Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Havi mennyi kereset számít...

Havi mennyi kereset számít Budapesten már jónak?

Figyelt kérdés
Mikortól jómódú az ember? A partnerem elég érdekes áll a pénz kérdéshez, nagyon smucig, bármire költeni akarok, ami kicsit is szórakozás (nyaralás, ruha, étterem, mozi) azonnal kiakad, hogy nem szabad ilyenekre költeni. Ez csak azért vicces, mert szerintem mi igen jól keresünk. Eddig csak Ő keresett egyedül, mert gyerkőccel voltam itthon. Próbáltam megérteni. De most én is elhelyezkedtem, igen jó fizetéssel (szerintem), de továbbra is nagyon furcsán áll a pénzkérdésekhez. Most azt nem tudom eldönteni, hogy én nem látom reálisan a dolgokat vagy Ő. Mert szerintem ilyen fizetésből néha már elmehetnék egy étterembe vagy moziba, anélkül, hogy ezért lenézne a másik...

2012. ápr. 1. 09:52
1 2 3 4 5 6
 11/59 Flector 67 ***** válasza:
91%
Hát igen, nem szabad átesni a ló másik oldalára. Szerintem próbálj vele leülni és megbeszélni, hogy mire gyűjt ennyire. Én anno a fizetésem 2/3-át tettem félre. De ezt nektek kell megbeszélni.
2012. ápr. 1. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/59 kapo1588 ***** válasza:
60%
utolsó komment. Puszta kíváncsiságból ha nem vagyok tolakodó neked hogy sikerült a fizud 2/3-t félretenni? otthon laktál? Mert én is spórolós vagyok de nekem egy 45%-nál több nem megy:s Bár nekem a fizum is alacsony szóval lehet az itt a gond:)
2012. ápr. 1. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/59 Flector 67 ***** válasza:
69%
Sokat kerestem úgy sikerült. Persze mondjuk 200-ból nem lehet, ha már 70 az albérlet. Ebben az országban, minden elismerésem annak, aki akár a fizetése 10%-át félre tudja tenni.
2012. ápr. 1. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/59 Smartguy86 ***** válasza:
100%

Attól is függ az a jólét, hogy a nettó 500 mellett milyen állandó kiadások vannak. Rossz szigetelésű családi ház = magas fűtés, több gyerek = sok fürdővíz, hiteltörlesztés, kocsihitel/lízing, több számítógép/mosogatógép/mosógép/nagy hűtő = 15-20 ezres villanyszámla, stb.


Mindenkinek a maga életkörülményeihez képest kell meghatároznia a jó keresetet (pl egy 30nm panelban élhetnél 150ből kiskirályként, de egy családi házban már nehezen). Ezért van baj, amikor valaki hitelből többet vállal, mint amit megengedhet magának. Partneredet is értsd meg, ha ő így látja. Ajánld fel neki, hogy csináljatok egy "szórakozás számlát", amire pl. a kereset 10%-a megy mindig, és akkor nem lesz vita.

2012. ápr. 1. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/59 A kérdező kommentje:

Mi nagyon sokat félreteszünk, de a partneremnek soha semmi nem elég. Mindig többet akar és többet, hogy ott legyen és azon ülhessünk. A "mire?" nálunk nem megfogalmazott. Néha már úgy érzem, hogy Ő olyan, mint a Dagobert bácsi a Kacsamesékből, aki soha semmire nem költött, smucig volt és csak úszkált a pénzében, ettől érezte jól magát.


Nagyon sokat beszélek vele erről, de mindig ugyanaz a vége. Engem hord le, lenéz, csúnyán beszél és azt mondja, hogy elszórom a pénzt... Pedig ez nem igaz, olyan igazságtalan.


Arra próbáltam itt rájönni a kérdésemnél, hogy én látom rosszul vagy Ő viszi túlzásba a dolgokat (én így érzem most, de nem akarok helytelenül ítélkezni...)? Kívülállók mindig jobban és reálisabban értékelik egyes helyzeteket.

2012. ápr. 1. 11:57
 16/59 anonim ***** válasza:
91%

nem tartom normálisnak (ha nincsnek nagy kitűzött céljaitok, pl. a gyereknek majd külföldön kell tanulnia, vagy a lakhatásra kéne spórolni)

megkérdezném tőle, hogy a temetésére spórol-e, ha ennyire nem ÉLI az életet, AKKOR,amikor azt kéne.


