Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mi miatt volt az első munkahel...

Mi miatt volt az első munkahelyi konfliktusod? Mennyi idő után? Hogy élted meg?

Figyelt kérdés
2012. aug. 16. 20:23
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%

Ami komolyabb, az most pénteken, a főnököm s köztem zajlott, hivatalosan 4 év után, előtte azonban itt voltam még annak idején gyakornok, előtte pedig diákmunkás.

Én vezető beosztásban dolgozom, egyik beosztotton borult a bili, aki csak 3 hónapja van a cégnél, de máris a csőd szélére próbálja vinni azt. A nagyfőnöknél úgy benyalta magát, hogy el nem hiszi sem nekem, sem a többi beosztottnak, hogy mit művel az illető, nem lehet kirúgni sem, mert tartozása (!!) van a cég felé. Szép kis ordítozás kerekedett ki belőle pénteken (csak a főnök kiabált, én próbáltam higgadt maradni, tudtam, hogy igazam van, és ugye az kiabál, akinek ég a háza...), kíváncsian várom a holnapi napot.

Ha lehetek őszinte, nem hittem, hogy valamikor ilyen főnököm lesz... én azt gondoltam, az ember azt kapja, amit ad, de sajnos nem így van.

27/N

2012. aug. 20. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%

A "hogy élted meg?" kimaradt: kimondhatatlanul rosszul érintett, mert tudom, hogy mit tettem le eddig az asztalra, s tudom, hogy ő mit, eleve az eddig a cégnél töltött idő miatt is, de ha csak ezt a 3 hónapot nézem, is tisztában vagyok vele. Én csak a cégért élek - szó szerint, ő csak saját magának.

Ha gyerekem lesz, arra fogom nevelni, hogy nem szabad magáénak éreznie a munkahelyét, mert tönkremegy bele. Azt hittem, az a jó, ha valaki úgy kezeli, mint a sajátját, azonban hosszú távon rámegy az ember idegrendszere-egészsége. Csak annyira vedd komolyan, mint amennyire téged komolyan vesznek.


előző válaszadó voltam

2012. aug. 20. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 kamasz válasza:
Az adott munkahelyen - amely egy jó munkahely volt - munkahelyi konfliktusaim, ha voltak, azokból mindig kiderült, hogy AKKOR nekem volt igazam, így, mindig elmaradt a főnöki kirúgás, mert akkor még megkérdezték volna az embereket feljebb, mi is történt, így kiderült volna, hogy nem én voltam a hunyó. Ha jól le is barmoltak először, mivel bírtam a főnökeimet, az ordítozásukat mások előtt felém nem vettem mellre, csak elégtételt éreztem, mikor abszolút kiderült számukra, hogy megint igaztalanul ordítoztak, bántottak meg. Úgy voltam, ha megversz, is imádlak én, te rossz legény.. mert tudtam, hogy mindent megtesznek értünk, és ez is egy második otthon része. Ha nem lett volna igazam, büntessenek meg, rúgjanak ki - gondoltam.
2012. aug. 22. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%

pár hónap után

én az ügyfél érdekét védtem, képviseltem, a kollega meg próbálta megmagyarázni, hogy nincs igazam, eléggé nyers stílusú volt az egész és h*lyén is nézett ki, hogy én az új, a betanuló mit okoskodok


az ügyfél szólt, hogy már többször szólt, hogy módosítsuk az adatait a rendszerben (mert más lett a neve, vagy elköltözött, nem tudom) és soha senki nem végezte ezt el.mivel én meg nem tudtam, hogyan kell, szóltam egy kollegának. aki nem akarta elvégezni, sőt az összes többi kollega mellé állt, hogy nem is kell.


a mai napig nem értem amúgy.


úgy éltem meg, hogy amikor ezzel a konkrét kollegával már nem egy ilyen alakalom volt és lett még magánéleti gondom is belőle (rá nyomult a barátomra)úgy gondoltam, hogy megnézem pár év múlva vissza kapja e ezt a sok szemétséget az élettől.

