Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Megteheti velem ezt a főnököm?

Megteheti velem ezt a főnököm?

Figyelt kérdés

Egy eléggé abszurd baleset történt velem, de inkább az elején kezdem. Néhány napja autóval mentem a munkahelyemre és szintén autóval szembe jött velem a főnököm. Én éppen az orromat fújtam, de azért próbáltam biccenteni, mert ő is észrevett. Egyedül voltam a munkahelyen és régóta bajok vannak a csappal. Meg akartam nyitni, de alig jött belőle a víz, ezért még jobban ráengedtem, amitől megindult a víz, a csap darabokra esett és úgy orrba vágott, hogy teljesen feldagadtam. Eléggé vérzett, ezért azonnal elmentem orvoshoz, aki megállapította, hogy eltört az orrom és mivel így nem tudok dolgozni, táppénzre kell mennem.

A főnököm erre meg közölte, hogy mikor fél órával hamarabb látott engem, már akkor is be volt törve az orrom, hiszem fogtam a zsebkendőt és ezt csak azért találtam ki, hogy a táppénz idejére is kapjak fizetést (2 órát dolgozom naponta és csak balesetbiztosításom van a cégnél (Ausztriában), az is csak akkor fizet, ha a munkahelyen ér baleset). Nagyon bunkón beszélt velem, azt mondta, ha letelik a táppénz, azonnal kirúg.

Most mihez kezdjek?


2009. jún. 20. 18:44
1 2
 11/12 anonim válasza:
Ha orvosi leleted van arról, hogy a csap törte be az orrod, akkor azzal bizonyíthatod az igazad.
2009. jún. 26. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim válasza:
Igen neked van igazad és hiába az orvosi lelet, egy főnők azt csinálhat amit akar :S.. akkor rúg ki amikor akar és nem kell nagy indokolgatás... tegyük fel megnyered a pert és elintézik hogy ne rúghasson ki téged 1 hónapig pl. Utána úgyis kirúg hogy te hogy mersz vele kekeckedni :S szóval nem tudom mit csinálj.
2009. aug. 15. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!