Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Szerintetek is van olyan,...

Szerintetek is van olyan, hogy néhány ember alacsony, más pedig magasabb energiaszinten él?

Figyelt kérdés

Vagy csak hozzáállás kérdése az egész?Én most egy elég pörgős meloba kezdek hozzá és félek,nem fogom bírni.

Erre jó példa,hogy amíg érettségire jártam volt egy fiú,aki egy átbulizott éjszaka után (ahol s*ggrészegre itta magát)még olyan viháncolást művelt az iskolába,hogy öröm volt nézni.Én meg ha már picit kevesebbet alszok,akkor a padon kötött ki a fejem és félálomban voltam.

Néha már egy 40perces oda-vissza út lefáraszt.

A párom 12órába dolgozik,de tele van életerővel.Szeretnék én is energikusabb lenni.Mit tehetnék?Nincs vitaminhiányom,nem vagyok vérszegény.


2011. aug. 30. 09:57
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

Létezik, ez valamennyire genetika. De lehet segíteni: sport, ha alacsony a vérnyomásod, akkor több kávé (de ésszel, mert hozzászoksz és egyre több kell).

Illetve egy vérvizsgálatot javasolnék, mert amikor én voltam nagyon kókadt, látszólagos ok nélkül, egy betegség miatti vérvizsgálaton derült ki, hogy a vasam a béka segge alatt van. Kaptam vastablettákat, doki javasolt mellé C-vitamint is. Néhány hét alatt én is meglepődtem, annyira megdobta az energiaszintemet.

Szerintem nézesd meg a véredet, hátha valamiből kevesebb van benne a kelleténél.

2011. aug. 30. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim válasza:

Nem olvastam végig, úgyhogy lehet néhányan már írták.

Alacsony vérnyomás

Alacsony vércukor szint

A mozgásban nincs hiányod azt mondtad

Lehet vitamin hiány

szénhidrát hiány

Szóval főleg hiányod lehet


Egy alaposabb kivizsgálás is jó lenne mert csúnya betegségeknek is lehet a tünete. Nem valószínű de jobb kizárni.

2011. aug. 30. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
Nekem betegség miatt gyenge a szervezetem, hiába tömöm magam vitaminokkal, figyelek a táplálkozásra és naponta kb. 2 órát biciklizek. Mikor a nyáron napi 6 órában dolgoztam, az is borzasztóan kimerített, nem tudom, hogy fogom bírni a rendes 8 órás munkaidőt, ha lediplomázok.
2011. aug. 30. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:

elmegyek még egy kivizsgálásra,hátha...

Egyébként szakácsnak szakmát kezdem el szeptembertől és elég pörgős meló lesz.Van még egy szakmám,ott még többet kellett gürizni,oktatómnak hála,de hulla voltam mire hazaértem.

40perc az odaút +kb 10perc séta a melóhelyig majd.

Néha iszok kávét,de ha azt mondjátok,akkor majd rendszeresebbé teszem:)

du. szoktam általába tornázni,kb. másfél órát.Ebben benne van 150-200 felülés és sok popsiformáló gyakorlat(kitörések,lábemelés,gugolás)

Napi 7óra alvás lenne a kielégítő,de nem mindíg tudok ennyit.

Nehezen alszom el,mert mindíg kattog az agyam valamin,ha nincs stressz,akkoris nehezen tudom "kikapcsolni",de ha elalszok nem keléek fel reggelig.

Köszönöm a sok-sok választ,rendesek vagytok!:)

2011. aug. 30. 10:39
 15/17 anonim ***** válasza:
72%

Szia! Azért én a helyedben megkérdeznék egy orvost az alacsony vérnyomás és a kávé kapcsolatáról!

Nekem azt mondta a dokim, hogy ne igyak kávét egyáltalán, mert baromi alacsony a vérnyomásom. Néztem rá bután, hogy akkor mitől fogok működni? Mire azt válaszolta, hogy a kávé ugyan az elfogyasztása után kis ideig jobb érzést kelt, viszont aztán a megelőzőnél még mélyebbre zuhan a vérnyomás.

Alacsony vérnyomással lehet normálisan élni, de az ugráló vérnyomás nagyon rossz, mind érzés, mind teljesítmény szempontjából.

Azóta én zöld teát iszom.

2011. aug. 30. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Ehgyomorra friss zoldsegle, s ennek mar van frissito hatasa, aztan lehet 1 kavet, s delutan szinten, de ezt tapasztald ki, mivel nem egyforma a szervezetunk.

S.repa, paradicsom, z.paprika, zeller stb., ezekbol tudsz kesziteni koktelt, ennek van frissito hatasa, hiszen a z.paprikanak mar eleve nagyobb csak a C. vit.tartalma, mint a citromnak, vagy almanak pl. Fogyaszd ezt igy 1 hetig,s figyeld meg, hogy mi tortenik!

2011. aug. 30. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm nektek is!:)
2011. aug. 30. 13:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!