Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Szerintetek is van olyan,...

Szerintetek is van olyan, hogy néhány ember alacsony, más pedig magasabb energiaszinten él?

Figyelt kérdés

Vagy csak hozzáállás kérdése az egész?Én most egy elég pörgős meloba kezdek hozzá és félek,nem fogom bírni.

Erre jó példa,hogy amíg érettségire jártam volt egy fiú,aki egy átbulizott éjszaka után (ahol s*ggrészegre itta magát)még olyan viháncolást művelt az iskolába,hogy öröm volt nézni.Én meg ha már picit kevesebbet alszok,akkor a padon kötött ki a fejem és félálomban voltam.

Néha már egy 40perces oda-vissza út lefáraszt.

A párom 12órába dolgozik,de tele van életerővel.Szeretnék én is energikusabb lenni.Mit tehetnék?Nincs vitaminhiányom,nem vagyok vérszegény.


2011. aug. 30. 09:57
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Mozgasszegeny eletmod, tornazz rendszeresen!
2011. aug. 30. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

köszi,de minden nap egy órát sétálok a kutyákkal,fenék és hasformáló gyakorlatokat végzek heti 4x.(nem ímmel-ámmal,elég keményen) :)

más ötlet?

2011. aug. 30. 10:07
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Alacsony a vérnyomásod? Nekem igen, és mindig olyankor vagyok a legaluszékonyabb, legkókadtabb, mikor lent van.

Volt, hogy 90/valamennyi volt, sőt még lejjebb is ment, azt hittem együltő helyemben elalszok. Ha meg 120-ra felmegy, akkor már rosszul vagyok, dobol a fülem, minden bajom van, nekem az már magas.

Nem tudom mit lehet tenni ellene. Szerintem semmit. Régebben még bírtam sokáig fent maradni (hajnali 2,3), de ha most nem alszom meg rendszeresen a napi 8-9-10 órát, lebetegszem. Már a 8 is kevés, de azzal még elvagyok.

2011. aug. 30. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
igen,inkább alacsonyabb szokott lenni a vérnyomásom.talán ez okozza?
2011. aug. 30. 10:17
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Az ember pihenési igénye elég változó van akinek napi 6 óra alvás bőven elég, van aki a 9-et is kevésnek érzi. Egyébként ha kaja, mozgás rendben van és mégis fáradékony vagy, érdemes néhány kivizsgálásra elmenni, pl. az alacsony/magas vérnyomás is okozhat fáradékonyságot.
2011. aug. 30. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim válasza:
66%

Ha alacsony a vérnyomásod igyál kávét!

Én sajnos nem ihatok, mert emeli a vérnyomást, és nálam inkább magasabb, de ha neked úgyis alacsony, akkor receptre ihatsz!! :D

Meg aztán fejfájásra is jó, meg amúgy is feldob.

2011. aug. 30. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 ava87 ***** válasza:
100%

Az is lehet, hogy vérszegény vagy.

De azért ettől függetlenül is vannak energikusabb és nyugisabb emberek. Én pl. vérszegény vagyok, de nagyon kevés alvással is beérem.

2011. aug. 30. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Ez sok mindentől függ. Mennyi az alvásigényed? Át tudod-e aludni az éjszakát? Én pl. nagyon rossz alvó vagyok. Viszont ha kb. 5-6 órát egyhuzamban alszok akkor 2 napig le sem lehet lőni. A párom beesik az ágyba este 9-kor és ha tehetné délig aludna. Milyen a munkád? Egyhelyben űlő, járkálós, idegörlő, monoton, stb? Az sem mindegy, hogy egy légkondis irodában intézkedsz, vagy egész nap a tűző napon rohangálsz. Autóval jársz dolgozni, vagy 10-szer át kell szállnod és állnod a megállókban, tömött járműveken? Mi frissít fel jobban? Egy reggeli vagy egy délutáni edzés? Én ha reggel kimegyek a terepre lovagolni, akkor egész nap fitt vagyok. Ha csak felkelek, bemegyek a munkába, már 3 óra elteltével is hulla vagyok.
2011. aug. 30. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
60%
Az a mozgas energiat vesz el, tehat nem frissit. Lazits, kezdjel el relaxalni! Figyeld meg az etkezesi szokasodat, talan azon kell valtoztatni!
2011. aug. 30. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Szia! Igen, szerintem is van olyan, hogy valaki alacsonyabb, van, aki magasabb „energiaszinten” él.

Az alacsony vérnyomás nyilván „segít” abban, hogy kevésbé bírjon pörögni az ember (nem véletlen, hogy a nagyon pörgősek szoktak gyakran magas vérnyomástól szenvedni és agyvérzést kapni). Megértelek, én sem bánnám, ha olyan lennék, mint pár ismerősöm, aki meg sem áll soha. De mára azt gondolom, hogy mindenkinek meg kell találni azt a tevékenységet, ami az alkatához illik. Mi lenne a világgal, ha mindenki „account” lenne, és nem lennének mondjuk a jobbára egy helyben ücsörgő kutatók? :)

Amit melót vállalsz, lehet, hogy nem kell hozzá rohangálni valójában, csak azért tűnik úgy, mert általában ilyen „kilométerhiányos” alakok vállalják. Az is lehet, hogy a te hozzáállásoddal, más megközelítéssel szuper új nézőpontot hozol majd e munkakörbe. ;)

2011. aug. 30. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!