Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Angliában milyen típusú...

Angliában milyen típusú önéletrajzokat kedvelik leginkább a munkaadók?

Figyelt kérdés
A kérdés adott: Milyen típusú / stílusú önéletrajzot érdemes készíteni, ha Angliai munkát keres az ember?
2011. dec. 29. 01:49
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:

Ausztráliába és USA-ba nem egyszerű munkavállalási vízumot kapni...


A szakmám szándékosan nem írom meg, mert abból 100%, hogy felismernének, hogyha bárki az ismerőseim közül (ne adj isten a cégtől ahol dolgozom) olvasná, az meg értelemszerűen nem tenne jót a mostani állásomnak :)


Azt viszont nem értem, hogy miért gúnyolódsz azon, hogy eszem ágában nincs kiemelkedő szakmai tudással kimenni mosogatni külföldre úgy, hogy közben egy lyukban élek.


Itthon annyit keresek, hogy a lakásom fenntartásán és a mindennapi költségeken (rezsi, autó, kaja, stb..) még kb. 100.000 forintot tudok eltenni havonta. Itt most nem kacsalábon forgó palotára és M6-os BMW-re kell gondolni, hanem nekem megfelelő szintre.

Ha nem dől be az ország pár hónapon belül akkor azért nem utazom el, hogy ugyan ezen a szinten (vagy még ez alatt...) éljek egy idegen országban. Csak azért, hogy JOBBAN éljek. Ez - ha szakmámban kapnék munkát - nem is lenne gond, de ugyan ilyen életszínvonalat egy gyakornoki vagy konyhai kisegítői állásban még Londonban sem tudnék fenn tartani.


Remélem, ez így érthető, nem gondolom, hogy ebből gúnyt kéne űzni.


Csupán arra voltam kíváncsi (mivel itthon sem nagyon keresgéltem munkát, mert ismertek és ajánlották a mostani munkámat, külföldön meg még életemben nem akartam dolgozni, így nem vagyok tisztába a helyi viszonyokkal), hogy érdemes-e egyáltalán anélkül bárhol próbálkozni, hogy fizikailag ott lennék.

2012. jan. 12. 18:54
 12/13 anonim ***** válasza:

Nem akartam gúnyolódni, csak tudod az emberek többsége azért "menekül" külföldre, hogy az éhenhalástól megmeneküljön. Valahogy nem tudok együttérezni a problémáddal.

De nincsen ezzel baj, tök jó, hogy szakember vagy meg minden, csak nem tudom hogy akkor miért ezen az oldalon érdeklődsz, ahova azért inkább a szegényebb réteg jár fel kérdezősködni... unaloműzésből.


De mint mondottam ha keresett szakember vagy akkor megéri otthonról megpróbálnod, de ha meg nem vagy keresett külföldön akkor tök mindegy otthon mekkora sikered van külföldön csak egy bevándorló leszel.


USA, Ausztrália... ha hiányszakmád van akkor nem nehéz bekerülnöd.

2012. jan. 12. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:

Gondoltam egy kérdést megér, miközben átnyálaztam az ezekkel foglalkozó blogokat / fórumokat. Sosem lehet tudni hol talál az ember egy korrekt választ :)


Az meg, hogy más az éhenhalás elől menekül - hát igen, ilyen is van. De én úgy gondolom, hogy beleöltem 12 évet, hogy profi legyek valamiben. Itthon be is jött úgy-ahogy a számításom. Vagy ki tudok belőle külföldön hozni TÖBBET vagy megmaradna, mint vészhelyzeti verzió, ha ne adj isten itthon bedőlne minden.

2012. jan. 12. 22:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!