Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Friss diplomásként Magyarorszá...

Friss diplomásként Magyarországon van értelme nekikezdeni a robotmunkának, hogy még 30 évesen se nagyon tudjak megvenni egy panellakást?

Figyelt kérdés
A környezetemben sok embernek van ehhez hasonló problémája, egyszerűen nem látjuk a jövőt, a lehetőségeket. A munkák legnagyobb része Pesten van meghirdetve, viszont vidékről felmenni és együtt nyögni másokkal az albérletet nem arra vezet, hogy tartalékoljon az ember. Viszont kimenni tegyük fel hajóra dolgozni vagy 5 évig, hogy valami minimális egzisztenciát teremtsek azért nem tűnik jó vállalkozásnak, mert szakmailag nulla maradok...Meglátások, vélemények?
2012. febr. 28. 12:12
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
100%

A "játszik" mögött ott volt a szmájli:-)

Nyilván felelősséggel tartozom a rám bízott pénzért, és nem a ruletten játszom vele.... Mindegy.

A nyelvtanulás nálam is csak úgy működött, hogy hétvégenként mentem tanárhoz és akkor is tanultam. Nagyon kimerítő, ez igaz.

2012. febr. 29. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen megértem a helyzeted...én 5 éve, 26 évesen hagytam el az országot. Egy olajipari cégnél helyezkedtem el mélyfúrás technológusként, jelenleg kitermelés vezetőként dolgozom. Nem volt könnyű felfogni hogy 82 ezer Forintból képtelenség megélni.A sors fintora hogy most is 82 ezret keresek, csak épp évente és persze euróban.Ez kő kemény munka, 12 órás műszak, mínusz 30-35 fokok, és 3 hónapos munkarendek. De vigasztal a tudat, hogy most már nem kell a százasokat számolgatnom a boltban.
2012. febr. 29. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:
47%

Én is így vagyok vele, csak én egy "keresett szakmában", informatikusként próbálok elhelyezkedni, és nem büfé helyen végeztem. Volt 1,5 év szakmai gyakorlatom még egyetem mellett, ott azért nem maradtam, mert az ország másik fele. De semmit nem érek azzal a gyakorlattal, a környéken 5-6 cég hirdet állást időnként, és mindegyik kész szakembereket vár, tehát 1-1 technológiából legalább 2 év gyakorlatot, és persze ahány cég, annyiféle elvárás, így azt se tudom melyikre szakosodjak itthoni programozás szintjén, de még ha itthon meg is tanulom a technológiákat, a legtöbb helyen akkor is munkahelyi tapasztalatot várnak el, tehát nem érek el vele semmit. A másik irány a rendszergazda lehetne, ott viszont éppenséggel semmi tapasztalatom nincsen éles vállalati vagy intézményi rendszerekkel, csak elméleti ismereteim főleg, hogyan is lenne, hiszen friss diplomás vagyok. Már minimálbéres állásokat is megpályázok, mert amúgy boltvezetői végzettségem is van, de egyelőre ezek is sikertelenek. Most van egy iskolai rendszergazda állás is, amit megpályáztam, itt némi esélyt azért érzek, pont amiatt, mert nagyon gyenge a fizetés(bruttó 122 ezret kapnék, ami kevesebb, mint 80 ezer nettóban), viszont kell hozzá a főiskolai diploma (habár amilyen a helyzet, ezt is minimum 20 ember meg fogja pályázni). Ha ez sem jön össze, eljött az az idő, hogy apám felhasználja itteni kapcsolatait (ez az amit nem akartam). Amúgy engem szüleim segítenek anyagilag, amíg nem találok állást, de emiatt is frusztrálva érzem magam, és igyekszek minél előbb munkát találni.


Igen, lehetne Budapestre is költözni, de azt nagyon nem akarok, igazából előbb mennék külföldre, mint a tömött, koszos, mocskos fővárosunkba. Nekem az ott nem lenne élet. De magánéleti okok is idekötnek még legalább 4 évig, egy 160 ezres városban lakok jelenleg.

2012. márc. 1. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!