Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogy mondhat ilyet egy főnök?

Hogy mondhat ilyet egy főnök?

Figyelt kérdés

A kolléganőm bejelentette, hogy el szeretne végezni egy ingatlanközvetítő tanfolyamot. Nem a cég pénzén, hanem a sajátján. Csak így nem tud bármikor túlórázni, azért jelentette be. Ennek a tanfolyamnak hasznát is tudja venni a cégnél, mert így a hozzákapcsolódó munkákra nem kell majd külsőst alkalmazni, szóval megtakarítás is. Erre behívatott a főnököm, és megkérdezte tőlem, hogy "Nekem ugye nincsenek ilyen hülye ötleteim, hogy tanulni akarok?" Hát mit mondjak, köpni nyelni nem tudtam, úgyhogy csak annyit tudtam kinyögni, hogy nincs.

Kérdem én, mi köze ahhoz, hogy én a saját pénzemen mit tanulok a szabadidőmben?


2012. márc. 2. 15:37
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
85%
Mivel így nem lennél képes bármikor túlórára, nagyon is van hozzá köze.
2012. márc. 2. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
De miért hülye ötlet, ha az ember tanulni akar?
2012. márc. 2. 15:51
 3/12 A kérdező kommentje:
Nem inkább örülnie kéne, hogy képezem magam?
2012. márc. 2. 15:53
 4/12 anonim ***** válasza:
76%
A te szempontodból persze, hogy jó és logikus ötlet. De ő a munkaadód, nekik csak az számít, hogy az alkalmazottai 120%-osan odategyék magukat. Na most ha nálatok van túlóra, és a tanulás ezt veszélyeztetné, akkor persze, hogy a főnök nem dobódik fel a tanulás gondolatától.
2012. márc. 2. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim válasza:
76%

Az a baj a munkáltató mindig a másik oldalról nézi a dolgot.

Szóval ha van egy alkalmazottad, aki éppen a fejébe vett valami ötletet,hogy azt szeretné komolyan csinálni - márpedig ha bejelenti a főnöknek, akkor elég komoly elképzelés - az többnyire megosztja a figyelmét a jelenlegi munkája és az új cél elérése közt. Tehát romolhat a teljesítménye a munkahelyen.Persze ezt lehet megint kétféle képen kezelni.

1: Nagyon jó, hozzásegítem, hogy minél előbb és jobban elvégezze a dolgokat, de ezzel nekem több munkám lesz,mert jobban kell koordinálnom és ellenőriznem őt és a munkáit,de majd túlórázok én.


2:Na, ő most a megszokottnál gyengébben fog muzsikálni, minek ez a hóbort,talán ki akar lépni a cégtől?


Szóval valahol értem a főnököt is, meg téged is!

2012. márc. 2. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Akkor ennyi erővel azt is megtilthatná, hogy férjem legyen, mert akkor is megosztom a figyelmemet a munka és a férjem között.
2012. márc. 2. 16:26
 7/12 A kérdező kommentje:
Amúgy ha azzal amit elvégez több munkát meg tudna csinálni, az nem érdekes? Csak az, hogy addig nélkülözni egy nap egy héten.
2012. márc. 2. 16:27
 8/12 anonim ***** válasza:
90%

Igazából semmi köze nincs hozzá ha te tudod úgy végezni a munkádat mellette ahogy a szerződésedben az szerepel. Ha szerepel benne a túlóra akkor van hozzá köze, ha nem akkor megkérhet hogy vállalj túlórát, és te eldöntöd hogy vállalod-e, vagy inkább tanulsz, gyereket nevelsz, vagy bármi mást csinálsz.

A munkáltató rendelkezik a munkaidőddel, te rendelkezel a szabadidőddel. Sajnos a mai "feudál-kapitalista" (ez a szó pont jellemzi a dolgot) társadalomban ez egyre inkább úgy van hogy sérül a szabadidőd feletti rendelkezéshez való jogod.

2012. márc. 2. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Majd ha főnök leszel, megérted. :) Ő nem az apád, hogy örvendezzen, mert jól alakul az élete. Ami neki hátrány, őt az zavarja.


Egyébként nyilván a házasságba nem szólnak bele, de majd figyeld meg, mi lesz, ha szülni akarsz...

2012. márc. 2. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Digo köszönöm a válaszod, szerintem is egyre inkább meg akarják mondani, hogy mit csináljak, akkor is ha nem vagyok ott.


Szülni nem fogok, mert nem lehet gyerekem. Úgyhogy ezzel nem lehet sakkban tartani.

2012. márc. 2. 16:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!