Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Van itt olyan akinek a rokona...

Van itt olyan akinek a rokona hentes?

Figyelt kérdés

Intéznék felé pár kérdést...


Mennyire keresett szakma? Megéri kitanulni? Mennyire nehéz? (Igaz ez mindenkinél más-más.)



2013. jan. 21. 22:12
1 2
 1/14 anonim válasza:
100%

igen van :)

Csontozó hentes, külföldön megéri, illetve Németországban baromi sokat dolgoznak, elég kevés pénzért, de írországban jól keresnek.

Ezek személyes tapasztalatok, apa hentes.

Hollandiában kevés a meló, de ha van, nem fizet rosszul, spanyolban elég sok a munka, nyilván kevesebb pénzért, heti 6 napos munka.

Ha otthon akarsz vele boldogulni, akkor sajnos azt kell mondjam, h nem éri meg :(

Apa 12 éve kénytelen külföldön dolgozni.

Arról, h tanulni mennyire volt nehéz, nem tudok mit mondani, de ha gondolod majd megkérdezem tőle.

Fizikailag azért nem egy álom meló, szalag mellett dolgozik.

A bolti eladó hentes részről nem tudok mesélni, ő csak vágóhídon van.

2013. jan. 21. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Megkérdezheted. Meg, hogy mi a véleménye erről? Megéri-e, stb.


Itthon akarnék elhelyezkedni mivel nyelveket nem tudok.

2013. jan. 21. 22:30
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos itthon egyre nagyobb divat, hogy külföldről hozzák a húst. Sőt az elmúlt években, csak ez a divat.

Nem volt kint kollégám Németországban, nyelvet minimálisan tudta, mondjuk, hogy napi 12 órában csontozzon, nem is tudott kivel beszélgetni.

Ha itthon elindul talán megint a vidék, és lesznek vágóhídak, akkor keresett szakma lesz.

Nekem anno azt mondta a barátom, hogy inkább tanult volna mást, meg sajnos a szalag mellett gyakoriak a balesetek is.

Ha pályaválasztás előtt állsz, akkor menj szoftverfejlesztőnek, az ő fizetésüket aranyárban mérik már most is.

2013. jan. 22. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
bocs *nekem
2013. jan. 22. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Már van szakmám, szobafestő, tavaly szabadultam. Munkaügyi központ által, ha lesz ilyen képzés, úgy szeretném lerakni.

Elvégre a hentes szakma hiányszakma alapból azért gondoltam, hogy kereshetik őket, meg húsbolt minden városban van. Munkaügyiben is volt kirakva egy hirdetés, hogy keresnek. Meg aztán most néztem vágóhidas videókat és "rákattantam".

2013. jan. 22. 19:59
 6/14 A kérdező kommentje:
Ja a szoftverfejlesztővel kapcsolatban annyit, hogy nem értek nagyon a számítógépekhez, meg engem is is köt le, hogy ott pötyögjek egész nap számomra értelmetlen számok meg kódok tömkelegét :D Érettségim sincs....
2013. jan. 22. 20:01
 7/14 anonim válasza:
100%
Hentes vagyok, Belföldön és külföldön is keresett szakma bárki bármit mondd! persze csak akkor ha az ember nem bot kezű... Megéri kitanulni, de nagyon nehéz minden ágazatához maximálisan érteni, (pácolás,füstölés,sózás,töltés,csontozás,vágóhíd,fűszerkeverés) Nehéz alatt mit értesz?
2013. febr. 10. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Nehéz alatt azt értem, hogy mekkora súlyokat kell kb maximum megemelni vagy mennyire kell hozzá türelem, precizitás.
2013. febr. 10. 19:49
 9/14 A kérdező kommentje:

Boltba elmennék hentesnek (az minden városban van) meg vágóhídra is szívesen, csak az erre felé nem igazán van sajnos.


Te hol dolgoztál eddig? Vágóhídon? Mesélsz róla?

2013. febr. 10. 19:53
 10/14 anonim válasza:
Így egy hónap után :) ha kést forgatsz akkor nem kell nagyobb súlyokat emelgetned, csontozóba annyi hogy az anyagot lehuzod magad elé. Vágóhíd se vészes annyira, ott azért a bélgarnitúrának van súlya, meg a hájtépés ami kegyetlen, tüdőszedésnél meg sokat kell hajolgatni, meg a hasítás ha bárddal történik az nem kellemes.
2013. márc. 13. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!