Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Havi mennyi kereset számít...

Havi mennyi kereset számít Budapesten már jónak?

Figyelt kérdés
Mikortól jómódú az ember? A partnerem elég érdekes áll a pénz kérdéshez, nagyon smucig, bármire költeni akarok, ami kicsit is szórakozás (nyaralás, ruha, étterem, mozi) azonnal kiakad, hogy nem szabad ilyenekre költeni. Ez csak azért vicces, mert szerintem mi igen jól keresünk. Eddig csak Ő keresett egyedül, mert gyerkőccel voltam itthon. Próbáltam megérteni. De most én is elhelyezkedtem, igen jó fizetéssel (szerintem), de továbbra is nagyon furcsán áll a pénzkérdésekhez. Most azt nem tudom eldönteni, hogy én nem látom reálisan a dolgokat vagy Ő. Mert szerintem ilyen fizetésből néha már elmehetnék egy étterembe vagy moziba, anélkül, hogy ezért lenézne a másik...

2012. ápr. 1. 09:52
1 2 3 4 5 6
 31/59 Smartguy86 ***** válasza:
91%

Én csak azt tudom mondani, hogy jobban ki kell állnod a saját igazad mellett. Próbálj azonos szintre kerülni vele, ne hagyd, hogy eltiporja a véleményedet. Egy házasságban szerintem ennek alapvetőnek kell lennie, vagy nem fog működni az egész és válás lesz a vége (ez borítékolható). Idővel nem tudtok majd egymásra partnerként tekinteni, a szex el-elmarad, csak a gyerek tart majd össze benneteket, akinek így borzasztó rossz mintákat mutattok, legalább olyan rosszakat, mint amit a partnered kapott otthon, és ami miatt most itt tartotok...


Ez most nagyon konfliktusos és megoldásért kiáltó időszak lesz az életetekben, és azt ajánlom, hogy legyetek erősek és vigyétek végig. A gyereket se hagyjátok ki belőle feltétlenül, mert ő meg elveszíti majd a bizalmat irántatok, ha titkolóztok (persze nem tudom, hány éves a gyerek, ezt döntsétek el ti).

2012. ápr. 1. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/59 A kérdező kommentje:
Én attól félek, hogy már most ott tartunk, amit leírsz. Én sokban engedek neki, kompromisszum kész vagyok (hátha egyszer visszajön alapon), de kezdek belefáradni. Neki ez így kényelmes, csak legyen minden úgy, ahogy neki tetszik és innentől Ő nem akar változtatni. Én viszont igen. :-( Gyerek még kicsi, 3.5 éves, egyelőre nem sokat ért a helyzetből szerintem. Max. érzi, amit ki tud érezni.
2012. ápr. 1. 12:37
 33/59 Smartguy86 ***** válasza:
100%
Már elmúlt 3 éves, biztos hogy vannak maradandó tapasztalásai, amikből az értelmi részt nem is, de az érzelmit (feszültség, sírás, kiabálás, szitkozódás) biztos hogy megérti és már emlékezni is fog rá. Főleg ebben az időszakban a gyerekek nagyon fogékonyak minden új információra - ez idegrendszeri sajátosság. Szóval sok múlik azon, hogy most hogyan kezeled a helyzetet. Ha megalkuvó vagy és a gyerek ezt megérzi, akkor később súlyos önbizalmi problémái lesznek.
2012. ápr. 1. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/59 anonim ***** válasza:
47%
ne szórakozz már, egy lakás nem 18-20 millió ft, úristen :D 5 millióért már 2szobásat is kapsz, annyira lent vannak a lakásárak.
2012. ápr. 1. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/59 Flector 67 ***** válasza:
69%
Múltkor 19-ért néztem egy 56 nm-est.
2012. ápr. 1. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/59 A kérdező kommentje:
5 millióért kapok 2 szobásat, csak éppen a partnerem soha nem költözik be egy olyanba. :-) Iszonyatosan igényes a környezetére, ráadásul a gyerek mellett, ilyen keresettel, alapfokú igényként felmerül nálunk, hogy 1+2fél szobás legyen. Valamilyen szintű igény meg persze bennem is fel lép. Meg az is igaz, hogy nem a legkeletibb megyében, egy kis faluban szeretnénk házat/lakást venni. Na ott találnánk ennyiért és ott még csak nem is putri lenne az.
2012. ápr. 1. 13:54
 37/59 anonim ***** válasza:
69%

hát, ha nincs lakásotok, akkor megértem, hogy spórol.


viszont, van adómentesen 9%-os 3 éves lekötés, és egy lakás árával számolva, több most a kamat, mint a bérleti díj egy ilyen lakásra)

(19-20 M Ft 70 m2 1+2f szoba 70.000,/hó Pest megye, elit város)

2012. ápr. 1. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/59 A kérdező kommentje:
Én is megértem, hogy spórol és én is spórolok. Itt még mindig sokan nem értenek meg. Ennyi kereset mellett nem megoldható "a jut is marad is" elv?? Nehogy már havi egy 200 Ft-os sütemény + félévente egy 1000 Ft-os mozin függjön már egy 19milliós lakás!!!
2012. ápr. 1. 14:23
 39/59 A kérdező kommentje:
Kicsit sok lett a "már" az utolsó mondatomban. :-) Értelemszerűen egy helyre akartam kiírni.
2012. ápr. 1. 14:24
 40/59 Flector 67 ***** válasza:
63%
Hát igen. Ez igaz, ha van 20 milliója. Mondjuk én hitelre vettem az első lakásom, mert a vagyon kamatok többet adtak, mint amit a hitel elvitt.
2012. ápr. 1. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!