Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogyan tartsam magamban a...

Hogyan tartsam magamban a lelket munkanélküliként?

Figyelt kérdés
Három hónapja keresek munkát, sikertelenül. Egyszerűen már úgy érzem nincs miért felkelnem. Mivel nincs pénzem, így nem tudok sehova menni, semmit csinálni, csak őrlődök itthon. Persze abban szerencsém van, hogy a szüleim támogatnak ahogy tudnak, de már emiatt is akkora bűntudatom van...Mindig pozitív típus voltam, de most már úgy érzem a depresszió kerülget. És ami a legjobban bánt, hogy a páromon vezetem le a feszültséget sokszor, próbálok odafigyelni, de minden apróságon felhúzom magam...Van megoldás?:(
2012. nov. 5. 10:54
1 2 3 4 5
 41/47 anonim ***** válasza:

Én amikor 18 évesen kezdtem az egyetemet, jó ötletnek tűnt, hiányszakma volt. Ma 40 évesen már túl sok van belőlünk.Túl sok van jogászból, bölcsészből, közgazdászból, kommunikátorból...stb stb. Talán csak informatikus, villamos-és gépészmérnök, meg orvos az amiből hiány van.

Meg 40 évesen már nem úgy kapkodnak a munkaerőpiacon utánam, mint a 20évesek után. Igen, dolgoztam egyetem alatt (az a cég, ahol voltam, szét lett privatizálva, megszűnt), meg utána is, van bőven szakmai tapasztalatom, 2 ffokúm is, egyszerűen nem kellek, mert nem vagyok fiatal. A fiatal meg azért nem kell, mert nincs tapasztalata. Röhej.

2012. nov. 5. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/47 anonim ***** válasza:
100%

Nekem amikor érettségi előtt álltam, azt mondták, hogy tanuljak szakmát azzal többre fogok menni mint a diplomával.


Javasolták, hogy maradjak a pénzügyi területen, először elvégeztem az általános gazdasági és statisztikai ügyintézőt majd az erre épülő felsőfokú banki szakügyintézőt. Mindkettő érdekelt és tetszett. Mindenki garantálta, hogy ezzel lesz munka, mert a bankokba mindig keresnek majd embereket. Gyakorlaton az MKB bankban voltam, ahol az emberkék érettségivel dolgoznak. Hangsúlyozom érettségivel, de mivel jó ismerősök voltak, ezért probléma nélkül bekerültek. Amikor ott dolgoztam, pont elküldtek onnan két embert, szóval esély se volt ott maradni mivel nem volt szükség munkaerőre.


Az általánosítások meg a fikázások helyett abba kellene belegondolni, hogy ez rohadtul nem olyan egyszerű mint ahogy egyesek elképzelik. Akinek pedig van munkája örüljön neki...

2012. nov. 5. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/47 anonim ***** válasza:
0%
Direkt írtam hogy akinek nem inge ne vegye magára. Azokra gondoltam, akik azon csodálkoznak hogy diplomával munkanélküliek, de közben egy semmitérő büfészakot végeztek el, vagy akik úgy munkanélküliek hogy lenne egy minimálbért v bármit adó meló, csak az meg mégse olyan jó, szóval válogatnak.
2012. nov. 5. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/47 anonim ***** válasza:
Én is azt tudom javasolni, mint valaki előttem. Jelenleg nagyon szar ez a helyzet, ez az ország. Én is most szabadultam suliból, munka nincs egyelőre, bár pénteken megyek interjúra. Angol nyelven fogok elkezdeni tanulni, mert a célom az, hogy 1-2 éven belül elmenjek az országból. Bárcsak ne így lenne, de én nem látom azt, hogy itt belátható időn belül sokkal jobb lesz. Fiatal vagyok, élni akarok, élvezni az életet, és nem nyomorogni ebben a szar országban, vagyis elnézést Magyarország, helyesbítek, ebben a szar rendszerben. Egy kis kezdőtőkét szeretnék összegyűjteni, és alaposan átgondolni, hová érdemes menni. Kitartást emberek!
2012. nov. 5. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/47 anonim ***** válasza:
100%
Aki azt írja, külföldön nem kolbászból van a kerítés és levezeti mi mennyibe kerül, az miért van kint hosszú évek óta?
2012. nov. 6. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/47 anonim ***** válasza:
100%
Külföldön is dolgozni kell, csak jobb körülmények közt, jobb fizetésért, és akkor jobb életszínvonalat tudsz teremteni. Itthon kidolgozhatod a beled, akkor is borzasztó nehéz.
2012. nov. 6. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/47 anonim ***** válasza:
Csatlakozom. Németországban vagyok, diplomával, angol felsőfok, német középfok. gazdasági-üzleti diploma, marketing szakirány. Egy biztos, folyékonyan kell beszélni németül, ezt már beláttam. Sokkal inkább az zavar hogy mégcsak ruhát pakolni egy ruhaboltba sem vettek fel, mondván hogy nem passzol a végzettségemhez...pedig az önéletrajzomat úgy adtam be hogy csak érettségiig írtam.. kamuztam volna még oda 2 év gyakorlatot ruhapakolóként?! egészséges vagyok, fiatal, ápolt, miért kell 'ledoktorálni' ruhapakolásból ???! na ez az elképesztő. A konyhai kisegítő és szobalány munkáknál ugyanezt tapasztaltam!
2012. nov. 13. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!