Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogyan tartsam magamban a...

Hogyan tartsam magamban a lelket munkanélküliként?

Figyelt kérdés
Három hónapja keresek munkát, sikertelenül. Egyszerűen már úgy érzem nincs miért felkelnem. Mivel nincs pénzem, így nem tudok sehova menni, semmit csinálni, csak őrlődök itthon. Persze abban szerencsém van, hogy a szüleim támogatnak ahogy tudnak, de már emiatt is akkora bűntudatom van...Mindig pozitív típus voltam, de most már úgy érzem a depresszió kerülget. És ami a legjobban bánt, hogy a páromon vezetem le a feszültséget sokszor, próbálok odafigyelni, de minden apróságon felhúzom magam...Van megoldás?:(
2012. nov. 5. 10:54
1 2 3 4 5
 1/47 anonim ***** válasza:
milyen munkát tudnál elvégezni?
2012. nov. 5. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/47 anonim ***** válasza:
74%
Ugyanebben a helyzetben vagyok... Sajnos még én sem találtam megoldást.
2012. nov. 5. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/47 anonim ***** válasza:
88%

Üdv a klubban...:(

Akarsz róla beszélni? Beszélhetünk privátban ha szeretnéd, én cakk ugyanígy vagyok...

2012. nov. 5. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/47 anonim ***** válasza:
88%
Csatlakozom :(
2012. nov. 5. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/47 anonim ***** válasza:
88%

Én is 3 hónapja keresek munkát középfokú és felsőfokú végzettséggel eredménytelenül... Sőt, kiröhögnek, hogy ilyen szakmákkal akarok dolgozni.


Én is most a megoldáson agyalok, de annyira tanácstalan vagyok. Közel 100 állást pályáztam meg, eddig 4 helyre hívtak be, ezekről a helyekről pedig természetesen azóta is értesítenek... Kilátástalan ez az egész helyzet sajnos.

2012. nov. 5. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/47 anonim válasza:
88%

Csatlakozom az ugyanigy vagyok csapathoz...

Ma megint megyek egy interjura,de mar remenykedni sem merek.

En nyar ota keresek munkat,en is teljesen depis vagyok mar....Voltam mar azota jo par interjun de sosem hivtak....Mar nagyon el vagyok keseredve....En mar mindenfele allasra kuldom,de igy is semmi....Es a szuleimmel pont ugy vagyok mint tmar buntudatom van attol is ha anyu egy csokit hoz nekem este...Raadasul jon a karacsony legalabb a kishugomnak vennek ajandekot de ahhoz sem lenne pofam anyuektol kerni a penzt...

2012. nov. 5. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/47 anonim ***** válasza:
87%
szevasztok:)küldeném magunkank a jó nekünk nem dolgozunk mert munkanélküliek vagyunk cimü számot:)én is munkanélküli vagyok csak lesz@rom:)hallod pályázat,interjú,email ide levél oda..nektek meséljem?vagy besirsz befordulsz,vagy lesz@rod:)lelkiismeretem tiszta,megteszek mindent,bünözni nem fogok
2012. nov. 5. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/47 anonim ***** válasza:
100%

Ugyanígy...:-S

Néha a párommal ordibálok, pedig meg sem érdemli. Már a barátaimmal is úgy beszélek néha, hogy nem ismerek magamra.

Korrupt világ van, ha van ismerős, sz.r jegyekkel és sz.r diplomával is kapsz munkát, ha nincs ismerettség, 5-ös diplomával is vakarhatod a fejedet.

Több évfolyamtársam van így (apuci ügyvéd s beintézte, anyuci főorvos, beintézte), engem sajna nincs aki beintézzen...

Most egy versenyvizsgára tanulok, de nincs is kedvem mert tudom, úgyse lesz értelme, de azért mégis reménykedek.


nem tudom mikor lesz vége ennek az időszaknak, de felőröli az embert és a kapcsolatokat, az biztos...

:(

2012. nov. 5. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/47 A kérdező kommentje:

Hát nem lep meg hogy sokan vagyunk így:(

Nekem újságíró diplomám van, már akkor tudtam hogy szívni fogok vele, mielőtt végeztünk volna, mert a tanárok is mondták hogy vagy van protekciód, vagy felejtsd el. Na most nekem nincsenek ilyen ismeretségeim...Persze Bp.-n talán más lenne a helyzet, de nem ott élek. Sokáig reménykedtem, hogy mivel kommunikáció szakon végeztem, azzal többféle irányba tudnék mozdulni...de nem. Nincs tapasztalatom, mehetek a fenébe.

Olyan helyre vennének fel ahol vagy NULLA a fix bér (ingatlanügynök), szóval akár még mínuszba is kijöhetek...vagy oda ahol egy hét alatt megőrültem, mert egész nap mint egy robot, telefonon hívogatod az embereket, akik elküldenek melegebb éghajlatra.

Mindenesetre kitartást...mindannyiunknak :/

2012. nov. 5. 11:15
 10/47 anonim ***** válasza:

Hát, figyelj, ez olyan helyzet amibennagyon sokan benne vagyunk, én magam már évek óta csak részmunkaidős és alkalmi munkákat találok...engem párom tart el, nagyon nem vagyok magamra büszke :( Most úgy tűnik lesz egy állásom, de már sokszor megjártam, hogy felvesznek 3 hónapra, addog sokkal kevesebb járulékot fizet utánam a munkaadó, majd elbocsát...


Azt javaslom kösd le magad (az agyad). Én nyelvet tanulok, sokat olvasok, persze megcsinálom itthon a házimunkát is, de emellett nagyon fontosnak tartom, hogy szellemileg is fejlesszem magam. Mivel kreatív beállítottságú vagyok, rajzolok és festek is, ezekre munka mellett nem lenne időm. Neked van hobbid? Amihez nem kell pénz. Hidd el, sok dolog van, amit csinálhat az ember munkakeresés mellett, nem kell elszomorodni. Persze járni kell interjúkra, keresni a lehetőséget, de mellette most van időd másra is. Majd ha elkezdesz emlózni, hidd el, nem lesz magadra időd.

Jó dolog amúgy az önkéntesség valamilyen szervezetnél is pl.

2012. nov. 5. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!