és pár év múlva kiderült, hogy kisfőnök lett belőle(mivel ő keményen protekciós volt, úgy néz ki csak ez számít az életben)

2014. ápr. 13. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
100%

Angliában olyan másfél éve ért kellemetlen konfliktus egy kolléga részéről. Tudni kell, hogy az angol tudásom elég gyatra. Bár az igazat megvallva inkább a gond az, hogy nem merek megszólalni angolul, de ha mégis akkor is lassan jön a válaszom mert nekem fejben fordítani kell a hallottakat. Nem tudok angolként gondolkodni, így gyorsan sem reagálni az adott szavakra. Ezért takarítónőként dolgoztam egy cégnél ahol a férjem is ott dolgozott mint operátor (elektronikai cég, forrasztóként) Én csendben dolgoztam, elvoltam,míg egyik nap egy kollegina úgy nem döntött, hogy ő ma belém akar kötni. Így aznap semmi nem volt jó amit csináltam, már lassan hónapok óta. Eleinte nem érdekelt, de akkor szakadt el bennem a cérna amikor odahívta a nagyfőnököt, és a férjemet, hogy neki ebből és ebből van elege mert ez nem jó, az nem jó. Na itt nem kellett fordítani, még érteni sem, hogy mit mond. Tudtam, hogy engem szívat. A férjem próbált megvédeni de nem engedtem.

Mérgemben a következőt csináltam.

Megkérdeztem, hogy mi a probléma? Mit nem csinálok jól. Majd válaszra sem várva a kezébe nyomtam a takarítóvödröt (amiben a vegyszerek vannak), a seprűt, hogy akkor itt van, tessék megmutatni, hogy ha már ilyen nagy a szája, hogy kell rendesen takarítani. Mivel munkakezdésem elején volt a vita, így átadtam mindent, hogy itt van, 4 óra alatt végezd el amit én szoktam csinálni, és utána magyarázzon. Addig én leülök a helyére, és forrasztok, mert tudok forrasztani. Cseréljünk 3 napot, és utána hisztizzen. Gondolhatod milyen mérges voltam ha gyatra angolságommal, keverve magyar szidalmakkal, rátukmáltam a takarításra. A nagyfőnök mellém állt. Mondta a nőnek, hogy megnézi, hogy forrasztok, és ha megy akkor csere. Bizonyítsa be, hogy ő jobban takarít mint én. Nem tetszett neki a döntés, de angol lévén nem akart még nagyobb hülyét csinálni magából, így aznap ő takarított, én forrasztottam. 2 óra múlva már izzadt mint egy ló, és lemaradt a munkával. 4 óra múlva nem tudta befejezni amit kellett. Én vele ellentétben szépen forrasztottam, 1 hibám sem volt amit a meos visszadobott volna. Műszak végén a nő bocsánatot kért, és vicces akart lenni, mert hozzátette, hogy nem is olyan laza meló a takarítás..

Azóta is ott dolgozom mint takarítónő. Bár többször felajánlották, hogy legyen inkább operátor/forrasztós, de nem vállaltam el. Néha ha rengeteg a munkájuk, akkor besegítek, de inkább maradok takarítónő. A nő azóta már nem dolgozik ott, mert tavaly nyáron létszámleépítésnél elküldték. Engem azóta senki nem piszkál, szépen elvagyok.(még fizetésemelést is kaptam)

2014. ápr. 13. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
100%

25 év után, az új tulaj meg akart szabadulni tőlem, de "végkielégíteni" viszont nem akart, és aljas dolgokat eszelt ki azért, hogy "feladjam", és önként távozzam.

1,5 év után távoztam (addig bírtam), de nem úgy, ahogy ő elképzelte...:)


Megélése? Gyomorvérzés, idegkimerülés, pénztelenség...

2014. ápr. 13. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!