Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Szerintetek ebben az esetben,...

Szerintetek ebben az esetben, hogy írjam meg az önéletrajzom?

Figyelt kérdés

Igazából egy takarítói állásra jelentkeznék. Diplomás vagyok, jelenleg gyes-en.Pár kérdésem lenne:

1. Ha beleírom, hogy diplomám is van, akkor az ebben az esetben hátrány?Vagy tagadjam le, és max szóba megemlítem, hogy van, de a felajánlott bérért elvállalnám én is?(ált. iskolához van kötve a betöltése)

2. Munkahelyről vagyok már GYES-en, és igazából rész munkaidős lenne(6óra), tehát kapnám a gyest is meg a fizut, nekem bőven elég lenne. A régi melóhelyem már csak papíron van meg, idő közbe felszámolás alatt van, a gyes végén mondták, hogy küldik a kilépő papírjaimat. Ettől függetlenül részmunkaidőben csinálhatnék más munkát, ugye?

3. Kislányom 2 éves, csak én tudnék rá vigyázni betegség esetén. Mivel benne lenne az önéletrajzomban, hogy gyesen vagyok, így evidens lenne, hogy szóba kerülne a kérdés, hogy vigyázna e rá valaki, ha beteg, még ha így egyértelműen nem is tehetnék fel a gyerek kérdést. Bevállaljam, hogy elmondom, azt hogy nincs segítségem a gyerek mellett, vagy titkoljam?(hisz úgy is kipenderülne gyorsan...)

Előre is köszönöm!


2012. júl. 29. 18:06
 1/3 anonim ***** válasza:

Szia


Szerintem írj amerikai tipuú önéletrajzot és akkor nem kell beírd a picúrt.

A diplomát nyugodtan beírhatod ,de a végén hangsúlyozd ki ,hogy te mint takarító nem diplomás bérre számítassz.

2012. júl. 29. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszi!

Nem tudom, van e értelme "letagadni"...Átvágni se akarok senkit, de bölcsi beszoktatáskor, ugye kezdésnek tök sokat lesz elvileg beteg...Tudom ha 1 hónap munka, az is pénz...De azért korrekt akarok lenni...

2012. júl. 29. 18:34
 3/3 anonim válasza:

Szia! Szerintem egyiket sem érdemes letagadni, a babát semmiképp, mert tényleg ha történik valami, ami miatt rohannod kell a munkahelyről, tudniuk kell. Igaz, hogy hátránynak minősül, de igazából minden állapotban hátrányos a helyzetünk :) ha van, akkor azért, ha még nincs, akkor meg azért. Ha sehogy sem tudod megoldani azt, hogy valaki más legyen vele betegség esetén, akkor mondd el nekik, nem tudom mennyire lehet szigorú ez a munka, de én nem gondolom, hogy annyira rugalmatlan lenne egy takarítói munkakör. A diplomát meg tulajdonképpen mindegy, hogy letagadod-e vagy sem, ha utána megjegyzésben odaírod, hogy nem "tartasz igényt" diplomás fizura.

Szóval szerintem ne hallgass el semmit, úgyis kiderül idővel :)

2012. júl. 31. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!