Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Megteheti velem ezt a főnököm?

Megteheti velem ezt a főnököm?

Figyelt kérdés

Egy eléggé abszurd baleset történt velem, de inkább az elején kezdem. Néhány napja autóval mentem a munkahelyemre és szintén autóval szembe jött velem a főnököm. Én éppen az orromat fújtam, de azért próbáltam biccenteni, mert ő is észrevett. Egyedül voltam a munkahelyen és régóta bajok vannak a csappal. Meg akartam nyitni, de alig jött belőle a víz, ezért még jobban ráengedtem, amitől megindult a víz, a csap darabokra esett és úgy orrba vágott, hogy teljesen feldagadtam. Eléggé vérzett, ezért azonnal elmentem orvoshoz, aki megállapította, hogy eltört az orrom és mivel így nem tudok dolgozni, táppénzre kell mennem.

A főnököm erre meg közölte, hogy mikor fél órával hamarabb látott engem, már akkor is be volt törve az orrom, hiszem fogtam a zsebkendőt és ezt csak azért találtam ki, hogy a táppénz idejére is kapjak fizetést (2 órát dolgozom naponta és csak balesetbiztosításom van a cégnél (Ausztriában), az is csak akkor fizet, ha a munkahelyen ér baleset). Nagyon bunkón beszélt velem, azt mondta, ha letelik a táppénz, azonnal kirúg.

Most mihez kezdjek?


2009. jún. 20. 18:44
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
75%
Lehet, hogy nem jogszerű, de kizárólag perrel tudod bebizonyítani az igazadat, annak meg nincs halasztó hatálya az esetleges kirúgásodra.
2009. jún. 20. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
És természetesen perrel se éresz el semmit, ez veszett ügy. Ha csak nincs 10 melletted álló tanú persze, de nem hiszem.
2009. jún. 20. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim válasza:
18%
Miért nem tudsz törött orral dolgozni?
2009. jún. 20. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Csak, mert kb. úgy nézek ki, mint egy ogre és, ha bejönne egy ügyfél az irodába és én fogadnám... Hát, inkább nem. Fontos a jó megjelenés, nekem meg most nincs olyanom.:(
2009. jún. 20. 20:05
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Amikor beértél a munkahelyedre nem volt benn senki a munkatársak közül aki igazolná, hogy akkor még nem vérzett az orrod? És a csapot úgy gondolja direkt verted szét, hogy igazold a balesetet?
2009. jún. 20. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Sajnos tök egyedül voltam, mivel csak pluszban ugrottam be, munkaidő után.

Én nem tudom mit gondol rólam, soha egy percet nem lógtam, mindig megcsináltam, amit kért, sokszor úgy, hogy nem fizette ki a túlórát.:S

Az orvosi leleten rajta van, hogy mi okozta a törést és mikor. Ha én egy órával hamarabb töröm be az orrom, akkor már legalább rászáradt volna a vér, vagy nem tudom... De még vérzett, mikor a kórházba értem.

Arra nem hajlandó válaszolni, hogy nő létemre hogyan szedtem volna darabokra egy csapot meg, hogy szerinte akkor ki törte be az orromat...

Nem értem.:(

2009. jún. 20. 21:41
 7/12 anonim válasza:
Én a helyedben bemennék dolgozni így is, lássa, hogy nem azért csináltad. Ha már az ügyfelek borzadnak akkor belátja, hogy mégse így kellett volna. Veszteni valód nincs sok hogyha táppénz után úgyis kirúg.
2009. jún. 21. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Biztos, hogy csak a munkahelyen történt baleset után fizet? Nálunk itthon vonatkozik a munkába menet illetve munkából hazfelé menetre is a baleseti biztosítás. De furmányosan úgy van megfogalmazva, hogy csak akkor, ha a munkába mentél (és nem tértél ki mondjuk a boltba).
2009. jún. 22. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
igen, jogilag ez úgy van, ahogyan az utolsó mondja !!
2009. jún. 22. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
belépésnél nincs véletlen kamera? vagy az utcán nem mentél el olyan kereszteződésbe?
2009. jún. 22. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!