Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Önéletrajz hazugság?

Önéletrajz hazugság?

Figyelt kérdés

Üdv!


Vidéken élek, fiatal pályakezdő vagyok. Jelentkeztem egy budapesti állásra, a be adott önéletrajzomban Budapestet jelöltem meg lakhekynek, illetve egy pesti céget jelöltem meg jelenlegi munkahelynek. Ebben az egyben ferdítettem, valójában egy vidéki cégnél dolgozom ugyanebben a munkakörben.


A pályázott munka és a jelenlegi munkám között nincs összefüggés. Szerintetek ez nagy ferdítés?


Ui: muszáj volt ezt meglépni, sokszor tapasztaltam, hogy a lakhelyem miatt utasítottak el.



máj. 26. 07:06
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
21%
Ez semmi, en mindig csak kamu oneletrajzokat tudok beadni. Volt 40 munkahelyem, de csak 5-6-ot irok be.
máj. 26. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
30%

Szia, Pisti, jelentkezett hozzánk egy srác, most nálatok dolgozik... rendes csávó, megvagytok vele elégedve?

Te, Zoli, nekünk nincs ilyen nevű dolgozónk...


MIndennapos beszélgetés.

máj. 26. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 A kérdező kommentje:
A jelenlegi és a pályázott munka között semmilyen összefüggés nincs. A munkák jellege is ellentétes.
máj. 26. 07:25
 4/27 anonim ***** válasza:
100%
Ha kis cég, ahova mész, és felvesznek, akkor a kilépő papírjaiddal egyből meg fogsz bukni, aztán kezdhetsz magyarázkodni. Nagyobb cégnél esélyesebb, hogy átsiklanak az ilyen infón.
máj. 26. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 A kérdező kommentje:
Multinacionális cég. Egybéként mit tudnék csinálni? Ha őszintén írok le mindent, vagy interjú során bevallom, hogy 200-300 kilométerre lakok a fővárostól, akkor hátrány. Hiába jelzem, hogy a költözés megoldható számomra, persze, hogy egy helybelit alkalmaznak majd.
máj. 26. 07:32
 6/27 anonim ***** válasza:
100%
Nem a lakcím a probléma, az senkit nem fog érdekelni. Hanem, hogy a munkahelyet bekamuzod.
máj. 26. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 A kérdező kommentje:
Értem. Azért változtattam meg a munkahelyszínt, mert eléggé gyanús lenne, hogy a fővárosban élek, de az ország másik végében dolgozom napi bejárással.
máj. 26. 07:39
 8/27 anonim ***** válasza:
100%

A jelenlegi és a pályázott munka között semmilyen összefüggés nincs


igen, és? CSak két grafológus ismerheti egymást, egy grafológus és egy hentes nem?

máj. 26. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
100%
Egy interjún ott van a HR-es és a szakmai vezető, és azért jó eséllyel egyikük sem hülye. Tesznek fel kérdéseket, pár válaszodból azonnal ki fog derülni, hogy kamuztál, de legkésőbb még a belépés előtt elkérik az előző munkahelyed által kiadott kilépő papírokat.
máj. 26. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 krwkco ***** válasza:
19%

A kérdező már elküldte/átadta a jelentkezését. Ez már megtörtént, nem lehet rajta változtatni.

Csak annyi a kérdése, hogy emiatt pokolra jut majd, vagy Szentpéter kis félrenézéssel beengedi-e a menyországba. :-) Vagyis, hogy az önéletrajz valótlansága erkölcsileg mennyire elitélendő a helyzetében.

máj. 26. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!