Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Nemzetközi tanulmányok mesters...

Nemzetközi tanulmányok mesterszakkal vannak lehetőségek?

Figyelt kérdés
Kérem, aki kompetens ebben csak az válaszoljon, olyan aki csak megítélni akarja ezt a szakot az ne. Inkább +ív válaszokat várok, mert lehúzást kaptam már eleget, hogy semmit sem ér, de őszintén megmondom, hogy én ezt nem hiszem el, hogy semmit sem ér. Pl. ha már itt tartunk, akkor sokkal többet ér, mint egy bölcsész diploma. persze szerintem nem csak anyagi szempontból kell megítélni, hogy mit ér egy diploma. Pl. lehet valaki régész, igen sokaknak az nullát ér, de attól még akit az érdekel, annak az is igenis valami. De visszatérve a karrierre... mire lehet számítani?
2012. febr. 7. 21:38
 1/2 mmT ***** válasza:

Szia!

Kb annyit ér, mint egy gazdasági végzettség. Ennek a főiskolai megfelelőjével, a nemzetközi kapcsolatokkal is el lehet helyezkedni a versenyszférában. ha megcsinálod mellé ezt az MA-t is, abból csak előnyöd fog származni, mikor majd a CV-det válogatják. Bizonyos cégek ki is kötik, h egyetemi, nem pedig főiskolai diplomásokat keresnek.

Szóval semmiképp se keseredj el, lesz ezzel mit a tejbe aprítani, de emellett sok minden múlik csak RAJTAD:

- van-e elegendő szakmai tapasztalatod(!) ("overqualified-underexperienced" effekt)

- hiperszuper angol

- stb


Úgyhogy csak nyomjad, mert olyan világot élünk, h a takarítónőnek is érettségi kell, a gyengébb gazdasági főiskolákon végzettek örülnek egy adminisztrátori állásnak, és a neves cégeknél 1 ember 4 munkáját végzi. Kell a legfelsőszintű fejtágítás, oktatottság az arra érdemeseknek.


(mindez saját vélemény. sok sikert!)

2012. febr. 7. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Végre egy értelmes válaszoló!
2012. febr. 8. 00:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!