Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mit tehetnék, ha kirúgtak...

Mit tehetnék, ha kirúgtak addig, amíg táppénzen voltam?

Figyelt kérdés

Pár napja eljöttem táppénzre, mert nagyon rosszul voltam. Belázasodtam stb. Holnap kell visszamennem a dokihoz a táppénzes papírjaimért. Ma telefonált a kollégám, hogy tudom-e felvettek vlaakit a helyemre, és neki kellett összepakolni egy dobozba a dolgaimat. Ráadásul aznap rúgtak ki a papírok szerint, amikor eljöttem táppénzre. Tegnap beszéltem a fönőkömmel, ő azt mondta, már nagyon vár, és sok papírmunkám lesz. Mellesleg jobbulást kívánt. Nem hittem el, azt hittem, csak egy rossz tréfa. Felhívtam egy másik kollégát, aki szintén megerősítette a dolgot.

Most mihez kedzjek? Hivatalosan még most sem tudom, hogy kirúgtak, de a kollégám titokban átküldte nekem e-amilbam az aláírt felmondó levelet.

Ja, állami szférában dolgozom/dolgoztam.


2011. okt. 18. 21:33
 1/8 anonim ***** válasza:
75%
Mit tudnál tenni? Összepakolsz és ilyen sunyi alaknak, mint a főnököd, többé a közelébe sem mész.
2011. okt. 18. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
64%
Maradj táppénzen amíg lehet.
2011. okt. 18. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
70%
igen, menj vissza az orvoshoz, és mondd el ezt, szerintem ki fog még írni. (már nem tilos táppénz alatt felmondani?)
2011. okt. 18. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
89%

van egy jó hírem, nem rúgtak ki - MÉG NEM mivel azt neked írásban be kell nyújtani és nem a kollégáktól kell hallani a telefonból - a felmondási időd aznaptól él, hogy hivatalosan közlik veled


ne írj alá semmit (ha alá is írod, akkor írd rá az átvétel dátumát!!!!) és táppénz után jelenj meg a munkahelyeden


jogiforum.hu ill egy ügyvéd tud tanácsokkal ellátni

2011. okt. 19. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
75%
ja és hívd fel a főnököd is, hogy rákérdezz, mi a fene van
2011. okt. 19. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
85%

Elég érdekes, amit leírtál.

Keresőképtelenség ideje alatt nem mondhatnak fel Neked, csak rendkívülivel. Mivel nem is dolgoztál, ezért nem hiszem, hogy bármilyen indok lenne a rendkívüli "kirúgásra".

Egyébként a felmondás közlésének az időpontja az irányadó. Mivel Veled még nem közölték (a telefonos felmondás nem számít közlésnek) hivatalosan, és nem írtad alá, hogy tudsz róla, ezért jogilag Neked még nem mondtak fel.

A betegség letelte után simán menj be dolgozni, aztán meglátod, hogy kapsz-e felmondási papírt, vagy sem. Ha kapsz, akkor átvételkor írd rá saját kezűleg az átvétel dátumát, a hónapot benne betűvel kiírva, mert csak onnan fog ketyegni az óra.

2011. okt. 19. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válszokat. :)

Én is nagyon meglepődtem, mert semmi előzménye nem volt a dolognak. Többször beszéltem a főnökömmel, ő semmit se mondott.

2011. okt. 19. 07:02
 8/8 anonim ***** válasza:
Nem lehet, hogy a kollégáid csak szórakoznak Veled?
2011. okt. 20. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!