Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Havi mennyi kereset számít...

Havi mennyi kereset számít Budapesten már jónak?

Figyelt kérdés
Mikortól jómódú az ember? A partnerem elég érdekes áll a pénz kérdéshez, nagyon smucig, bármire költeni akarok, ami kicsit is szórakozás (nyaralás, ruha, étterem, mozi) azonnal kiakad, hogy nem szabad ilyenekre költeni. Ez csak azért vicces, mert szerintem mi igen jól keresünk. Eddig csak Ő keresett egyedül, mert gyerkőccel voltam itthon. Próbáltam megérteni. De most én is elhelyezkedtem, igen jó fizetéssel (szerintem), de továbbra is nagyon furcsán áll a pénzkérdésekhez. Most azt nem tudom eldönteni, hogy én nem látom reálisan a dolgokat vagy Ő. Mert szerintem ilyen fizetésből néha már elmehetnék egy étterembe vagy moziba, anélkül, hogy ezért lenézne a másik...

2012. ápr. 1. 09:52
1 2 3 4 5 6
 41/59 anonim ***** válasza:
91%

Ez lehet, hogy fájni fog. Észak-Budapesti Apeh adatok szerint, az adózok 56% jelentett 4 m forintnál nagyobb jövedelmet. Azaz Budapesten az általatok megkeresett jövedelem, valahol középen van. (tehát abszolút nem kerestek sokat).

Kérdés, hogy mire spórol a párod, mondjuk egy 30 m Ft-os ingatlanra. Ha 250-re belövöm a havi költéseteket, akkor marad havi 330 e Ft, azaz durván 7,5 év alatt van meg a lakás ára. De ezt meg kéne beszélnetek, hogy mi a célja.

Mi is nagyon sokat teszünk félre, de rendszeresen járunk moziba/színházba/utazni/étterembe/normális kaját eszünk. (szintén lakás). Igaz így havi 4-500 ezret elköltünk két gyerekkel. (saját lakás és egy kocsi mellett is, teljesen hitel nélkül)

2012. ápr. 1. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/59 Flector 67 ***** válasza:
91%
És akkor még nem beszéltünk arról a jövedelemről, amit sokan zsebbe kapnak.
2012. ápr. 1. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/59 A kérdező kommentje:
Akkor eljutunk oda végül is, hogy mégis csak én vagyok a túl nagy vágyú, ha megkívánok havi egy sütit vagy félévente elmennék egy moziba havi 580e Ft-os kereset mellett? Végleg elveszek ezekben a dolgokban komolyan. Milyen egyszerű szingliként élni, amikor senkihez nem kell ebben alkalmazkodni és csinálja az ember úgy, ahogy jól esik...
2012. ápr. 1. 17:17
 44/59 Flector 67 ***** válasza:
69%

Azért 1 süti belefér. Az előző válaszoló havi 500 ezres költésében pedig nem vagyok olyan biztos. Azért én se keresek rosszul, de ritkán költök annyit.

Ezt normális emberi módon meg kell vele beszélned. Eldönteni, hogy mire gyűjtötök.

2012. ápr. 1. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/59 A kérdező kommentje:
Olyan jó lenne, ha sikerülne vele beszélnem. De olyan nagyon-nagyon sokszor próbáltam már. :-( Mindig hasztalan.
2012. ápr. 1. 17:45
 46/59 anonim ***** válasza:
91%

Kedves kérdező!

Nem akarlak elkeseríteni, de jómódúnak nem mondanálak ezzel a keresettel, bár szegénynek sem. Ez persze relatív, mert van, aki ezt a fizetést hó végéig az utolsó fillérig elkölti, van, aki ebből gyönyörűen spórol.

A gond az, hogy pénzügyekben totál másként gondolkodtok. Ennek nagyon nem lesz jó vége. Mi is így voltunk, el is váltunk. A konflikusok idővel állandósultak, ha bármire költöttem (beleértve a filléres dolgokat is), veszekedés volt a vége. Nem tudom, megéri-e felőrölni magad ilyesmin.

A spórolás egyébként nagyon fontos, fiatalok vagytok, nektek semmiféle nyugdíjatok nem lesz jó eséllyel, a gyereket ti fogjátok iskoláztatni, lakásotok nincs.

2012. ápr. 2. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/59 A kérdező kommentje:
Azért a lakásunk nincs kicsit erős kifejezés, mert partnerem nevén van egy 26millió Ft értékű családi ház. Ok, nekem nincs semmim, ez tény.
2012. ápr. 2. 19:36
 48/59 anonim ***** válasza:
91%

Mi is hasonló helyzetben vagyunk, érdekesek a hozzászólások. Nálunk annyi a különbség, hogy vettünk házat, mert úgy számoltuk, hogy amit albiban ott hagyunk, az így a banké lesz kamat címen, és legalább tulajdonunk lett.

A párom sajnos nem akar sehova menni a benzinárak miatt. Tökgáz. Nevetséges, miken spórolunk, de legalább a cél hitelfizetés - így jobban elfogadom. Rossz érzés, de van miért.

Nálatok nincs "miért" - a férjedből szedd ki, úgy jobban el tudod majd fogadni.

Na de azért mi nyáron megyünk nyaralni!:-)

2012. ápr. 2. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/59 anonim ***** válasza:
91%

Hogy ki számít jómódúnak az attól is függ szerintem, hogy kinek milyen kiaadásai vannak és azt hogyan tudja fizetni. Én azt gondolom, hogy mi a közép osztályba tartozunk. Kettem a párommal 700e nettót viszünk haza, ebből legalább 500 elmegy és olyan 200 körül tudunk spórolni. DE, albérletben lakunk, mert még 2 éve eladtuk a lakást a növekvő CHF miatt, igaz akkor a felét sem kerestük ketten. A maradék 200-ból összejövő pénzből megyünk nyaralni, fizetjük a váratlan kiadásokat. Ja és van 2 gyerkőc is. Szóval lehet valakinek ez már csúcs, de nincs saját lakásunk, igaz most már nem is bánjuk, mert szabadok vagyunk. Még egy adalék még mielőtt valaki jó magyar szokás szerint el kezd fikázni, hogy ebből többet is lehetne spórolni meg ilyenek. Pórbálunk egészségesen enni, ami sokba kerül, legalább 3 féle friss gyümiből 1-1kg biztosan van az asztalon. Több gasztronómiai kaját készítünk el ami szintén sok pl. hal. Mindent egybevetve a kajára elmegy 150eFt.

Aki azt mondja, hogy kajára 50e Ft költ az nem tud egészségesen enni, mert az sajnos sokba kerül. Bár mindenki megengedhetné magának.

Szóval lehet sokat keresni, de lehet sokat is költeni abból alap dolgokra, úgy hogy nem vettél Audit és nincs kertes családi házad és nem Las Vegas-ba jársz nyaralni, hanem egyszerűen CSAK ÉLSZ!!!

2012. ápr. 3. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/59 anonim ***** válasza:
91%
Basszus tudom nem a kérdéshez kapcsolódik,de ti hol és mivel kerestek nettó 350ezer körül(ha nem titok persze)?
2012. ápr. 4. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!