Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Okozhat-e problémát a későbbie...

Okozhat-e problémát a későbbiekben az, ha az önéletrajzom tele van átlagosan 2 évig tartó munkahelyekkel?

Figyelt kérdés

Ezeknek részben cégbezárások, részben karriercél váltás, részben kirúgások (kommunikációs és teljesítménybeli problémák) voltak a hivatalos okai.


Ugyanakkor tudom, hogy ez a fajta ipar, amiben dolgozok, gyakran csinál tömeges leépítéseket. De tartok attól, hogy ha egy olyan HR-es, vagy olyasvalaki, aki nem ismeri az ipar jellegzetességeit (és mondjuk magyarázkodásnak veszi, amiket mondok), kb azonnal visszadobja az önéletrajzomat később. Mivel ő úgy gondolja, hogy náluk is csak 1-2 évet szeretnék majd eltölteni.


Most még csak néhány ilyen van, de tartok attól, hogy ha ebben az iparban maradok (márpedig ebben szeretnék maradni, de félő, hogy egyszer muszáj lesz más iparra váltani), akkor 5-10-15 év múlva esetleg ne vennének fel sehova.


Fennálhat ilyen eset? Akár utcára is tudnék kerülni ilyesmi miatt?



ápr. 12. 17:01
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
21%

Nekem önéletrajzom sincs, de nem is érzem hiányát.


Majd az utókor megírja az életrajzomat, ha akarja, mint tették azt Steve Jobs-szal, Napóleonnal és másokkal.


Vagy esetleg 80 éves korom környékén megírom magam, s kiadatom valami szép díszborítóval.

ápr. 13. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
59%
Azért kell olyan keresett tudás / ritka nyelvtudas ami keresett amivel megtudod csinálni hogy ne izgulj ezen. Amugy a mai fiatalok jó része ilyen , nincs már az hogy egy életet lehúznak 1-2 helyen. Én mérnök vagyok, nagyreszt en is 2 évente váltottam eddig. Volt ahol picit több is volt de volt ahol pár hónap mar rajottem, hogy a céggel nem egymást keressük. Nagyreszt nem volt vele gondom, de volt olyan HR-es aki kétértelmű megjegyzést tett már ra. Nem igazán érdekelt amugy. Gondolom ő nem tehette meg ugyanezt mint én. En meg igen. Ennyi
ápr. 13. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
62%
Hozzá teszem, hogy a legutóbbi váltásom plusz 30 %-ot jelentett fizetésben. Pont olyan tapasztalattal rendelkező embert kerestek mint én így megkertem az arat. Es meg is adták. Ha ott maradok sztem legalabb 2-3 ev kellett volna ekkora béremeléshez.
ápr. 13. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:

13, nem tudom, miért a bért nézitek. Jó persze, az is fontos. De nekem az is elég, hogy bőven ne haljak éhen.

Engem a projektek érdekelnek. 70-80%-ban az dönti el, hogy hova szeretnék menni. Viszont nekem nincs családom, nincs feleségem vagy gyerekem, és nem is úgy néz ki, hogy lesz, már ezer éve feladtam. Az élet nagyrésze munka, így fontos, hogy azt élvezzem legalább.

ápr. 13. 10:47
 15/16 anonim ***** válasza:
100%
Fontos a pénz, mert 40 felett akar a rosszban majd azon idegeskedni mar, hogy miből èl meg. Addigra gondolom az átlag aksr mondjuk ingatlant, kocsit , kisebb nagyobb megtakarítást. Mas kerdes, hogy a jelenlegi árak kinek hogy engedik ezt meg.
ápr. 13. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:
Én már saját ingatlant évekkel ezelőtt tudtam venni. Nem ez a baj. Csak valahogy emberileg van rossz érzésem ezektől a kényszeres munkahelyváltásoktól. Hogy ez mind hiba, és becsapom az új munkaadókat arról, hogy ki kell magyaráznom mindent. Ha egyik szemszögből nézem, 1 cégbezárás, 3 kirúgás. Ha másikból nézem, akkor talán 1 sem, hanem mindegyik mások miatt történt.
ápr. 13. 23:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!