benne, hogy ez jó ötlet? Én nem hiszem...

ápr. 12. 18:03
 3/16 anonim ***** válasza:
57%

Pedig én is ezt akartam volna írni, amit az 1-es. Általában nem néznek utána. Ha mégis, akkor így jártál, de ha eleve meg sem próbálod?

Egyébként meg ne legyél ilyen pesszimista, lehet, hogy a következő helyeden ott leszel 10 évig.

ápr. 12. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
81%

Vannak, akik emiatt trükkösen így szokták írni, pontos hónap nélkül:


2020-2023: XY cég


3-4 évnek tűnik, pedig lehet, hogy 2020 decembertől 2023 januárig dolgozott ott, ami 2 év.



Ha jó a tapasztalatod, nem fogja érdekelni őket, hogy 2 évente válasz. De azért persze indokold az interjún, például leépítés volt. És hangsúlyozd ki, hogy hosszú távra keresel új helyet.


Mi például tavaly vettünk fel olyan munkatársat, akinek sok a 2-2 év tapasztalata, a tudása attól még nagyon jó. A jövő zenéje, meddig marad nálunk.

ápr. 12. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
88%
A munkáltató úgyis talál kifogást, ha akar. Azt is hallottam, hogy az sem tetszik, ha 10 évig maradtál egy helyen, mert akkor meg nem vagy elég agilis.
ápr. 12. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Na akkor ezért kell saját céget csinálni inkább :D
ápr. 12. 18:16
 7/16 anonim ***** válasza:
82%
pontosan.
ápr. 12. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
63%
Okozhat.
ápr. 12. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
76%

Változó, van olyan HR-es, aki abba köt bele,hogy sokáig dolgoztál egy helyen, ez azt jelenti nem vagy ambiciózus.


A másik részük, mert azt szereti, ha sokáig egy helyen vagy, mert akkor meg lojális vagy.

ápr. 12. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

9, ez jó, mert akkor simán csak ambíciózus az önéletrajzom.

Ezt majd elsütöm, ha egyszer sor kerül rá.

ápr. 12. 21:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!