Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Havi mennyi kereset számít...

Havi mennyi kereset számít Budapesten már jónak?

Figyelt kérdés
Mikortól jómódú az ember? A partnerem elég érdekes áll a pénz kérdéshez, nagyon smucig, bármire költeni akarok, ami kicsit is szórakozás (nyaralás, ruha, étterem, mozi) azonnal kiakad, hogy nem szabad ilyenekre költeni. Ez csak azért vicces, mert szerintem mi igen jól keresünk. Eddig csak Ő keresett egyedül, mert gyerkőccel voltam itthon. Próbáltam megérteni. De most én is elhelyezkedtem, igen jó fizetéssel (szerintem), de továbbra is nagyon furcsán áll a pénzkérdésekhez. Most azt nem tudom eldönteni, hogy én nem látom reálisan a dolgokat vagy Ő. Mert szerintem ilyen fizetésből néha már elmehetnék egy étterembe vagy moziba, anélkül, hogy ezért lenézne a másik...

2012. ápr. 1. 09:52
1 2 3 4 5 6
 21/59 A kérdező kommentje:
Akkor talán nem én vagyok az a gonosz ebben a kapcsolatban, ahogyan Ő állítja be. Örülök, hogy nem vagyok még totál zakkant. Persze, én Őt sem tartom gonosznak, ne értsetek félre, csak olyan rossz, hogy ezekről se beszélni nem lehet vele, se megbeszélni. Az elmúlt 1-2 évben, olyan nagyon sokszor próbáltam már, mind hiába. Pedig olyan fontos lenne. Nem tudom, ez így meddig fog nekem menni. :-(
2012. ápr. 1. 12:12
 22/59 Flector 67 ***** válasza:
91%
Mondjuk inkább vehetnétek egy saját lakást. Az albérlet hülyeség, ha ilyen jól kerestek.
2012. ápr. 1. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/59 A kérdező kommentje:
Igen, az szuper lenne, de ugye hitelről, a mai helyzetben, nem akar hallani sem. Kispórolni meg egy normális saját lakást Pesten (18-20milla), az azért sokáig tartana, vagy tényleg soha, semmire nem költenénk, de akkor mi értelme azoknak az éveknek?? Mi van, ha 1 év múlva meghalok (soha nem tudni) és addig csak spórolok és semmit nem csináltam? Miért nem lehet ezt úgy, hogy félrerakjuk a felét, a másik felét meg magunkra költjük... Miért kell engem gonosznak, rossznak beállítani, hogyha meg akarok venni egy csokit vagy egy süteményt? Miért kell ezért lenézni, csúnyákat mondani...? Nekem ezek a dolgok fájnak.
2012. ápr. 1. 12:23
 24/59 Smartguy86 ***** válasza:
100%
Mondd meg neki, hogy a bankban számlán tartott pénz a legnagyobb pazarlás, amit csinálhat. A gazdag felfogás szerint az a pénz lényegében nem is létezik, nem termel jövedelmet, nincs belőle fogyasztás, tehát holt vagyon. Tartaléknak jó, de messze nem a legjobb. A saját lakás meg tényleg lehetne alternatíva, mert az albérlet fizetése (olyan lakás ár fölött történő megvásárlása, ami nem lesz soha a tiéd). Persze aláírom, a röghöz kötöttség magyar sajátosság, a németek pl inkább albérletben laknak, mert ők is tudják, hogy az elsődleges mindig a jövedelem és nem a megtakarítás (már olyan klasszikus megtakarítás, mint "bankszámlán tartom lekötve és nem nyúlok hozzá"). De ha a munkátok nem követel meg nagy ingázásokat, költözéseket, akkor fölösleges "ideiglenes" lakhatást fizetnetek.
2012. ápr. 1. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/59 Smartguy86 ***** válasza:
100%

Javaslom, mindketten olvassátok el ezt:

[link]

2012. ápr. 1. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/59 Flector 67 ***** válasza:
69%
Na jó, de Te is tudod kedves Utolsó, hogy Németországban, Amerikában, lehet hogy 1000km-val odébb találsz állást. Mo-n azért ez nem jellemző. Mondjuk én még a hitelt is megkockáztatnám, minthogy éveken át fizessem az albérletet. Kb fizetek a semmiért.
2012. ápr. 1. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/59 Smartguy86 ***** válasza:
100%

Megvehető boltban is 2000 forintért könyv formában.


Amúgy meg azt még nem írtam, hogy a te kereseted fölött miért rendelkezik ő? A közösen megbeszélteket el kell fogadnod, oké, de a saját pénzedből, amiért te dolgoztál meg, nyugodtan eltehetsz szórakozásra is - persze csak egy részét.

2012. ápr. 1. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/59 A kérdező kommentje:
Egyelőre nincs annyi megtakarításunk, hogy abból egy normális lakást vagy házat vehetnénk. Ahhoz azért még spórolni kéne. Eddig az Ő 360e Ft-jából éltünk, mert 3 évig gyerekkel voltam itthon, és ebből ment még a lakhatásra meg autóra, miegyéb, így spóroltunk, de mégsem egy házra valót. Ahhoz még kéne. Szeretnék is. De közben olyan jó lenne egy icipicit élni... Csak egy picikét. Egy mozi félévente és egy sütemény havonta. Ez tényleg gáz?
2012. ápr. 1. 12:26
 29/59 Smartguy86 ***** válasza:
100%
12:26 - Tudom, ezért is írtam, hogy csak akkor, ha nem kell gyakran költözni az állását követve.
2012. ápr. 1. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/59 A kérdező kommentje:

Kedves Smartguy!

Köszönöm a linket! Én biztosan elolvasom! Őt biztosan nem tudom majd rávenni. De én megnézem, érdekes.

Az meg igen a másik!! Miért rendelkezik az én keresetem felett!? Arra kértem, hogy a havi 220-ból 20-at hagy költsek magamra és a gyerekemre. Erre annyit mondott, hogy ez csak a kezdet a vége meg az lenne, hogy elszórnám az egészet. Olyan jó érzés, hogy ennyire "ismer" és ilyen jól lát a jövőbe. :-( Azt mondja, jobb, ha tartom magam a "normálishoz" (amit ő annak gondol) és szépen lekötöm az egész fizetésemet. Akkor nem mondd rám csúnyákat.

2012. ápr. 1. 12:29
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!