Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha nincsennek jó kapcsolataim,...

Ha nincsennek jó kapcsolataim, protekcióm, hogyan fogok munkát kapni?

Figyelt kérdés
Körülöttem sorozatba olyan embereket vesznek fel jó helyekre ( van, hogy mindketten ugyanazt pályáztuk meg), akik nálam gyakorlatlanabb és/vagy valljuk be őszintén emberileg sem olyan jó fejek( pld kollegám, akinek midíg veszekednie kell valakivel én meg kedves vagyok, ert munkhelyen az ember nem üvöltözik)...csak azért mert nekik van egy ismerősük a jó helyeken. De manapság már a nemannyirajó helyekre is így megy úgy látom, mert hiába pályázom, nem kellek sehova. Mit csináljak, hogyan lesz így munkám, hogy ha mindíg az ismerősöket veszik fel? Csak azért haverkodni nem tudok hogy majd hátha bevisz az illető valhova.Vagy igen? Félek, hogy mehetek majd diplomával pénztárosnak és ettől idegbajos lennék, mert az nem az én világom. Hogyan lehet protekció nélkül állást találni jó fizetéssel? Prosti se lennék!
2009. márc. 17. 09:45
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen megértelek:S ÉN jogász vagyok, és tudod hogy lett munkám? Elmentem dolgozni egy nőhöz, akinek a városunkban több élelmiszerboltja is, és az volt a dolgom, hogy a számláit sorba szedjem, és vevőszállítózzak. És egyszer kellett neki sürgősen valami jogi problémát megoldani és megkérdezte tudnék e segíteni. Na azt elintéztem neki, ő meg elintézte, hogy az ügyvédje felvegyen ilyen lótifuti állásba, négy órába szar fizetésért. Innen úgy kertültem tovább, hogy ennek az ügyvédnek, egy jogász ismerősem irodavezetőt keresett ,és felvett oda, mert látta, hogy amott hogy dolgozom. Szóval megint csak ismerős, ismerős, hátszél ismerős.... Nem mondom h protekció nélkül nem lehet melót találni, de borzasztó nehéz. az önéletrajz küldözgetést ne hagyd abba, de addig is vállalj el minden létező melót, hátha valahol szembejön a szerencse. Én hiszek abban, hogy segíts magadon isten is megsegít.
2009. márc. 17. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Most is nagyon kevés pénzért dolgozom. Szerencsére a szakmámban, de ennek a többszörösét keresik jó helyeken. :( Ez a 2. munkahelyem, mindkettőt önéletrajzküldéssel szereztem, soha senki nem segített, sőt....Te ezeket a segítségeket nem kérted, hanem felajánlották? Azt gondoltam, hogy ha tanulok egyetem, fősuli, 2 nyelvvizsga, ez elég ahhoz, hogy boldoguljak, de a kapcsolatok sokkal többet számítanak, azt tapasztalom. És mégcsak nem is kell nagy kapcsolat,az csak engem senki sehol .......
2009. márc. 17. 10:04
 3/5 anonim ***** válasza:
Igen, ezeket a segítségeket felajánlották, nem kértem őket.
2009. márc. 17. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Hogyan hozza olyan helyzetbe magát az ember,hogy felajánljanak ilyeneket? Mit lehetne tenni?Nem dolgozom rosszul sem, elégedettek velem. :(
2009. márc. 17. 10:31
 5/5 anonim ***** válasza:
Nehéz ügy. A szar munkához nem kellenek kapcsolatok. Pl. ahhoz nem kell kapcsolati tőke, hogy BKV ellenőr legyél, vagy árufeltöltő, pénztáros, biztonsági őr, eladó. Ha presztízs munkát akarsz, akkor ott jól jönnek a kapcsolatok. Nekem azonban vannak jó tapasztalataim. A kapcsolati tőke is csak akkor ér valamit, ha az illető nem teljesen inkompetens az adott munkakörre. Szóval fel a fejjel!
2009. ápr. 10. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!