Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Rendkívüli felmondással...

Rendkívüli felmondással élhetek szerintetek? Részmunkaidős szerződésem van (havi 20 óra), a szerződésben a felmondás csak közös megegyezéssel, vagy rendkívüli lehet, ez ki van kötve.

Figyelt kérdés
Házmesteri állásomat mondanám fel,mert egy pár lakó folyamatosan zaklat családommal együtt.Mindenbe belekötnek,és már nem vagyunk hajlandóak elviselni,így elköltözünk.Lehet probléma a rendkívüli felmondásból?Ha nem maradunk a felmondási idő alatt,mi történhet?kösz.
2011. júl. 11. 11:45
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
3 hónapig ;)
2011. júl. 11. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 A kérdező kommentje:
"a munkaviszony csak közös megegyezéssel,vagy rendkívüli felmondással szüntethető meg".Ez áll a munkaszerződésben.Ez így törvényes?a közös megegyezés szerintem kizárt.tudom,ki a munkáltatóm,a társasház,lehet,hogy annyira hülyének tűnök,de azért nem vagyok.És a sok eltűrt rossz mellett nem fogom ezt is benyelni.
2011. júl. 11. 12:24
 23/27 A kérdező kommentje:
táppénzre nem mehetek-mint említettem,van főállásom,éppen ezért a munkanélküli segély sem érint.
2011. júl. 11. 12:25
 24/27 anonim ***** válasza:
Vedd ki a szabadságodat. Az van a részmunkaidősnek is.
2011. júl. 11. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 A kérdező kommentje:
Nincs!-nincs szabadság.havi 20 óra=napi 1 óra a szerződésben.többe kerül a lakás bérleti díja,mint a fizetés.de ennél mindig többet dolgozunk,hétvégente is,és soha semmi nem jó.
2011. júl. 11. 12:29
 26/27 anonim ***** válasza:
77%
De van szabadság. Keresd fel a helyi Jogpont irodát. Ingyenesen adnak munkajogi tanácsot munkaügyi jogászok.
2011. júl. 11. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
Munkaszerződésben szerintem nem lehet csorbítani egy törvény által adott jogot. Munkaszerződésben nem lehet rögzíteni a szerződés megszüntetésének módját, azt csak egy magasabb rendű "szerződés" (törvény) rögzítheti.
2022. febr. 1. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!