Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Rendkívüli felmondással...

Rendkívüli felmondással élhetek szerintetek? Részmunkaidős szerződésem van (havi 20 óra), a szerződésben a felmondás csak közös megegyezéssel, vagy rendkívüli lehet, ez ki van kötve.

Figyelt kérdés
Házmesteri állásomat mondanám fel,mert egy pár lakó folyamatosan zaklat családommal együtt.Mindenbe belekötnek,és már nem vagyunk hajlandóak elviselni,így elköltözünk.Lehet probléma a rendkívüli felmondásból?Ha nem maradunk a felmondási idő alatt,mi történhet?kösz.
2011. júl. 11. 11:45
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
37%

a felmondási idő nem munkanap!!!!

és nem kell semmiféle bért kifizetni, ha nem hajlandó letölteni a felmondási időt, kártérítést meg csak akkor követelhet tőle a munkáltató, ha azt a bíróság megítéli számára

a közös megegyezés esetén meg lehet egyezni abban is, hogy nem tölti le a felmondási idejét

rendes felmondás esetén a felmondási idő felét köteles elengedni a munkáltató, ha azt a munkavállaló kéri

2011. júl. 11. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
89%
"Az üvöltözés nem indok, a rendkívüli felmondás okát bizonyítani kell és ha nem áll meg, akkor a perköltség, ügyvédi munkadíjak, az ítélet kimondásáig eltelt időre járó munkabér megfizetése a munkáltatónak, plusz kártérítés az eredmény" de bizony indok az, hogy megalázzák és tiszteletlenül bánnak vele, nem köteles eltűrni és ha nem perelik be, akkor bizonyítania sem kell semmit - és amint aláírják a felmondási papírját, onnantól kezdve elfogadták az indokot és a felmondást, nem is perelhetnek!!!!
2011. júl. 11. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
77%
Jó, hát adj idióta tanácsot a kérdezőnek. Végülis olyan rosszul nem járhat. A perköltség 100e alapból, munkanélküli nem jár neki -mert nem fog megállni a rendkívüli felmondás- a ház lakói ha ilyen hozzáállásúak igenis beperelik majd. De ok, legyen igazad. :)
2011. júl. 11. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
77%
ja és ha a közös képviselővel ugyanígy bánnak, akkor simán alá fogja írni neked a felmondásod ;)
2011. júl. 11. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 A kérdező kommentje:

Igeeen?És ha véletlenül én nyerek,akkor én is kapok kártérítést??-persze.

És az indok,hogy egy eleve részmunkaidős állásnál,ami 20 óra,havonta,nincs készenléti díj, a szerződés csak a takarításra,és a kulcsok őrzésaére vonatkozik,és kikötés volt a főállás,hogy a lakók elvárják,hogy valaki folyamatosan itthon legyen, és az udvaron tébláboljon,a nap minden órájában?

2011. júl. 11. 12:14
 16/27 A kérdező kommentje:
a közös képviselő szerintem aláírja,mert ő is nagyon rendes...még elviseli,mert ő nem itt lakik.de én már nem.
2011. júl. 11. 12:15
 17/27 anonim ***** válasza:
52%

"Jó, hát adj idióta tanácsot a kérdezőnek. Végülis olyan rosszul nem járhat. A perköltség 100e alapból, munkanélküli nem jár neki -mert nem fog megállni a rendkívüli felmondás- a ház lakói ha ilyen hozzáállásúak igenis beperelik majd. De ok, legyen igazad. :)"


te beszélsz itt hülyeségeket - a rendkívüli felmondás megáll és eleve törvénytelen a szerződés, amely kiköti, hogy a rendes felmondás nem lehetséges...kártérítés meg akkor járna a munkáltatónak (rendes felmondásnál), ha bizonyítani tudja, hogy a felmondási idő le nem töltése neki kárt okozott - rendkívüli felmondás esetén, ha perelnek, akkor nyilván mindkét oldalról lesz tanú - pár videofelvétel v hangfelvétel és bizonyíték is lesz..ennyi


amúgy ismételten javaslom a jogiforum.hu-t ott ugyanazt fogják mondani, amit én ;)

2011. júl. 11. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
22%

Ha te nyersz, akkor te kapsz, igen. De esélytelen. Ezeket mindet bizonyítanod kellene és mivel nyilvánvalóan több lakó van, mint amennyi családtagod neked lehet, így én hagynám.

ha a közösképviselő alkalmazott-mondjuk nem ártana tudni, mi a munkáltatód a szerződés szerint- és ő normális, meg kell próbálni a közös megegyezést. 15 napot kell max ledolgoznod, de mondom, az alatt az idő alatt lehetsz táppénzen is.

Ezzel kiküszöbölöd az esetleges pert.

2011. júl. 11. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
22%

Sokat tudhatsz a magyar törvényekről... A video vagy hnagfelvétel csak akkor elfogadható bizonyíték, ha abba a rajta szereplő ÖSSZES fél beleegyezik.

De mindegy, befejeztem, azt csinál a kérdező amit akar.

2011. júl. 11. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
77%
A rendes felmondás hátrányos a munkavállalóra, miután 6 hónapig nem fog kapni munkanélküli ellátást.
2011. júl. 11. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!