Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Havi mennyi kereset számít...

Havi mennyi kereset számít Budapesten már jónak?

Figyelt kérdés
Mikortól jómódú az ember? A partnerem elég érdekes áll a pénz kérdéshez, nagyon smucig, bármire költeni akarok, ami kicsit is szórakozás (nyaralás, ruha, étterem, mozi) azonnal kiakad, hogy nem szabad ilyenekre költeni. Ez csak azért vicces, mert szerintem mi igen jól keresünk. Eddig csak Ő keresett egyedül, mert gyerkőccel voltam itthon. Próbáltam megérteni. De most én is elhelyezkedtem, igen jó fizetéssel (szerintem), de továbbra is nagyon furcsán áll a pénzkérdésekhez. Most azt nem tudom eldönteni, hogy én nem látom reálisan a dolgokat vagy Ő. Mert szerintem ilyen fizetésből néha már elmehetnék egy étterembe vagy moziba, anélkül, hogy ezért lenézne a másik...

2012. ápr. 1. 09:52
1 2 3 4 5 6
 1/59 anonim ***** válasza:
91%

Párodnak van igaza, itthon nem is szabad iylesmire költeni.


Mert lóvéval csak jól lerántanak, aztán kapod a magyar szinvonalat + a savanyú magyar pofákat és megjegyzéseket.


Akkor már inkább egy másik országba érdemes, ahol nem ilyen a virtus.

2012. ápr. 1. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/59 anonim ***** válasza:
84%

Jómódú vagy kb havi netto 300 ezertől.


Akkor már annyira nem kell megnézned, mit veszel le a polcról a boltba.

2012. ápr. 1. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/59 anonim ***** válasza:
84%
Szerintem nettó 300e felett már jónak számít, ott már belefér néhány étterem, illetve össze lehet spórolni egy nyaralást is.
2012. ápr. 1. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/59 A kérdező kommentje:
Partnerem havi nettó 360e Ft-ot keres, én is elhelyezkedtem és 220e Ft-ot hozok haza nettóban. Ezek után is normális, ha még egy étterembe sem mehetek, vagy moziba? Vagy ha kényelmetlenül kell érezzem magam, ha megveszek egy nadrágot magamnak (nem plázában, kínai boltban...)?? Múltkor elég csúnyán lehordott, mert egy nyaralást emlegettem. Hogy én azt hogy képzelem, meg értelmes ember nem nyaralgat..! B*sszus... Havi nettó fél millió felett nem tehetem meg, hogy eltöltök egy hétvégét a Balatonnál?? Komolyan úgy érzem már, hogy vagy én vagyok totál zakkant vagy a partnerem...
2012. ápr. 1. 10:22
 5/59 A kérdező kommentje:
Ja és ilyen fizetés mellett, mi úgy vásárolunk, hogy nagyon is megnézzük, hogy mit veszünk le a polcról a boltban és lényegében folyamatosan mindenen spórolunk. Mert partnerem szerint egy normális ember, ezt így teszi. Én meg vagyok a pénzszóró k*rva, hogyha egy mozi jut eszembe vagy elmennék valahova autóval (ugye az meg benzin pénz). Állandóan lenéz, pedig szerintem az, hogyha spórolunk is meg költünk is, ennyi pénz mellett, már nem kéne problémát okozzon. Mindig én érzem magam kellemetlenül, hogyha szeretnék valamit. Egy sütit a cukrászdából, elmenni egy uszodába, egy hétvégét a Balcsinál tölteni. Ezeket meg sem említhetem, mert akkor én vagyok az, aki elherdálja a pénzt. :-(
2012. ápr. 1. 10:25
 6/59 kapo1588 ***** válasza:
75%
hm hát más az életszemléletetek. bár ebből a szempontból veled értek egyet hogy fél millió felett tudtok félre tenni is meg belefér még akár havi egy welnes hétvége is.. Viszont azt nem értem hogy ezt neked csak most tünt fel? vagy hogy hogy csak most akadtál ki ezen, miután már szültél egy gyereket... Szerintem fontos hogy egy pár a pénzügyek terén is ugyanúgy gondolkodjon.
2012. ápr. 1. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/59 A kérdező kommentje:
Szerintem is fontos. Eleinte (első 2-3 év) partnerem totál másképp viselkedett, aztán egyre több furcsa dolga lett és mostanára (elmúlt 1 év) teljesen kifordult önmagából (vagy épp most lett önmaga). Sajnos Ő olyan ember, aki mások előtt eljátszik egy szerepet és nem mutatja ki milyen és nem mondja el a véleményét. Ezt nem láttam rajta, évekig nem tudtam, hogy álca, akibe szerelmes vagyok. Mára nagyon megromlott a viszonyunk, sok minden, ami kiderült róla, egyértelmű, hogy másképp van, mint, ahogy én gondolkodom. Eleinte tökéletesnek tetsző kapcsolat, mára egy nehezen fent tartható együtt éléssé redukálódott. Próbálok azért kulturált lenni, nem veszekszünk hangosan, nincsenek nagy feszültségek (főleg a gyerek miatt), de bennem egyre jobban gyülemlik ez a sok h*lyeség, amik kijönnek egyre erőteljesebben.
2012. ápr. 1. 10:52
 8/59 Flector 67 ***** válasza:
71%
Én is olyan voltam, mint partnered. Mindent félretettem, amit tudtam 10 évig. Most bruttó 4 milliós passzív jövedelmem van. Szerintem megérte kicsit meghúzni a nadrágszíjat. Persze, vannak, akik másképp gondolkodnak.
2012. ápr. 1. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/59 A kérdező kommentje:
Én is szeretek spórolni, a kapcsolatba is így jöttem, diákmunkából és régebbi időkből megspórolt több száz ezer Ft-tal. Azonban, ha a havi fél millióból, az ember egy nyáron el akar menni a Balcsira 3 napra, vagy netán évente egyszer egy moziba, akkor ezért ne legyen már lenézve szerintem....
2012. ápr. 1. 11:31
 10/59 A kérdező kommentje:
Egyébként én mindig, mindenben (ebben is) az aranyközépút híve vagyok. Nem szeretek semmiből sem túlzásokba esni. Szerintem az a normális, ha az ember tud valamiféle kompromisszumban élni. Minden tekintetben.
2012. ápr. 1. 11:33
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!