Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » BKV villamosvezető 8 általános...

BKV villamosvezető 8 általánossal?

Figyelt kérdés
Most olvastam, hogy van felvétel a BKV-nál villamosvezetőnek. Azt írják, elég a 8 általános. Nos én 21 éves vagyok, estin tanulok az érettségiig. Így van esélyem, hogy felvegyenek? B jogsim megvan, bár azt nem írták, hogy kéne.

2011. okt. 26. 14:25
 641/648 anonim ***** válasza:
100%

210 :)


Nem ezek a házivizsgás dolgok ne keverjük! :)


Amikor én csináltam 2007 ben akkor 1 hatósági vizsga volt ami elmélet ált egy


Szóbeli


-Kresz

-F.1 F.2 Forgalmi Jelzések Forgalmi Utasítások

-Szerkezeti és üzemeltetési ismeretek

-Műszaki alap illetve ismeretek

-Munkavédelem


és ennyi


utána Gyakorlati vizsgával zárult a tipus vizsga már nem hatósági dolog hanem BKV házi vizsga minősítő vizsgához kell..

2012. ápr. 13. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 642/648 anonim ***** válasza:
100%

Kösz!


Gondoltam rá, hogy elmennék villamosvezetőnek, de nekem nem olyan jó a beszélőkém, szóban sokkal rosszabban teljesítek mint mondjuk egy számítógépes teszt vizsgán. 2013-től egységesítik állítólag a jogosítvány kategóriákat és azok megszerzésének menetét az EU összes országában és ezzel egy időben megszűnnek a nemzeti kategóriák is. Ha olyan lesz a vizsga mint B-nél meg C-nél, hogy a KRESZ,Szerk. üzem. ism., stb... számítógépes teszten lesz akkor lehet, hogy belevágok.


Amúgy arra nekem tudna nekem válaszolni, hogy a trolinál és a busznál miért szóban a vizsga és miért nem teszten, mert már a többi nemzeti kategóriánál segédmotor,traktor, lassújármű /"M","T","K" kategória/ -nél is számítógépes vizsga van , pedig valamikor a traktorosoknak is szóban volt...


Akkor ennél a két kategóriánál miért nem változtattak?

2012. ápr. 16. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 643/648 anonim ***** válasza:
100%

210:)


Azért mert Troli tanfolyam és Vill tanfolyam nem sürűn van csak BKV csinál illetve közlekedési vállalatok.. talán ezért nem sok TR és nem sok V kategóriát adnak ki!


Elég hülyén van a rendszer de ez van. :(

Nincs is számítógépes vizsga anyag a TR és a V kategóriánál tehát megy a szívatás . :(

2012. ápr. 24. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 644/648 anonim válasza:
Ha én vagyok a 644.
2012. júl. 30. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 645/648 anonim válasza:
Sziasztok!Nem tudom, hogy él-e még ez a kérdés, de most megint hirdetnek tanfolyamot. Még mindig ilyen módszerekkel válogatják az embereket, mint amiket feljebb lehet olvasni, vagy változott valamit a helyzet azóta?
2013. szept. 1. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 646/648 anonim válasza:
Basszus...mi lett a tortenet vege????
2014. márc. 6. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 647/648 anonim válasza:
100%

Ha valaki még olvasná.

Most már nincs tájékozatató.

Rögtön csak 240 embert valasztanak ki a beküldött önéletrajzok alapján. Huszonnégyesével hívják be őket az előszűrőre névsor szerint.

Az abc végén lévőknek minimális esélyük van a tanfolyamra bekerülni. Kiemelkedően jónak kell lenniük.

A többség diplomás és esetleg néhany érettségizett juthat be.

Az előszűrőn 1 órán keresztül papírokat töltetnek ki. Van benne pszichológia is (szokott-e indokolotlan szorongást érezni, előfordul-e hogy hetekig rossz a hangulata vagy túlzottan jókedvű, kipihenten ébred-e reggel stb.)

Elmondják, hogy a tanfolyam oltári nehéz lesz. Mind a 7 modul hatósági vizsgával végződik és már 3 hét után vizsgázni kell.

Főleg a fizikai témakörökben kell zseninek lenni, különben bukta és vissza kell fizetni a tanfolyamból időarányos részt.

Utána 5 perc szünet, majd időre menő feladatok jönnek.

Az első a koncetrációt méri. 10 perc van a feladatra,de a tanfolyamra csak 30 fő juthat be-a legjobbak, akik 5 percen belül 1-2 hibával oldják meg. Mikor èn voltam egynek sikerült ha jól emlékszem 5 percen belül teljesíteni és sok volt a 7 percen túli is....

Aki életében először lát ilyet az be sem tudja fejezni 10 perc alatt sem. Ilyenek is voltak. Nos, nekik esélyük sincs.

Aztán pieron teszt jön. Van egy előfeladat ahol kiderül ki az, aki már ott is hibát vét. Neki esélye sincs. Az időre menőnél négyszáz kis nègyzetből kell kihúzni a felső ábrákon szereplőket. 5 perc alatt illik mindet befejezni. Aki a 11. sort nem fejezi be az bukta. 5 hibánál több nem lehet.

Utána fizikai-villamosismereti teszt jön. Aki átolvasta a villamosoktatas.hu-t és fizikából nem állt bukásra annak ez könnyű, de ez már nem számít, ha az előző kettőn lassú voltál vagy sok a hibád!

A végén elbeszélgetés.

Aki jó eredményt ért el attól megkérdezik h miért akar villamost vezetni. A többiektől csak elköszönnek. 1 év múlva lehet megint próbálkozni.

Ja az orvosi vizsgálaton is esnek ki emberek, ha odáig esetleg sikerül eljutni.

Mindenkinek sok sikert,aki rászánja magát erre!

Amúgy állítólag volt olyan, aki az első tesztet két és fél perc alatt megcsinalta. Ezt csak úgy tudom elképzelni, hogy ismerte a megoldókulcsot!

A pieron tesztre lehetne gyakorolni a netről, de azt a kusza vonalast én nem találtam.

2016. jún. 13. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 648/648 anonim ***** válasza:
igen
2016. dec. 26. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!