Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért vagyok ilyen szerencsétl...

Miért vagyok ilyen szerencsétlen? Mit tehetnék még?

Figyelt kérdés

Szóval kéne pénz, mert kéne :) Mert venni akartam egy motort. Szüleimmel konzultáltam ugyan milyen jó lenne nekem egy ilyen szerkezet, aztán a kamrára mutattak, hogy ott egy ezeréves szétrohadt simson, jól van mondom jó lesz az is, első körben leesett az egyik index letört a váltókar és elpattant a kuplung bowden. Szóval úgy gondolom az a motor inkább múzeumba való, nem várnám meg még szétesik alattam, és szüleimre sem számíthatok, mert szerintük "jó az".

Aztán elmentem diákszövetkezethez ott közölték, hogy csak 16 éves kortól foglalkoznak bárkivel is, én meg csak 15 vagyok. Aztán kipróbáltam egy oldalt ahol ha filmeket töltök fel és 100 megnézésenként kapok egy kreditet ami fél vagy egy eurót ér nem tudom ilyesmi. Ezeket a film linkeket felpakoltam egy blogra, csak nem nézik őket :( Látogatás van a blogon egyébként.

Szóval ezt csináltam eddig a cél érdekében, már Kölcsey sem kacsint rám, van valami ötletetek?


2011. júl. 6. 00:43
 1/10 anonim ***** válasza:

Van.

Tanuld meg azt, hogy ilyen ez a nyomorult élet, és van olyan, hogy nincs!

De legalább lesz motivációd, hogy tanulj, meg képezd magad, aztán ha sikerül megcsípned később egy jó állást, akkor abból simán megveheted.

Ezeket a netes marhaságokat meg felejtsd el. Ilyenekből csak akkor tudsz megélni, ha profi módon értesz valamihez, amihez más nem, mondjuk programozáshoz, webdesignhoz. Nem klikkelgetésből meg filefeltöltésből!

Ez a ferdeszeműeknek való, akik három műszakban dolgoznak egy tál rizsért.

2011. júl. 6. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
sok kicsi sokra megy, és úgy sincs jobb dolgom a nyáron
2011. júl. 6. 01:15
 3/10 A kérdező kommentje:
kellett nekem gimnáziumba menni, mentem volna szakmát tanulni legalább lenne szakmai gyakorlat
2011. júl. 6. 01:18
 4/10 anonim ***** válasza:

Hát pedig lenne.

Mondjuk elővenni a könyveket, és tanulni. Meg előre elgondolkozni arról (már most), hogy merre tovább, meg mit akarsz csinálni, ha nagy leszel.

Nekem például egyetemi végzettségem van, és a diplomázás után majd' másfél évig kellett élnem a szüleim nyakán úgy, hogy semmi munka nem volt kilátásban, az államtól semmi támogatást nem kaptam, hiába küldözgettem az önéletrajzokat, senkit nem érdekelt, mert nem volt szakmai tapasztalatom (ja, és hogy legyen, ha egyszer nem vesznek fel sehova?).


Aztán végül csak bejött valami. De erre mondtam, hogy ilyen ez az élet, senkit nem érdekel, hogy mid van, ha nincs szerencséd, és nem tudod hasznosítani. Viszont papír nélkül szóba se állnak veled.


De ez a klikkelgetős-filefeltöltős marhaság totál zsákutca! Kapsz érte max. 5 dollárt havonta, hova szarjak. Tudod mennyi pénz az? Kb. ezer forint. Egynapi kaja nincs meg belőle.


Akkor már inkább játsszál valami online szerepjátékot (MMORPG) ha annyi időd van, aztán adjad el a játékpénzt gazdag amcsiknak, akiknek kéne, de nincs idejük összeszedni, mert dolgoznak.


De a legjobban akkor jársz, ha hagyod ezeket a francba addig amíg dolgozni tudsz, és inkább a tanulással törődsz. Oké, sok kicsi sokra megy (és ha van egy normális állásod, akkor ezek nem rosszak fizetéskiegészítésnek), de ha nem lesz semmi képzettséged vagy szakmád, akkor még kukásnak se vesznek majd fel, és ezekből még a havi kaját se tudod majd kifizetni, nemhogy a lakhatást meg az internetet.


Prioritásokat kell felállítani, hogy mi a fontosabb.

2011. júl. 6. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Azért vannak alkalmi munkák, amit elvállalhatsz, és így szerzel pénzt. Lehet hogy nem jön össze egy motorra való, de legalább lesz zsebpénzed.

pl.: kutyasétáltatást vállalsz, kertészkedést, kisgyerekeked korrepetálsz abból amiből jó vagy, ha van kertetek, összeszeded a gyümölcsöt és eladod a piacon :)

vagy ha vannak olyan dolgaid amik nem kellenek, eladod teszveszen, vaterán.

én eladtam a garázsunkban nem tudom hány éve porosodó (de működő) motort 15ezer forintért. Nem sok, de jobb mint a semmi.

Úgyhogy legyél kreatív, találd fel magad. :)

2011. júl. 6. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Nincs semmi ilyen munka a környéken, mert egy öreg falu. Amit úgy el lehetne végezni, azt megcsinálják a közmunkások. Hát tököm kivan vele. No nembaj már csak 25 nap és 16 leszek, vállalhatok diákmunkát. Remélem találok is.
2011. júl. 6. 11:47
 7/10 anonim ***** válasza:
Diákmunkából nem fogsz egyhamar egy rendes motort venni. Inkább valami rendes szakmát kezdj el kitanulni.
2011. júl. 9. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Szüleim nem engedik, mert "te értelmiséginek születtél fiam" pffff... pedig szívesebben tanulnék mondjuk motorszerelést
2011. júl. 9. 11:19
 9/10 A kérdező kommentje:
De azt hiszem megtaláltam! Devizával fogok kereskedni, mondjuk még rá kell beszélnek az egyik ősömet, hogy a nevében csinálhassam, mert ugye 18+.
2011. júl. 9. 11:20
 10/10 anonim válasza:
Szia! Elszánt vagy, tetszik! Írj nekem privátban, tudok szállítani egy ötletet Neked!
2011. júl. 11. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!