Milyen félelmei állnak aháttérben? Nyomorból jött, és attól fél? Kiszolgáltatottságtól, hogy ki ápolja, ha beteg, öreg lesz?

2012. ápr. 1. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/59 A kérdező kommentje:

Állandó kiadásunk az a lakhatás, ami albérlet meg rezsi költség, ez olyan 100e Ft havi költség összesen. Emellett kocsi fent tartás van. És 1 gyerek, akinek semmi nagy plusz dolgokat nem adunk meg, épp a spórolási mániánk miatt.


Ruhákat alig veszünk, azt is inkább kínaiban. Szórakozni nem járunk, mert partnerem nem ad ki ilyenekre pénzt. A boltban meg kell nézni, hogy mit veszünk meg, egy drágább dolog vagy extra (pl. chips, kóla) már nem fér bele, és egyáltalán nem tolerálja ezeket a költségeket.


Nincs semmi luxus a lakásban, se mosogatógép, se extra hűtőszekrény, miegyéb. A rezsiköltségeink nagyon alacsonyak, fűteni télen alig szabadott, mert ha már 10e Ft felé ment a 65 nm-es lakás fűtése, akkor ezen is ki volt akadva és megint én lettem a gonosz és rossz pénzköltő...


Ennyit tudok elmondani.

2012. ápr. 1. 11:59
 18/59 A kérdező kommentje:
Én az évek alatt azt tapasztaltam, hogy az anyja rossz neveltetése, ami dolgozik benne. Soha nem vitte a gyerekeit nyaralni, kicsi koruktól dolgoztak, mindig spóroltak, soha nem költöttek. Most anyósom egy sok milliós házban lakik, ami becsülendő, de az életvitel egy túlzás. Nem értem, miért nem tud kitörni már ebből a bűvöletből az én partnerem, hiszen 5 éve már, hogy nem él az anyjával.
2012. ápr. 1. 12:02
 19/59 Flector 67 ***** válasza:
91%
Hát azért ez tényleg durva. Én azért, ha magamra nem is, de a gyerekemre mindig költöttem. Amit tudtam, bírtam, mindig megvettem neki.
2012. ápr. 1. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/59 Smartguy86 ***** válasza:
100%

Biztos vagyok benne, hogy valamiféle rettegés áll a háttérben, talán a szülői házban megtapasztaltakból fakadóan. Ezt neki kéne elmondania egy mélyebb beszélgetés alkalmával.


Mindazonáltal nem látok logikát a gondolkodásában, mivel albérletben laktok, és nem saját lakásban. Nem ártana felvilágosítani őt, hogy a pénzes emberek mind tudják: nem az számít, hogy a bankban mennyit harácsoltál össze, hanem hogy mennyi a pénzáramlásod. Hiába spórol össze milliókat az "ínséges" időkre, ha közben tönkreteszi az egészségét olcsó kajával, meg azzal, hogy nem adja meg magának a megfelelő pihenést.


Mennyi van összespórolva? Mert ha nem lenne munkátok, 1 - max 2 év és felélnétek az egészet. És utána? Meg hol gyűjtitek? Bankszámlán lekötve? 4-5% infláció, 6-7% kamat - kezelési költségek,aztán ott vagy, hogy a pénzed éppen nem veszít az értékéből. Mire gyűjtesz akkor? Osszátok fel, csinálja úgy, hogy fele életbiztosításba, fele befektetési alap, vagy mehet a gyereknek 1-2 fundamenta számlára, annak van értelme. Szemben azzal amit ő csinál, ez csak az összeharácsolt pénzek elkótyavetyélése. Itt ő pazarolja a legtöbbet, csak nem veszi észre, mert talán a szüleitől azt hallotta, hogy akinek nincsenek milliói a bankban, az aljas ember. Nem tudhatod, derítsd ki!


Ezért mondom én mindig azt, hogy van akinek nem való a sok pénz, mert nem tud vele együtt élni. Aki retteg a pénze elvesztésétől, az előbb-utóbb el is fogja veszteni. Ez alap.

2012. ápr. 1. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!