Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Friss diplomásként Magyarorszá...

Friss diplomásként Magyarországon van értelme nekikezdeni a robotmunkának, hogy még 30 évesen se nagyon tudjak megvenni egy panellakást?

Figyelt kérdés
A környezetemben sok embernek van ehhez hasonló problémája, egyszerűen nem látjuk a jövőt, a lehetőségeket. A munkák legnagyobb része Pesten van meghirdetve, viszont vidékről felmenni és együtt nyögni másokkal az albérletet nem arra vezet, hogy tartalékoljon az ember. Viszont kimenni tegyük fel hajóra dolgozni vagy 5 évig, hogy valami minimális egzisztenciát teremtsek azért nem tűnik jó vállalkozásnak, mert szakmailag nulla maradok...Meglátások, vélemények?
2012. febr. 28. 12:12
1 2 3
 11/23 kapo1588 ***** válasza:
utolsó mi a szakmád?
2012. febr. 28. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
Magyarországon is oda lehet költözni, ahol a munka van. Én a helyedben Budapestre költöznék, vidéken nagyon kevés a munkalehetőség.
2012. febr. 28. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
82%
Nekem is ez a problémám! Abban nem tudok elhelyezkedni amit tanultam, pedig szívesen csinálnám, és nem egy büfészak volt. /leginkább a tapasztalat hiánya miatt utasítanak el/. Rengeteg energiát fektettem bele, ott vagyok a témába. Most olyan kilátásom van, itt megyeszékhelyen, hogy gyári munka. De nem ezért tanultam annyi évet az egyetemen...Tévedés ne essék! Becsülöm és tisztelem a munkásokat. Csak én nem ilyen jövőt képzeltem el magamnak, azért igyekeztem többre vinni. De itt nem lehet. Mert ha el is megyek gyárba, akkor se fejlődök, tapasztalatom akkor se lesz, ahogy esélyem se elhelyezkedni abban amit tanultam.
2012. febr. 29. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 kapo1588 ***** válasza:
a kérdésem ugyanaz. utolsó mi a szakmád?:D
2012. febr. 29. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:

Há pénz nélkül nehéz lesz e.v.-ként is pénzügy-számvitelezned. Akiket én ismerek, egy se bankban dolgozik. Az a baj, hogy e.v.ként ügyfélkört kell kiépíteni, hirdetni magad eleinte, és lehetőleg meg is tartani, hogy állandó pénzed legyen.


V.hogy kell a pénz. Ha más nem, akkor marad a hajózás.

2012. febr. 29. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:

10-es vagyok. Gazdasági mindenfélékből diplomáztam. (Azért írom így, mert mindenféle tárgyból volt egy kicsi, de nem volt annyira alapos, hogy mondjuk kétlábonjáró közgazdásznak nevezzem magam.) Ezen belül a kereskedelmi vonalat érzem magaménak. Főleg a csekélyke valós szakmai munkám után. Ezért kereskedelmi munkát keresek, de nem ügynököst, nem értékesítőt, hanem amolyan back office feladatokat. De ez nem egyszerű, mert ilyen hirdetésekre többezren pályáznak, akiknek nincs tapasztalatuk, azok is. Ha meg profi nyelvtudást várnak, az is baj. Az iskolai nyelvoktatás nulla volt. Munka mellett akartam saját úton pótolni, de ehhez állandó stabil munkahely kell, hogy tudjak nyugodtan tanulni. Egy nyelv közepes ismerete kevés. Nyelvérzékem van, lappang, mert ilyen bizonytalan körülmények között nem tudok leülni és csak a nyelvtanulásra koncentrálni. Egy biztos munkahely ha nem is nagy fizetéssel, de megnyugtatna, és hagyna kikapcsolni..


És kapo1588, neked mi a szakmád, és miért kérdezed ezt? meg mi a meglátásod a témát illetően?

2012. febr. 29. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
14-es! Magyar-ügyvitelen végeztem, több irányban elhelyezkedhetnék. Ha tudnék.
2012. febr. 29. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 kapo1588 ***** válasza:
hasonló cipőbe járok én is. közgazdász félét végeztem most egy irodába vagyok pénzügyön. de nem multi. mert ahhoz nyelv kellene... de hidd el meló mellett se fog menni a nyelvtanulás mert heti 45 óra munka után nem lesz olyan állapotba az agyad h értelmesen rá tudj koncentrálni:S legalábbis velem ez van. Hogy eljuss arra a szintre amit egy multi kér ahhoz kint kell élned legalább fél évet szerintem.
2012. febr. 29. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:

Én két dologgal kapcsolatosan kotyognék közbe.

Egyrészt nem értem, hogy gazdasági végzettséggel miért nem foglalkoztok befektetéssel. Én természettudományi szakmával vágta bele a brókerképzésbe és nagyon megérte! A munkát megfizetik, egyelőre más pénzével játszom:-)Ha viszont elegendő tőkét gyűjtöttem, akkor függetlenítem magam és a befektetéseimből szeretnék majd élni.

A másik a nyelvtudás. Nagyon-nagyon kell. Persze, vacak, ha az ember akkor kénytelen nekiülni, amikor már hulla fáradt, de ha valami, akkor ez megéri.

2012. febr. 29. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 kapo1588 ***** válasza:
77%

hello


Brokerkedés.. Ne haragudj de én nem bíznám olyan emberre a pénzem aki úgy gondolja hogy "eljátszik" vele... Amúgy a saját félretett pénzemmel én is tőzsdézem. De az az én pénzem, máséhoz nem nyúlnék mert nem vagyok olyan szinten jó benne.

A nyelvi résszel egyetértek én is csinálom tanulom hiába hulla vagyok már estére.

2012. febr. 29. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!