Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Milyen munka van még egyáltalán?

Milyen munka van még egyáltalán?

Figyelt kérdés
21 éves vagyok fiatal mégse dolgozom,2 éve végeztem suliban,de azóta nagyon lefelé megy az életem,csak szezonális munkákat találok,azt se mindig,és olyan novembertől májusig itthon tengődök,én már annyira unom,szüleim miatt is,állandóan megkapom tőlük,hogy semmire kellő vagyok,meg hát a pénz is jól jönne,mindenhonnan azt kapom,hogy majd hívnak,aztán persze nem.van olyan állás ahova biztos felvesznek?bármit elvállalok már úgy vagyok vele.
2011. jan. 18. 16:07
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Vmi végzettséged van? Már két év alatt elvégezhettél volna levelezőn vmi sulit, több esélyed lenne. Vagy tanulhatnál nyelveket is...
2011. jan. 18. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
ja ezek mind lóvéba kerülnek,az meg nekünk nincs,kereskedő a végzettségem,de vagyonőr tanfolyamot is elvégeztem,ezekkel a végzettségekkel eddig szezonális munkát találtam csak.
2011. jan. 18. 16:15
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom hol laksz, de ha a közeletekben van valamilyen gyár, oda próbálj jelentkezni, betanított munka, így bárkit felvesznek. Lehet, hogy több műszakos, keveset fizet, de a semminél több.
2011. jan. 18. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

A következő megoldást ajánlom:


vállald el a következő szezonális munkát

a szüleiddel beszéld meg, hogy ebből nem adnál a közösbe

ne költs semmire, tedd félre a pénzt

várd meg, amíg kb. 200 ezer összejön (ez max. 3 hónap)

ekkor keress munkát bárhol az országban

ahova felvesznek, költözz oda és egyelőre albérletezz

igyekezz gyűjtögetni

ha már van elég pénzed, keress valami piacképes képzést

stbstb..


Barátnőmnél ez a módszer bevált. Ajánlom, hogy albérletnek elsőre csak egy szobát vegyél ki, mert az sokkal olcsóbb.

Ha valóban megoldást keresel, akkor próbáld ki ezt a módszert.

2011. jan. 18. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Érettségivel + egy OKJs képzéssel max. ilyen árufeltöltő - bolti kiszolgáló személyzet szintű munkát találsz. Az viszont minden nagyobb városba és mindig lehet találni, főleg nagy áruházakban (teszkó auchan, lidle, stb).
2011. jan. 18. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
100%
Igaza van az egyik hozzászólónak..vállalj melót, aztán pedig keress egy albérletet, akár egy vállalkozó kedvű haverral össze is foghattok, úgy olcsóbb..vagy tényleg csak szobát bérelni..az max 35-40ből kijön egy hónapban, de akkor már net meg minden van a lakásban. Mást nem tudsz tenni..én pár éve ugyan ezt csináltam, mert ahol laktam, ott semmi meló nem volt, én meg nem akartam évekig anyuék nyakán tengődni. Most ott tartok hogy lakást tartok fenn, két helyen melózok, plusz kihasználom a masszőri képesítésemet és azzal "maszekolok " kicsit. Szóval ha akarod, menni fog..sok sikert :)
2011. jan. 18. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
ez így mind szép,és jó,de a mai világban félretenni,a gyakorlatban azért ez máshogy működik:) hiába akarok félretenni,nézzem ahogy közben tönkre mennek a szüleim? nagyon xar helyzetben vagyunk,ha találnék melót,nem lenne boldogabb életem,de legalább én is adnék valamit a családi kasszába,az albérleten én is gondolkodok,zalai gyerek vagyok,Pestre is felmennék szívesen,de hát egyedül? senkit sem ismerek ott. nekem kell az életemen változtatni,csak igazából nem tudom hol kezdjem.
2011. jan. 18. 18:53
 8/10 A kérdező kommentje:
volt 10 ezer forintom,azt is odaadtam anyunak kajára,meg úgy mindenre,itt állok egy fillér nélkül,ja nem bocsánat van 150 forintom:D
2011. jan. 18. 18:57
 9/10 anonim ***** válasza:
61%

Jajistenem. Nézzetek már egy kicsit előre.

Ezek szerint először neked kell felfognod, hogy ha most félreteszel, azzal hosszú távon sokkal jobban segíted a szüleid. Mert most pár hónapig még eltartanak, de utána akár küldeni is tudsz nekik rendszeresen pénzt. Ezt próbáld meg megérteni, aztán magyarázd el a szüleidnek.


Nem tudod, hol kezdd? Hiszen most írtuk le. Ott kell kezdeni, hogy gyűjtesz indulótőkét.

Az meg, hogy nem ismersz senkit... hát majd megismersz. Ahhoz, hogy akár Pestre felköltözz, nem kell más, csak találni egy munkahelyet (interneten), és albérletet (interneten). Ezt mind meg tudod tenni.


Az a lényeg, hogy ha meg akarod oldani a problémát, akkor nekiállsz és megoldod.

Ha nyavalyogni akarsz, hogy a mai világban nem lehet félretenni, akkor meg minek írtad ki a kérdést? Nyilvánvaló, hogy tőke nélkül nem tudsz lépni.


Esetleg tanulj meg weblapokat csinálni, ha nincs munkád, úgyis ráérsz, és azzal maszekolj, ahhoz még költözni se kell.

2011. jan. 18. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Félretenni valakinek nem olyan egyszerű, akkor sem, ha pontosan tudja, hogy úgy jobban járna. Nálunk olyan volt, hogy anyámnak oda kellett adnom a fizetésem nagy részét, volt olyan hónap, hogy négyezer forintom maradt, ezt mind félre tudtam tenni, az lett a vége, hogy albérletbe mentem, és annyi pénzem volt, amiből másnap ennivalót tudtam venni. Ne félj olyan helyre menni, ahol több lehetőséged van, nincs vesztenivalód!
2011. jan. 18. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!