Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A álláskeresők kiskönyvébe...

A álláskeresők kiskönyvébe mit kell beírni? Ha neten jelentkeztem azt hogy kell?

Figyelt kérdés

Az állásra jelentkezést kell beírni, bármilyen formában jelentkeztem? Pár helyen azt írják, hogy csak akkor kell beírni a jelentkezést ha interjún voltam, azonban hónapok óta nem hívtak be, szóval ilyenre csak gondolnak...

Ha viszont olyan helyen jelentkeztem a neten ahol nincs cégnév, tehát a jelentkezés az álláskereső oldalon keresztül történik, akkor a fogadó személy neve/telefonszámához mit írjak?

Pl. ilyen esetben: [link]


A kiskönyvbe az van írva, hogy a neten jelentkezést is be kell írni, de ha nem hívnak be, akkor ezekről nem fogok tudni (igaz, voltam már elsőkörös külső HR-es interjún, ahol nem mondták meg a cég nevét).

Ilyenkor elég annyit beírni, hogy a Profession-on keresztül jelentkeztem? De így nem tudnak leellenőrizni, ha egyáltalán le akarnak.


2011. jan. 7. 13:49
 1/7 anonim ***** válasza:
Én beírom a pozíciót és az oldal címét, ennyi. Egyébként sokan még a személyes jelentkezésnél se mutatkoznak be, a telefonról már ne is beszéljünk...
2011. jan. 7. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Túlbonyolítod. Egyáltalán nem veszik komolyan. A munkaadó rovatba beírod a Profession-t, az utolsó rovatba az "In"-t.Hogy behívtak-e, vagy sem, az már nem a te gondod, a jelentkezés ténye szerepeljen a naplóban. Ahol nincs cím, név, telefonszám, azt üresen hagyod, Az én naplóm - sajnos - tele van ilyenekkel.
2011. jan. 7. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Én anno, amikor neten jelentkeztem, magyarul: e-mailben küldtem el az önélerrajzomat, akkor beírtam konkrétan, hogy milyen címre küldtem el, ha volt a hírdetésben feltűntetve név, akkor azt mindenképpen beírtam a könyvbe.

Ja, és visszaigazolást is mindig kértem.

Nálam elfogadták a hivatalban, akkor is, ha nem érkezett rá visszajelzés.

2011. jan. 7. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Én anno, amikor neten jelentkeztem, magyarul: e-mailben küldtem el az önéletrajzomat, akkor beírtam konkrétan, hogy milyen címre küldtem el, ha volt a hírdetésben feltűntetve név, akkor azt mindenképpen beírtam a könyvbe.

Ja, és visszaigazolást is mindig kértem.

Nálam elfogadták a hivatalban, akkor is, ha nem érkezett rá visszajelzés.

2011. jan. 7. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ne vacakolj ezzel sokat, mert az egésznek semmi értelme, a munkaügyi központ nem fog segíteni. Lényeg, hogy ők elvégezzék a munkájukat, regisztrálják, hogy odatoltad x havonta a képed, órákat sorban álltál ügyesen, ők meg szépen csinálják az értelmetlen papírmunkát.

De ahány sort kérnek, annyit tölts ki a buta kiskönyvben (nekem 2-3 céget kellett két megjelenés közt beírnom).


És igen, ha HR-es cégnél csak az első körig jutottál, és nem árulták el a cégnevet, akkor beírod a HR-es cég nevét és a pozíciót, a HR-es cég adatait, stb.

De ha annyit elárulnak, hogy pl egy autóipari cég, vagy egy élelmiszer kereskedelmi cég, akkor írhatod azt is.

Úgyis személyesen ott leszel a munkaügyi központban, és az orrod előtt fogják ezt felrögzíteni a gépükbe, akkor hozzámesélheted a részleteket. Ebből nem szokott probléma lenni.

Sőt, az is elég, ha pl emailen küldtél valahova önéletet, és nem jeleztek még vissza, akkor ezt is beírhatod.


Ne kínlódj emiatt, inkább koncentrálj az álláskeresésre. Munkaügyi központ a szépen kitöltött kiskönyvért cserébe nem ad állást.

2011. jan. 7. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek :)

Nekem hetente 1 jelentkezést kell beírnom.

Akkor csak annyit írok, hogy Profession, mert az e-mailcímnek sincs semmi értelme, az is csak egy professionos kód.

Esetleg még azt odaírom, hogy "Nemzetközi érdekeltségű vállalat". :)

2011. jan. 7. 17:25
 7/7 anonim ***** válasza:
Nekem mikor a munkaügyis a szemere vetette a hogy nem töltöttem ki a kis-könyvet, kértem két perc net hozzáférhetőséget, és megmutattam hogy az elmúlt 150 kimenő levelem mind kiküldött önéletrajz. Mondtam neki, hogy ha nem tetszik neki , nyugodtan átkörmölheti. Békés megyéből lehetetlen bejutni egy pesti állásinterjúra.
2011. jan. 11. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!